Gobarjenje na gorenjskem

Začel/a gobarja, 07 Junij 2012, 10:01

Prejšnja tema - Naslednja tema

buco

Ravno sem se vrnil z Jezerskega,ena košara jurčkov,lepo za nedeljsok dopoldne.

T1000

Foca resnično hvala za nasvet! Ob priliki dobiš za pivo!
Danes sem bil na Mežakli iz smeri Perniki in resnično zadel terno!!! 200 mladih in (presenečen) tudi zdravih jurčkov!!
80% nabranega sem dobil v nizkih smrekah.

Hvala!!!

lp

igorrogi

Ja gobe se prebujajo tudi na Jelovici, danes sem bil na višino 600-700 m in nabral košaro mladih jurčkov - samo v nizkih smrekah kjer je dovolj vlage drugje je suša.

Lukap8

Citat od: igorrogi dne 10 September 2012, 20:30
Ja gobe se prebujajo tudi na Jelovici, danes sem bil na višino 600-700 m in nabral košaro mladih jurčkov - samo v nizkih smrekah kjer je dovolj vlage drugje je suša.


kakšno slikco prosim ? heheh :D malce radovedni smo pa
Luka Prezelj

Ma Re La

Ob Savi na Sorškem polju sem nabrala že kar precej (3 kg) gob. Včeraj pa sem našla 3 tudi v gozdu na ravnini. lp, Kaj pa gobe v Besnici in Lomu, ali so že pognale. lp, :)

foca

Pozdravljeni,

T1000 ni za kej :) Pričakujem še kakšen nasvet iz tvoje strani ;D
Imam pa tudi jest dve novi slikci, prva je od nedelje druga pa od včeraj. Vse nabrano na Mežakli.


Lp

grozdje

Lep pozdrav  :) imam eno vprašanje.
Za vikend se namreč odpravljam v Kranjsko Goro in zanima me če je na Tromeji kaj jurčkov  :)
Lep gobarski pozdrav !

rutarjan

Zaenkrat zelo slabo,zdaj pa še sneg napovedujejo,tko da....

grozdje


Lukap8

Danes dežuje ampak ni preprečilo da bi šel v gozd :) nekaj jurčkov je blo slika pade zvečer ;)
Luka Prezelj

foca

Pozdravljeni,
ni ga čez gobarjenje v dežju ;D je vedno tako lepo mirno nobenega dretja, nobenega gobarja... ::) ampak se splača :D

Lp

dverbnik

danes sem bil na jelovici- bera kakik 90 kos. Večinoma mladi-saj zrasti tudi ne morejo ker je kar nekaj pobiralcev.

Večinoma pa so taki ki od ceste ne gredo več kot 200m
Če grš pa naprej se pa kar najde- je pa res šele začelo kukati ven. Mladi so kar v gnezdih po 20-25
Pa lep pozdrav

McBobo

Le hitro jih nabirajte, ker pri nas v hribih je že zasneženo ;). Včeraj je padla kilca jurčkov ob poti v hribe in ob poti malo po gozdu nazaj.

rutarjan

Danes je bila Narava radodarna

buco

Danes na Jezerskem 15-20 cm snega gob pa je bilo tudi eno košaro.