Determiniranje 2019

Začel/a klavir, 01 Januar 2019, 19:54

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Od zgoraj navzdol je najverjetneje:
- travniška prašnica (2 x),
- sehlična korenovka
- zlata griva

Lep pozdrav,
Slavko

kobanc


gobojed

Pozdravljeni, katere gobe so na sliki? Hvala za odgovor in lep pozdrav.

slavko

Na zgornjem delu krožnika mislim, da je modrikasta golobica, na spodnjem pa težko rečem. Preverite, če golobice pečejo. V tem primeru niso užitne. Če ne pečejo, so za pojest.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

kobanc #121, na posnetku je vijoličasta koprenka, ki je užitna.

Lep pozdrav,
Slavko

kobanc

Hvala, tako sem tudi predvideval.
Je izredno lepa goba. Nekako pa imam odpor do uživanja gob, ki jih nisem poskusil že v mladosti.

NoobGobar

Pozdravljeni,

Mene zanima katere gobe so to na prilozenih slikah.

Lp

enastajerka

Ojla,
Malo bi prosila za pomoč pri spodnjih koprenkah. Nisem namrec sigurna ali gre za pegaste koprenke ali ne..zraven so zagotovo rastle taprave, nekaj pa je bilo tako svetlih in z rdececim betom, da nisem vec sigurna ali so iste ali ne...V opisu na vasih syraneh namrec nisem zasledila, da bi npr. bet bil rdeckast..?

Lp, Mojca

bojan

Prosim za določitev vrste za gobe na priloženih fotografijah. Fotografirano 15.09.2019 v godu na Rudnem polju in Uskovnici.

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lep pozdrav
Bojan

seppo

Spoštovani,
Na travi pred hišo so zrasle sledeče gobe. Prosim za določitev. Sem mislil da so kukmaki ampak ima belo trosovnico.
Hvala za odgovor.

slavko

Na posnetlkih je goba iz rodu kukmakovcev. Najverjetneje je votlobetni kukmakovec.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

Bojan #128, od zgoraj navzdol je najverjetneje:
- na prvih dveh posnetkih rdečeča zelenolistka
- peckova ježevka
- dva posnetka hostnega kukmaka,
- žametasti podvihanec.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

enajsterka #127, na posnetkih je najverjetneje trdobetna koprenka.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

NoobGobar #126, na prvem posnetku od zgoraj navzdol je poletni goba. Na ostalih posnetkih pa so različne vrste dedkov, ki so vsi užitni.

Lep pozdrav,
Slavko

Perice

Eno vprašanje, kaj naredite z betom od dedkov (mlajši dedi in turki)? Posušite, vržete stran, prekuhate...? Po dolgem času sem namreč po naključju na travniku naletel na dede, večjo količino.  :)