Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

NN79

Danasnji 6 urni sprehod po Rogli je obrodil sadove :-)
Ker je rahlo dezevalo drugih gobarjev skoraj nismo srecali.


Tu je zraven za primerjavo 20cm noz.


Sent from my iPhone using Tapatalk

blaz3k


mdpohorje

Rastejo na Pohorju, bližina Areha, nekje med 1000 in 1200 nmv. Ampak včeraj je bilo že zelo suho. Zdaj bo sicer nekaj dežja, ampak vprašanje če še kaj bo zaradi zelo nizkih temperatur.
Tukaj pa še nekaj slikc:






mdpohorje


Lojze07

#724
Mdpohorje - mislim, da Matjaž, iskrene čestitke... Res lepe si nabral... Krasne fotke...

Upam pa, srčno upam, da se motiš glede napovedi ... Oktober zna biti še kako bogat...

Če že ne na  vrhu Pohorja, pa morda nižje... Kjer nabiraš tudi ti...

Slike, ki jih prilagam, so izmed nekaj minulih "pohorskih" oktobrov...

Vem pa, da je vsako leto res specifično, posebno...

In morda bo letos res tako, kot napoveduješ...

A kot rečeno - upam, srčno upam, da se motiš...

Vse dobro.

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Lojze07

NN79, kam si se sprehajal-a, proti Ribniški, proti Pesku, proti Planini, proti Lovrencu?

Tudi te so oktobrske izpred nekaj let...

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

mdpohorje

Tudi jaz upam in želim da bo še kaj zraslo. Najprej je treba nekaj dežja, potem pa če bodo še temperature ta prave, potem bi lahko bila še kakšna oktoberska runda.
Pa še nekaj slikc in res upam da niso zadnje letos:






mdpohorje


enastajerka

Uuu same lepe gobice..cestitke!
Jaz sem bila v soboto samo za dve uri, ampak se je nekaj vseeno naslo..dva deda sta se med jurcki...


perosku

 Današnje že skoraj podhlajene (jutranja temperatura na meji rasti +5),Areh v smeri Šumika.Se bo še kaj našlo,odvisno od temperatur,verjetno se bo selilo v nižje predele ,kjer je trenutno bolj slaba bera.

Finfrla

Tudi na Krasu so pokukali

gobigobi

Kje na Krasu, vsaj približno?jaz letos nisem vidla še enega jurčka na Primorskem...

nivesp

Imaš prav, Kras je velik, vsaj 1 km približno ali vsaj povej okolico.Jaz sem jih tudi včeraj nabrala okolica Postojne, kar lepa bera skoraj samo majhni, ne morem priložiti slik ker sem pustila mobi v avtu imam pa objavljene na Fb.LP Nives

Trocki

Citat od: nivesp dne 04 Oktober 2016, 09:28
Imaš prav, Kras je velik, vsaj 1 km približno ali vsaj povej okolico.Jaz sem jih tudi včeraj nabrala okolica Postojne, kar lepa bera skoraj samo majhni, ne morem priložiti slik ker sem pustila mobi v avtu imam pa objavljene na Fb.LP Nives


V kakšnem gozdu pa rastejo trenutno? Če je sploh še kaj gozda tam okoli Postojne.  :(
Notranjska - 550 m.n.v.

nivesp

Res je v gozdu ki je bil, velika škoda,toda se še najde kakšen del ki ni bil tako uničen od pozebe.Nives