Gobarjenje, oprema, skrb za okolje 2015

Začel/a janko, 20 September 2015, 15:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

Nagi Bator

CitatImate ostali kakšne nove izkušnje...

Sem imel obesek, ki je deloval na principu ultra kratkih seizmičnih valov, potenciranih preko mikro nanosa odbojne plasti spominske vode v tretjem prekatu, zaprtem v sendvič konstrukciji.
Pa ni delovalo. Zakaj neki, hmm  ::)
Mislim resno, pospricaj se s sprejem proti klopom (recimo Forth - proti klopom) po cevljih, zoknih in hlacnicah, gor do pasu ter tudi po rokavih. Autan bo tudi v redu.
Obeski- heh  ;D  
Lih vceraj so mi po telefonu poskusali uturit brezplacno "dijagnosticno" preiskavo celotnega telesa s "kvantno resonančno mašino". Ko sem jo vprasal, ce ve kaj to sploh pomeni, je v zadregi brez besede promptno odlozla telefon.

enastajerka

Jaz imam tudi vsako leto probleme s klopi in tudi komarji. Lani na zacetku sezone sem skoraj vsakic iz gozda prinesla par klopov. Na sreco nikoli kakega vnetja oz.prenosa rsne bolezni...Sem pa po pikih komarjev dobila prave alergjske reakcije- vsakic nastala velika trda bula,ki je bolela in srbela hkrati,cez par dni pa se celo velka modrica! Pa nisem praskala...od zdravnce sem dobila neke tablete proti alergiji,ki so vse skupaj ublazile toliko, da sem lahko spala ponoci -ker drugace od mocnega srbenjanisem mogla...Odkar sem pa potem od konca julija zacela v visjih legah na Pohorju nabirat,pa ni bilo vec pikov komarjev....
Uporabljala sem pa redno Autan in sem se ze sprasevala,ce nisem ravno zaradi tega dobila take alergijske reakcije- komarji so pikali tudi na mestih kjer sem bila pospricana in je mirda prisel se ta strup iz autana v kri...nne vem.. V glavnem,lani konec sezone sem kupila v hoferu Ombia sprej proti komarjem in klopom ter sem ga zacela predvsem letos uporabljat. In kot lani sem spet od pomladi pa do zdaj v malo nizjih predelih okoli mb nabirala gobe in borovnice, pakljub veliko komarjem nisem imela tezav z alergijo.Par pikov komarjev je bilo,a le z malo srbenja...tudi klope sem imela do sdaj samo ene 3 letos.Tako da sem dobila obcutek da mi ta zadeva res bolje ponaga kot autan. Ne vem pa ce imajo redno v prodaji v hoferju ali je bilo lani to v neki akciji..moram itak it spet novega kupit, tak da grem en dan zdaj pogledat.
Tisti,ki uporabljate elektr.odganjalec in se vam zdi vredu, bi prosila ce lahko napisete od katerega proizvajalca imate ali kje ste kupili -ker jih je veliko v ponudbi in verjetno niso ravno vsi enako ucinkoviti?
lo

počasna

Citat od: enastajerka dne 09 Julij 2016, 16:04
Jaz imam tudi vsako leto probleme s klopi in tudi komarji. Lani na zacetku sezone sem skoraj vsakic iz gozda prinesla par klopov. Na sreco nikoli kakega vnetja oz.prenosa rsne bolezni...Sem pa po pikih komarjev dobila prave alergjske reakcije- vsakic nastala velika trda bula,ki je bolela in srbela hkrati,cez par dni pa se celo velka modrica! Pa nisem praskala...od zdravnce sem dobila neke tablete proti alergiji,ki so vse skupaj ublazile toliko, da sem lahko spala ponoci -ker drugace od mocnega srbenjanisem mogla...Odkar sem pa potem od konca julija zacela v visjih legah na Pohorju nabirat,pa ni bilo vec pikov komarjev....
Uporabljala sem pa redno Autan in sem se ze sprasevala,ce nisem ravno zaradi tega dobila take alergijske reakcije- komarji so pikali tudi na mestih kjer sem bila pospricana in je mirda prisel se ta strup iz autana v kri...nne vem.. V glavnem,lani konec sezone sem kupila v hoferu Ombia sprej proti komarjem in klopom ter sem ga zacela predvsem letos uporabljat. In kot lani sem spet od pomladi pa do zdaj v malo nizjih predelih okoli mb nabirala gobe in borovnice, pakljub veliko komarjem nisem imela tezav z alergijo.Par pikov komarjev je bilo,a le z malo srbenja...tudi klope sem imela do sdaj samo ene 3 letos.Tako da sem dobila obcutek da mi ta zadeva res bolje ponaga kot autan. Ne vem pa ce imajo redno v prodaji v hoferju ali je bilo lani to v neki akciji..moram itak it spet novega kupit, tak da grem en dan zdaj pogledat.
Tisti,ki uporabljate elektr.odganjalec in se vam zdi vredu, bi prosila ce lahko napisete od katerega proizvajalca imate ali kje ste kupili -ker jih je veliko v ponudbi in verjetno niso ravno vsi enako ucinkoviti?
lo

meni pomaga olje čajevca, par kapljic po rokah in nogah in nimam nadležnežev, še moške odganja  ;D
preden grem v gozd, pojem tudi tabletko B-kompleksa, tako da verjetno vsem smrdim

enastajerka

Hvala počasna! Si me res spomnila da sem ze pred leti slisala za to, da b-complex pomaga in sem ga tudi jemala..zdaj v zadnjih letih sem pa cisto pozabila. Kje pa kupis olje cajevca,ce ni skrivnost? Sem zdaj gledala po netu in kolk vidim imajo te specializirane trgovine kar fajn visoke cene...

Poslano z mojega SM-G530FZ z uporabo Tapatalk


počasna

Citat od: enastajerka dne 12 Julij 2016, 10:05
Hvala počasna! Si me res spomnila da sem ze pred leti slisala za to, da b-complex pomaga in sem ga tudi jemala..zdaj v zadnjih letih sem pa cisto pozabila. Kje pa kupis olje cajevca,ce ni skrivnost? Sem zdaj gledala po netu in kolk vidim imajo te specializirane trgovine kar fajn visoke cene...

Poslano z mojega SM-G530FZ z uporabo Tapatalk


čajevec Bergland, kupim ga kar v lekarni, imajo pa ga tudi v Sanolaborju
https://www.sanolabor.si/si/za-boljse-pocutje/etericno-olje-cajevec-bergland-10-ml


Triglav

Pozdravljeni
Tretje leto uporabljam elektronski odganjevalec klopov "BajBaj" (območje delovanja 5 metrov). V lanskem letu sem v celi sezoni dobil samo tri,pred tem pa kljub uporabi vseh mogočih sprejev in domačih pripravkov tudi do tri dnevno.
LP
Peter

Ta Pravi Gobar

#21
Jaz se - če se sploh spomnim - namažem pred gozdom z zdrobljenim česnom, po gležnji, čevljih, pa malo po hlačnicah.

Imam pa tudi par krem z močnim eteričnim vonjem, protibolečinska krema  ROSSKASTANIEN & WEINLAUB GEL  ali pa naše Mariborsko MAZILO PROTI PREHLADU  -  MARINASE   to deluje nisem imel klopa menda 10 let.   Na vrhu Pohorja nekje nad 1000 m ni klopov se lahko valjate po travi pa nema ništa - super.

Jih pa dobim ko kosim travo doma - se pogledam tu pa tam praktično po vsaki košnji mi kak po nogi gor leze ga likvidiram preden se bi prijel.

janko

LP

Kako nas komarji, klopi opazijo? Kaj je tisto, kar jih privlači.
Če se ne motim, oči nimajo. Zaznajo pa toploto, vonj in verjetno še kaj.
Popravite me če se motim.

Hvala Janko

enastajerka

Hvala vsem za mnenja,nasvete...mislim da bom kar elektronskega nabavila,pa zraven se za pospricat...v hoferju tistega spreja nimajo,je bil menda lani samo v posebni akciji.Prav skoda mi je, ker se mi je zdel res fajn...
Lp


janko

Lp

Ali je mogoče pri nabiranju gob naleteti na medveda. Je, tam kjer so doma !

Slišal sem, da baje obstaja piščalka, vse živali ali živali posamezne vrste odžene.

Lahko kdo to potrdi, da z posebno piščaljo odženemo živali, če so v naši bližini.

Kako se obraniti potem ubraniti pred medvedi, ki so na določenih predelih vedno bližje vasem.

Namig: " enega gobarja z harmoniko sabo pa bo mir"

Hvala za vsak odgovor


Janko

jernej

Citat od: janko dne 01 Avgust 2016, 21:14
Lp

Ali je mogoče pri nabiranju gob naleteti na medveda. Je, tam kjer so doma !


Da, zakaj pa ne? V nekaterih predelih Slovenije je to bolj verjetno, v nekaterih manj. Glej: http://dinalpbear.eu/rjavi-medved/razsirjenost-v-sloveniji/

Citat od: janko dne 01 Avgust 2016, 21:14

Slišal sem, da baje obstaja piščalka, vse živali ali živali posamezne vrste odžene.

Lahko kdo to potrdi, da z posebno piščaljo odženemo živali, če so v naši bližini.


Z kakršnjo koli piščalko boste živali opozorili nase in jih brž kot ne tudi pregnali. Tudi medveda. Ne razumem, zakaj bi hodili v gozd s piščalko (oziroma kupovali neke posebne piščalke v ta namen), saj obstajajo drugi načini kako opozoriti živali na svojo prisotnost, če jih ne želite srečati. Več o tem v brošuri: http://www.zgs.si/fileadmin/zgs/main/img/PDF/Gozdne_zivali_in_lovstvo/pdf/Brosura_Na_obisku_pri_medvedu_SLO.pdf

Citat od: janko dne 01 Avgust 2016, 21:14

Kako se obraniti potem ubraniti pred medvedi, ki so na določenih predelih vedno bližje vasem.

Namig: " enega gobarja z harmoniko sabo pa bo mir"

Hvala za vsak odgovor

Janko

Da na območju stalne in začasne pristnosti medveda ne vzdržujemo in zalagamo odlagališč bioloških odpadkov v bližini naselji (zlasti ne z klavniškimi odpadki), ponoči zapiramo domače živali, ki se sicer pprosto pasejo ali gibajo v zaprte, zavarovane prostore, da dobro z elekričnimi pastirji zaščitimo čebenjake, itd. Za reševanje konfliktov z medvedi, ki so tako ali druhače nimajo strahu pred človekom skrbi tudi intervencijska skupina Zavoda za gozdove za velike zveri. V glavnem ni se vam treba bati, da vas bo medved pojedel pred domačim pragom  ;)

janko

LP

Jernej, najlepša hvala za tako hiter in obširen odgovor.

Janko