Nabiranje gob na Gorenjskem 2016

Začel/a šampion, 07 Junij 2016, 20:58

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Na posnetku je pšenična koprenka (Cortinarius caperatus), po domače ciganček, ki je užitna in okusna goba.

Lep pozdrav,
Slavko

RockyIV

Citat od: slavko dne 25 Avgust 2016, 13:43
Na posnetku je pšenična koprenka (Cortinarius caperatus), po domače ciganček, ki je užitna in okusna goba.

Lep pozdrav,
Slavko

Najlepša hvala g. Slavko.

gal

Evo en update iz Pokljuke.  Nabirali smo proti planini Javorniki.   Vse skupaj bolj za en k.... Sicer smo našli nekaj jurčkov malo starih malo mladih, ampak vsi obžrtI od polžev.
Gob skoraj da ni.
Bom prilepil sliko kasneje

mušnica3

RockyIV, torej cigančki so začeli na Pokljuki? Ko smo bili nazadnje, ni bilo niti sledu...
Lep pozdrav,
mušnica3

vladka

mi smo bili včeraj na pokljuki in nismo doboli nič ,ko smo se spustili na Zatrnik na naših terenih sem našla 20 malih jurčkov , tako da nižje so oziroma bodo začeli

gal

Citat od: gal dne 25 Avgust 2016, 14:10
Evo en update iz Pokljuke.  Nabirali smo proti planini Javorniki.   Vse skupaj bolj za en k.... Sicer smo našli nekaj jurčkov malo starih malo mladih, ampak vsi obžrtI od polžev.
Gob skoraj da ni.
Bom prilepil sliko kasneje

Še tole sem obljubil, da prilepim





No smo imeli pa poleg nabiranja gob, tudi lep piknik v naravi, kar pa tudi nekaj šteje. :)

tasi

Kdo ve se na Jelovici že kaj dogaja???

dverbnik


grgr

Pravkar s Pokljuke, kjer smo bili en teden.
Gob je malo: najde se kak mali jurček, da pa se za krepko večerjo nabrat lisičk, a se je treba krepko in dolgo plazit med smrekcami.
Če gredo v košaro še sirovke in cigančki, bo dno pokrito...

solatar

Tudi jaz sem bil danes na gorenjskem koncu in me je skoraj kap, saj je bilo na mih terenih skoraj vse preorano in podrto. ??? :'( Kar ni uničil žled, bodo pa sedaj gozdarji. Z precej truda sem našel 2 jurčka, nakaj lisičk in golobic.  ;D

Triglav

Včerajšni sprehod v bližini Tržiča
LP Peter

janko

LP

Prihodi, Planina pod... ali kdo nabira v tem bogatih hostah.

Janko

TineP

Jelovica danes okoli Vodiške zelo porazno, samo par starih ogriženih in črvivih. Pustil v gozdu in imel lep sprehod.

ms62

Citat od: janko dne 03 September 2016, 22:02
LP

Prihodi, Planina pod... ali kdo nabira v tem bogatih hostah.

Janko

Včeraj sem pri Betel srečal gospoda, ki je imel v košari cca 15-20 jurčkov. Bili so bolj stari in obgriženi razen par lepotcev.

janko

LP


Ms62 hvala za info. Pot je še zaprta !!!
Danes ponoči je tudi celotna Gorenjska dobila nekaj kar dežja.

Temperature so prave. Kakšni so kaj obeti ?


Janko