Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

rene

#510
Evo pa še današnji :


Nabrani v eni uri. Ponovno isti "plac".V iglastem gozdu se je rast ustavila, zato pa so pognali pod listjem.
Do vikenda pavza, da bodo malo večji  ;D
Počasna sem skoraj prepričan, da ne nabirama več na istih prostorih. Ko grem do Belvija (2-krat na mesec) pogledam, če je kaj za v juho. Gre čez te gozdove preveč ljudi čez dan, da bi se splačalo samo za gobe hodit v ta hrib.
Lp  :)

matic1333

Mogoče kdo ve kje se na Primorskem jurčke nabira in če kaj rastejo?

Lep pozdrav,
Matic

počasna

Citat od: rene dne 20 September 2017, 09:25


Počasna, sem skoraj prepričan, da ne nabirama več na istih prostorih. Ko grem do Belvija (2-krat na mesec), pogledam, če je kaj za v juho. Gre čez te gozdove preveč ljudi čez dan, da bi se splačalo samo za gobe hodit v ta hrib.
Lp  :)

ko ti objaviš slike, jaz komaj grem v šumo  :o

danes našla skoraj 4 kile


Ta Pravi Gobar


Andrej Banko

V okolici Domžal še vednokar p ridno rastejo. Brez težav jih najdem tudi po službi.
Danes sem šel namenoma pogledat na nekaj takih mest, kjer sem gobane pogosto našel kot mladinec,
potem pa sedaj tam že vrsto let praktično nobenega. In bili so ponovno spet tam, skoraj povsod.







Vmes sem tudi nekje naletel še na mesto, kjer jih nekdo pred mano pridno čistil ...




Triglav

Sprehod po gozdu

blaz3k


sistemc

Spoštovani Blaz3k,

Čestitke za polno skledo mladih in trdnih.

Z odličnim spoštovanjem,

Janko


V resničnem življenju se v splošnem držimo zakonov in pravil. V virtualnem okolju pa se zdi, da nas ne morejo kaznovati, če kršimo pravila. Splošna etična pravila veljajo tudi na internetu.

janko

LP

Vsem čestitke za najdene gobe.
Rene zmotilo me je pa, da gobe niste lepo očistili, ko jih poberemo.
Je to zaradi dežja, naglice, ker je toliko gobanov.... :police:
Pa brez zamere.

Janko

Kranjskogorc

Grrrrr  >:(

Dejte no, vsi pošiljate slikce povne lepih gobic, js morm pa v šolo hodt namest v gmajno :'( :'(

Lp, kranjskogorc

Andrej Banko

Kranjskogorc, v soboto najbrž nimaš šole ?!
Pripravi se ... zjutraj zarana, akcija !
Ni vrag, da ne bi kaj našel.

klavir

Končno sem jih lahko videl v gozdu...

Kraljevski goban...

Najprej:



Potem:


celjanka

Dober večer še iz Celja.Tudi pri nas so v nižini pognali prečudoviti jurčki,nič oglodani in nič črvivi.Elitni.Gob je ogromno,prav tako tudi gobarjev v gozdu.Bera je bila zelo dobra.Nabrali smo tudi nekaj kostanjevk in dežnikov.Veliko uspeha vsem vam pri nabiranju ;)

Strastni gobar

Evo včerajšnja bira sami lep in zdravi.