Identifikacija gob

Začel/a zdenko, 25 September 2012, 10:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

zdenko

Pozdravljeni.
Rabim malo pomoč STROKOVNJAKOV.
Smo malo nabirali gobe, in smo prvič nabirali take kot so na sliki.
Moji domači so prepričani da so užitne ampak jaz ne čisto.

prosim še za vašo mnenje. HVALA

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=351784654914550&set=a.149343578491993.32684.100002490562130&type=1&theater&notif_t=like

mihab

če prav vidim jer večina lupljivk, ki so užitne. točno katere so, pa bo iz teh slik verjetno težje določiti

slavko

zdenko, najprej priporočilo. Ko prvič nabirate neznano vrsto gobe, poberite le nekaj primerkov, ne polne košare.

V košarah so večinoma prožne lupljivke (Suillus bovinus), užitne in uporabne, dokler gobe niso preveč mehke. Primerne so za mešanje z drugimi gobami. Če jih vlagate v kis, spremenijo barvo in postanejo rdečkaste.

Lep pozdrav,
Slavko

zdenko

Polno košaro smo nabrali, ker je moja žena dejala, da jih pozna in jih je že nabirala, samo jaz sem bil skeptičen.  :-\

zdenko

Imam še eno sumljivo gobo. Moja žena pravi, da ni užitna, kaj pravite. Ima spet prav??? ;)

slavko

Na fotografiji je hrapava trnovka (Echinoderma asperum), neužitna.

Lep pozdrav,
Slavko

zdenko


rem

Pozdravljeni. Forum mi je všeč, potrebno bo kar nekaj časa,da ga podrobno pregledam.
Za začetrk potrebujem ime gobe in potrditev morebitne užitnosti,  ki zraste vsako leto pod grmom hibiskusa, je prijetno dišeča in ni pekoča.






rem

Citat od: rem dne 29 September 2012, 18:03
Pozdravljeni. Forum mi je všeč, potrebno bo kar nekaj časa,da ga podrobno pregledam.
Za začetrk potrebujem ime gobe in potrditev morebitne užitnosti,  ki zraste vsako leto pod grmom hibiskusa, je prijetno dišeča in ni pekoča.










slavko

Na fotografijah je hrapava trnovka (Echinoderma asperum), neužitna.

Lep pozdrav,
Slavko

timchi

Pozdravljeni, mogoče mi zna kdo pomagati, so tole polstenke (razen ene marele na sliki)? Prosim za mnenje, če so užitne.
Najlepša hvala, Tina

slavko

Na fotografijah so kostanjaste polstenke (Xerocomus badius), po domače kostanjevke, ki so užitne. Vendar sem opazil, da ste pobrali nekaj preveč starih (tiste s temno zeleno trosovnico).

Lep pozdrav,
Slavko

rem

Citat od: slavko dne 29 September 2012, 18:33
Na fotografijah je hrapava trnovka (Echinoderma asperum), neužitna.

Lep pozdrav,
Slavko

Hvala za odgovor.... nič ne bo z domačimi gobami

timchi

Najlepša hvala za odgovor. Srečno! Tina