Sirovke okus

Začel/a yyyeb, 30 September 2017, 11:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

Irenamrk

Sirovka je meni skoraj najboljša goba. Recept preprost... Na svežo gobo malo soli in popra, pečeš na maslu (približno 5 min na vsaki strani) vmes lahko tudi malo pokriješ. To je to. Pa še maslo malo s kruhom popivnaš, skoraj bolje kot same gobe.  :D

hhsk

odlično za tole temo. tudi jaz jih zadnje čase najdem res veliko svežih nič piškavih, zadnjič celo košaro na travniku pred hišo.. pa sem jih posušil pa zgledajo grozno, vonj imajo grozen, tudi sveža z jajčki me ni preveč prepričala, mogoče sem jo preveč tenstal se ne spomnim. glede na to da jih veliko raste v mojih koncih, bom probal še ta 2 recepta iz te teme, na hitro prepražena na pici in s soljo in poprom, pa da vidim..


gusar76

Po mojih izkušnjah se sirovka ne shranjuje najbolje - zmrzuje in suši sploh ne, možno jo je vložiti in nekaterim je zelo všeč, meni pa so skoraj vse druge vložene gobe boljše.

Kar se pa priprave tiče, pa mi mešane z drugimi gobami niso všeč, z jajcem tudi ne, zelo dobre pa so na maslu prepražene. Tako jih pražim, dokler ne povre vsa voda, drugače so grenke. Solim čisto na koncu. Ne dodajam nič drugega. Tako so potem dobre s kruhom, ali pa če to vmešaš v riž, tudi pražen krompir. Nekateri jih pripravljajo tudi s sirom, celo z gorgonzolo...

Poleg tega pa je potrebno upoštevati tudi, da niso vse sirovke enako dobre. Včasih nabašeš na kakšno grenkejšo vrsto, ali pa ima neprijeten vonj...

LP