Determiniranje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:01

Prejšnja tema - Naslednja tema

bojan

Prosim za pomoč pri identifikaciji gob na priloženih  fotografijah.

Za odgovor se vam že vnaprej lepo zahvaljujem.

Lep pozdrav
Bojan

nostatic

Najprej lep pozdrav, sem res amaterski "gobar" oziroma mi je bolj fajn po gozdu hodit, pa če slučajno kakega jurčka najdem pa še toliko bolje ;D.
No ker jih je letos res veliko sem celo jaz nekaj našel oziroma sva s sinom malo raziskova gozd in naletela na spodnje gobice. Nisem še govoril s taščo, ki je bolj navdušena gobarka ampak če se ne motim je tole brezov goban, mam prav?. hvala za ogovor.

https://photos.app.goo.gl/KHbNYQb9Hi25c9xa7

strup121

gospod slavko, hvala lepa za hiter odgovor.

enastajerka

Ojla,

spet me zanima za katere gobice gre...mogoče jamičasti goban in spodaj grenki ali žolti ali kaki drugi? Sem pa zal sele doma vidla, da nisem prevec lepo slikala..

Najlepša hvala źe vnaprej!
Lp,Mojca

Triglav

Pozdravljeni
Na prvi fotki ( od včeraj) povsem verjetnosti karželj vendar pa prosim za potrditev, oziroma ime gobe
Na drugi danes, tretja njegov sosed
Četrta pa fotografirano danes "bresadolov kukmakovec", kot je včeraj ugotovil g. Slavko
Za vaš odgovor se vam najlepše zahvaljujem
LP Peter

platar

Pozdravljeni
Zanima me kateri goban je na sliki v španoviji s poletnimi gobani, brezovimi turki in prašniki? Nisem siguren za rdečebetnega...


IgorW

Pozdravljeni

Jurčki lepo rastejo. Hitro v gozd prosim. :)
Na kupu so bile tudi tele gobice tule. Vse v dveh kvadratih..
Nikoli še videl. G. Slavko na pomoč.. :'(
Naj ne pozabim. Gobice so na prvi pogled bele pa vendar zelo
bledo bledo zelenenega odtenka.

slavko

Na posnetkih so kukmaki (Agaricus). Najverjetneje hostni kukmak (Agaricus sylvicola), ki so užitni.

Pri kukamkih preverite barvo dnišča beta, ko ga ranite. Če je močno rumena in ima vonj po karbolu, gre za strupen karbolni kukmak. Užitne vrste kukmakov malce pordečijo-

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

platar #290, v španoviji rastejo žametasti gobani, ki so pogojno užitna vrsta (pred uporabo obvezno prekuhati).

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

Triglav #289, na posnetkih so karžlji oz. knežje mušnice, ki so šele pričeli z rastjo. V Sloveniji so zavarovana vrsta.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

enajsterka #288, na prvih dveh posnetkih  je jamičasti goban, ki je užitna vrsta. Na ostalih pa leponogi gobam ki ni užitna vrsta, saj greni.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

nostatic #286, na posnetkih so gabrovi dedi, ki so užitna vrsta. Naj vas ne moti, da na zraku potemni.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

bojan #285, od zgoraj navzdol je najverjetneje:
- mekinasta bledivka
- mekinasta trdokožnica
- baržunasta golobica
- marelični polstenec

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

bojan #284, od zgoraj navzdol je najverjetneje:
- jelenova ščitovka
- večni trdikovec
- najlepša koprenka
- sivkasta golobica

Lep pozdrav,
Slavko

enastajerka

Citat od: slavko dne 14 September 2018, 22:44
nostatic #286, na posnetkih so gabrovi dedi, ki so užitna vrsta. Naj vas ne moti, da na zraku potemni.

Lep pozdrav,
Slavko
Hvala... bi lahko bilarumena goba katyera druga? Leponoge poznam in sem jihze ogromno videla..ta goba pa je imela veliko bolj rumen in žametast klobuk...
Lp