Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ta Pravi Gobar

Pa še par fotk Pohorje  1000 m

frodo

Drugi teden bi pa lahko resnično bilo kaj več,...upajmo da bo dovolj namočeno.

Letecipujs

Gozdna dekoracija - prvi goban.

enastajerka

Vceraj sem sla malo na teren - okolica mb kot vedno do sedaj (kmalu bo pa na vrsti Pohorje - visje lege). Nasla sem precej sočnih mlečnic,ki so se šele sedaj prav zacele (lani mislim da so bile veliko prej na tem terenu). Samo na enem placu sem jih nastela okoli 40.. Zraven  se lisicke in golobice.Jurckov pa 6 starih,pozrtih in razmocenih..zadnjic sem si dva majhna pustila,pa sem zal prepozno prisla,predvsem dez naredil svoje...
Me pa zanima kako je mozno mlecnice najbolje shraniti? Glede na to,da sem jih vceraj jedla v smetanovi omaki,pa danes bom rizoto z lisickami, bi verjetno bilo malo prevec,ce jutri spet jem mlecnice...Kako bi jih torej lahko porabila? Bi jih za par dni vseeno lahko dala v zmrzovalnik?



Na tej sliki pa dva mlada gobana,ce sene motim-bom sla cez par dni pogledat kaj bo ven zrastlo



Poslano z mojega SM-G530FZ z uporabo Tapatalk


slavko

Ne priporočam shranjevanje sočnih mlečnic v zamrzovalniku. Priporočam pa vlaganje v slanico.

Lep pozdrav,
Slavko

enastajerka

Citat od: slavko dne 15 Julij 2016, 12:54
Ne priporočam shranjevanje sočnih mlečnic v zamrzovalniku. Priporočam pa vlaganje v slanico.

Lep pozdrav,
Slavko
Hmm se nisem nikoli poskusila tega delat.Bom malo pogledala recepte oz. navodila za to. Hvala!

ajezovnik

Pozdravljeni, zanima me, ali kdo ve kako je stanje z gobami na Pokljuki ? Raste kaj ? Hvala !

Martin

 ::)
Bravo vsem,ki ste do zdaj imeli srečo z gobami upam da bom v nadalnem mel več časa za gobarjenje. Kajti počasi bodo pognale tud na mojih terenih pohorja........

lp
Martin

PrviProgram

Včeraj, Pohorje 400 m, popolna nula. Ne raste a ma nič!

Ta Pravi Gobar

KAJ JE NAROBE Z MAŠINO  ?   NE SPREJME NIČ FOTOGRAFIJ DANES POHORJE  1000  do  1200 m   RASTE VSE RAZEN JURČKOV PA NI NIČ  !!!

msimerus

Jaz sem včeraj prehodil moje lokacije, mislim da bo drugi teden ko se spet ogreje malo več...samo namočilo je bolj malo :)














Sent from my iPad using Tapatalk

sara57


msimerus

Čeprav je suho v gmajni se še kaj najde...











Sent from my iPad using Tapatalk

tedika

Msimerus prosim za info približno na kateri nadmorski višini ste našli lepotce, če ni odveč tudi v katerem kraju.
Pri nas na dolenjskem je trenutno kar suša, mogoče bo kaj konec tedna. lp

msimerus

450 m...okolica Litije


Sent from my iPad using Tapatalk