Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

janko

LP

Končno se tudi pri nas dež toplota naredila svoje.
Prvič sem imel kar polno košaro. Res pa je da rastejo samo v majših placih.

Janko

srf

Dobro jutro

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk



msimerus

Citat od: Lojze07 dne 15 Oktober 2016, 19:44
msimerus, kaj imaš v tisti levi košari, mislim na tiste rdečkaste gobice?

So to bakreni polžarji ali je kaj drugega? Res me zanima.

Vse dobro.

LP
Sirovke...super goba :)


Sent from my iPad using Tapatalk

gal

Danes sem že skoraj obupal. Po dveh urah hoje sem na koncu našel tele lepotce 50 metrov preden grem ven iz hoste. Čisti ko suza, brez črvov, polžev...



Eden je že padel zdajle zvečer z jajčki

slavko

Ta Pravi Gobar #816, na zadnjih dveh posnetkih je peščena lupljivka (Suillus variegatus), ki je užitna.

Lep pozdrav,
Slavko

gorenc

Pozdravljeni gobarji , gobarke in g.Slavko
Nekaj časa že nisem bil tukaj gor prijavljen, preberem pa skoraj vsak dan, kdo kaj nabere ter determiniranje itd...Veliko hodim po teh pohorskih hribih in dolinah in kot vedno SMETI JE OGROMNO.Nevem ali bomo smeti pobirali le gobarji ali bodo pločevinke in ostale smeti za seboj pospravili tudi lastniki njih.
Mnogi z veseljem vprašajo ,ko gredo mimo mene "je kaj jurčkov"a jim odgovorim da nisem "jurčkar"ampak gobar nabiram veliko vrst gob.Malo me pogledajo se nasmejijo in potem pa steče"debata" Kaj  imate v košari ter jim malo povem so zadovoljni, ko jim povem kakšne vrste še imam v košari poleg gobanov.Vedno je tudi vprašanje "s kakšno gobo pa lahko zamenjamo?"Z veseljem jim odgovorim.
Zanima me pa nekaj, Ker nisem hotel pisati samo tega vprašanja...

.Našel sem kar nekaj
"Strobilomyces strobilaceus" črnih kuštravcev in ena oseba s katero sem poklepetal jih je poznala ter mi rekla da so zaščiteni.Iskal sem seznam zaščitenih gob a nisem ga našel ,vem pa da je na seznamu kar nekaj zaščitenih gob.
Ali je črni kuštravec "Strobilomyces strobilaceus" ZAŠČITEN ??
Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem in vam želim lepo jesensko bero gob ter kostanja
lp Gorenc

slavko

Včasih je črni kuštravec bil zaščiten, toda z novo uredbo ni več.

Tukaj je seznam gob, ki so bile včasih zaščitene, http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=199857&stevilka=2689 (na koncu uredbe je seznam zaščitenih vrst).

Od 22.7.2011 naprej pa so zaščitene naslednje vrste gob, http://www.uradni-list.si/files/RS_-2011-058-02723-OB~P001-0000.PDF#!/pdf.

Lep pozdrav,
Slavko

blaz3k

#832
http://www.rtvslo.si/slike/photo/293701  

jurčki se še niso poslovili












blaz3k

http://www.rtvslo.si/slike/photo/293609#slika



tako zdaj vem, to je pasji klinček alias pasji pimpek  :o :)

msimerus

Včeraj sem bil spet kar dolgo časa v gmajni, polna košara pa mušnice so na polno začele na mojem placu...slik bolj malo ker sem spraznil baterijo na telefonu :)






















Sent from my iPad using Tapatalk

gorenc

Slavko najlepša hvala za odgovor je pa zanimivo primerjati oba lista.
lep pozdrav

Lojze07

msimerus, čestitke. Krasne gobice si nabral... Nam poveš, vsaj približno, kje ...

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

tinček

Pozdravljeni.
Zanima me če so že sneške kaj pognale v prekmurju,kajti prihaja njihov čas.
Lp Martin

frcaja

V Prekmurju sivk še ni, pravzaprav ne raste nič, še divjih ni. Bil sem včeraj tam, nazaj grede pa kljub temu naletel, kar med vožnjo, na enem travniku na kup orjaških marel. Parkiral, pokosil, pa zadovoljen domu.
Pogrešam poročila od Anice. Anica, upam da je vse v redu!
LP, Frcaja

anica


Lepo, da se je nekdo spomnil na mene. Še sem živa, saj veste, kako pravi pregovor;
"V koprivo ne udari".

Ne oglašam se pa zato, ker sem preveč razočarana nad jesensko sezono. Najprej ni bilo dežja
skoraj 2. mes. , potem pride nekaj pa je spet mrzlo ali pa piha veter in vse skupaj posuši, in tako
drži, da do včeraj ni bilo niti ene divje gobe, od jurčkov pa niti "J". Včeraj se pa na mojem nog. igrišču
končno začelo nekaj dogajat. Pognale so rdeče mušnice in dežniki, upam da bo tudi kakšen jurček vsaj
približno tako lep kot so od g. M.......

Pa lepo pozdravljeni vsi gobarji in gobarke. A.