Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Nagi Bator #74, praksa, ko svežega žveplenega lepoluknjičarja na hitro popražijo, ni najbolj priporočljiva. Če ni dovolj termične obdelave, je lahko tistemu, ki gobo je, slabo. Bisernice veljajo za okusne vrste gob.

Lep pozdrav,
Slavko

Snicl


So že kje pognale lisičke?

Martin

 ;)
pozdrav

Pred dnevi sem preverjal po domačih gozdovih,če že kaj poganjajo gobani,lisičke a zaenkrat še ni nič .Pričakujem pa ko bo prva večja otoplitev. :o

Lp
Martin

robert11

pozdravljeni

tud jaz sem bil danes v haloških gozdovih. trenutno še ni nobene rasti gob. bo pa verjetno, kot je napisal martin, po prvi otoplitni.
samo kot sedaj kaže vremenska napoved, še ta ne bo tako hitro. verjetno konec maja lahko pričakujemo kakšno rast.

lp
robert

anica


Moje prve letošnje minijaturne lisičke!!!

Gobar88

Bravo anica, ravno naslednji teden grem verjetno pogledat proti Madžarski meji, če je že kaj lisičk pa mogoce kak jurček :)

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk


Martin

 ;)
kateri konec Anica......

Ja konec maja se zna že kaj najti otoplitev pa pride začetku junija..........

Lp
Martin
(GOBAN) :-*

Gobar88

Anica je iz prekmurja ;) tam kjer so gobe doma :P

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk


anica

   
Pozdravljen Martin!

Vidim, da smo že vsi precej nestrpni v pričakovanju začetka gobarske sezone.
Res je te prve lisičke sem našla na južnem delu Goričkega. Ponavadi jih najdem na tem placu že
takoj po 1. maju, prve jurčke pa okrog 15 maja. Letos je pa vse pozneje zaradi nizkih temperatur.

Nekaj dni bo še potrebno počakat potem bo pa pravi bum - glede na vlago. Jaz pa že na veliko
nabiram jurčke  ---- v sanjah.!!!

LP A.

robert11

pozdravljeni
danes sem pri tekaškem treningu skozi gozdove videl gozdne kukmake. seveda brez telefona da bi jih lahko slikal. bom jutri vzel zraven, da prilepim nekaj slik.
lp
robert

kepa

#85
Tudi pri nas je tako kot je napisala Anica.Začelo se je.

robert11

no, pa še slike gozdnih kukmakov. nekado pa je že bil pred menoj in enega obrnil.
lp
robert

robert11

ja, res lisičke so pognale. sicer so še male, ampak bodo zrasle. takrat pa bodo za pojedino.
tudi citronasto mušnica že poganja.
lp
robert

msimerus

Prvič letos najedel borovnic in gozdnih jagod, pa nekaj gobam podobnega sem tudi našel :)

















Sent from my iPad using Tapatalk

kepa