Gobarjenje na gorenjskem

Začel/a gobarja, 07 Junij 2012, 10:01

Prejšnja tema - Naslednja tema

mačka27

Citat od: gobarja dne 28 Julij 2012, 09:58
Oooooo kakšne slikce, grem takoj jutr ob 6.00h preverit na pokljuko, saj sem našel že v četrtek 5 zlo zlo malih jesenskih gobanov :) Vam jutri sporočim in prilepim kašno slikco :)

lp, Mitja

in....kako kaj kaže tam gor?

gobarja

evo slika iz današnjega gobarjenja

gobarja

ej na pokljuku sm biv pred 4 dnem in so zacel poganjat sedaj ko bo polna luna pa vsi na Pokljuko hehe danes sem pa bil na Valvazorju okolica bolj natancno sel sem proti lovski koči. Sem prilepil slikico. Jaz sem imel najmanj kolegica polno košaro z kupčkm moj očka pa pol košare :) tk da bom sedaj vsak dan na mojih terenih :)

gorenc

Vprašal bi moje gorence ,če se mogoče kaj dogaja v tržiških gozdovih?>Ali kdo zahaja v Tržiške gozdove v pobreško gmajno ,pod Kofce ,Tegošče ,Puterhof ,Lom itd.....V Pobreški gmajni sem našel 7 kg težko borovo glivo-Sparássis críspa
Sicer živim v Mariboru a se dostikrat oglasim  doma v Tržiču in iz pred nekaj let so bili to zelo bogati gozdovi z gobami kjer sem spoznaval svet mikologije zahvaljejoč dobremu  kolegu ki me je naučil zelo veliko nadaljeval pa sem pri g. Slavku Šerodu ki mi je bil mentor v gobarski družini Lisička Maribor in tudi njemu se zahvaljujem ki me je nadgradil z znanjem mikologije

lep pozdrav na Gorenjsko

mačka27

Citat od: gobarja dne 30 Julij 2012, 13:29
ej na pokljuku sm biv pred 4 dnem in so zacel poganjat sedaj ko bo polna luna pa vsi na Pokljuko hehe danes sem pa bil na Valvazorju okolica bolj natancno sel sem proti lovski koči. Sem prilepil slikico. Jaz sem imel najmanj kolegica polno košaro z kupčkm moj očka pa pol košare :) tk da bom sedaj vsak dan na mojih terenih :)
Jah se strinjam.....mene je firbec izmamil in sem včeraj skočila na Pokljuko.....avtomobilov skoraj na vsakih 10 m ali manj vsaj 1-den.....če že ne 2..... :-\  (oz. glede na najdbo....na vsako gobo-4-je gobarji, hihihihi..... no ja.....bil je pa lep sprehod.....en jurček, en gobanček in nekaj manjhnih prašnic.....lupnjičarke.....ampak vseskupaj ene 8 komadov v kaki urici......urici in pol....max.....).... :-\


kukmak

Danes sem bil na Pokljuki in če se malo bolj potrudiš je bera odlična !







Lp Kukmak !

gobarja

danes sem bil že navsezgodaj zjutraj na pokljuki kjer sem našel 3 jurčke ampak me je kmalu minilo saj se je kar trlo gobarjev in avtomobilov, zato sem šel pogledat še malo proti valvazorju in tam našel preostanek gob ki so na sliki




bjacky2004

Kje pa je to proti valvazorju, če ni skrivnost? LP

gobarja

nevem kako bi povedu hmm peljes se po cesti do valvazorja kašna 2km prej se zavije desno gre se pa potem proti lovski koči to ni uradno lovska koča mi pravmo zato ker majo eno brunarco postavljeni lovci. drgac pa delc od tega da bi bila skrivnost. Jaz ti ze povem kje sem nabiral samo natanco kje se pa najvec dobi to pa naj vstane skrivnost k ti malo bolj natancno poznamo hehe pa neboj se ce gres gledat terene ti zagotavljam da nebos sel praznih rok domov :)

VSEM ODSVETUJEM POKLJUKO KER JE NORIŠNICA, AVTO PR AVTU!! :(

McBobo

Danes prišel praznih rok iz našega konca. Je teren že zelo suh. V 3/4 ure sem našel za malo žličko lisičk. To pa je tudi vse. No, na poti domov sem čisto ob cesti opazil zelo lepo še zaprto marelo. Ker pa sem se jih že malo prenajedel, je ostala tam za drugega srečneža.

marelar

Danes sem bil na pokljuki in prišel domov s polno košaro lepih jurčkov

kripta

Enako tudi pri meni; sami lepi jurčki, polna košara. :)

Je pa res, da je polno gobarjev, že ob 6.20 jih je bilo polno.

Evo, prilagam še en lep šopek 4 jurčkov, ki sem ga pa pustil v gozdu, saj je bil že plesniv.

mačka27

Citat od: gobarja dne 01 Avgust 2012, 14:24
nevem kako bi povedu hmm peljes se po cesti do valvazorja kašna 2km prej se zavije desno gre se pa potem proti lovski koči to ni uradno lovska koča mi pravmo zato ker majo eno brunarco postavljeni lovci. drgac pa delc od tega da bi bila skrivnost. Jaz ti ze povem kje sem nabiral samo natanco kje se pa najvec dobi to pa naj vstane skrivnost k ti malo bolj natancno poznamo hehe pa neboj se ce gres gledat terene ti zagotavljam da nebos sel praznih rok domov :)

VSEM ODSVETUJEM POKLJUKO KER JE NORIŠNICA, AVTO PR AVTU!! :(



....dobesedno....tudi mene je pokljuka zrajcala....na vsakih 10 metrov avto, ali pa celo 2  :-\ ti res vseskupaj "dol pade"...res pa je, da nisem 6.00 gobar  ;)
dobila nekaj prašnic in končno prvega jureta..(v mojem žargonu- "uradna otvoritev sezone"hihihi.. :)
nekaj lupnjičark....

bjacky2004




Ogled Profila Email Osebno sporočilo (Odsotni)
   
   
Odg: Gobarjenje na gorenjskem
« Odgovori #68 dne:: 01 avgust 2012, 13:24 »
   Odgovori s citiranjemCitiraj
nevem kako bi povedu hmm peljes se po cesti do valvazorja kašna 2km prej se zavije desno gre se pa potem proti lovski koči to ni uradno lovska koča mi pravmo zato ker majo eno brunarco postavljeni lovci. drgac pa delc od tega da bi bila skrivnost. Jaz ti ze povem kje sem nabiral samo natanco kje se pa najvec dobi to pa naj vstane skrivnost k ti malo bolj natancno poznamo hehe pa neboj se ce gres gledat terene ti zagotavljam da nebos sel praznih rok domov Smiley

VSEM ODSVETUJEM POKLJUKO KER JE NORIŠNICA, AVTO PR AVTU!! Sad



Hvala, ampak kje je to, blizu Pokljuke ali kje? LP

MIČO

#74
Zdravo

prilagam link do zemljevida kjer je označena koča pri Valvazorju.Pa še opis poti:pelje se po stari cesti mimo Žirovnice ter se potem zavije na odcep proti Završnici(desno) ter nato naprej proti Valvazorju.Cesta je sprva asfaltirana pozneje pa makadamska ter dokaj izrabljena in strma.

Pokljuka je planota med reko Radovno in Bohinjem.




http://zemljevid.najdi.si/search_maps.jsp?q=ko%C4%8Da+valvasor&tab=maps

lp MIČO