Gobarjenje na gorenjskem

Začel/a gobarja, 07 Junij 2012, 10:01

Prejšnja tema - Naslednja tema

McBobo

No, danes se tudi jaz nisem vrnil brez tistega, po kar sem odšel v gozd; se pravi jurčkov. Res so bili po velikosti samo za pokušino, pa kdo bi se jima lahko uprl, še posebej če so to letošnji prvi. Našel sem tudi eno kostanjevko.
Tako mislim, da se bo gobarska sezona čez nekaj dni začela tudi na Gorenjskem.
Še slika v dokazilo:


iSley

#46
Eto nekaj svežih slik iz danes! Končno se je nekaj začelo dogajati upam da bo v prihodnje več trenutno bl slabo kaže no saj je še zgodaj  :D
      

mačka27

na kateri nadmorski višini sta pa te najdbe našla-če smem vprašat....

meni letos še nobenega jurčka ni uspelo najti....sicer precejšnjo bero smrdljivih mavrahovcov, ene 6 marel ,ene 18 dedov in ene 5 lisičk....začele so se kazati tudi golobice....nabiram pa na 351 nmv...


sicer še vedno raziskujem področja....(prej sem bila vedno samo "jesenski občasni gobar" ;)....) bi pa bila vsaka info zaželjena....

foca

Pozdrav,

no končno se je tudi na gorenjskem začelo dogajat. Dones dopoldan sem bil v gozdu približno uro in pol, rezultat pa je približno deset jesenskih gobanov in dve pesti lisičk. Gobani so večino zelo majhni, kar nekaj sem jih pustil v gozdu, ker so bili premajhni. Jutri grem še enkrat v gozd potem pa v soboto na morje. Upam, da mi ne poberete vsega v tem času ko bom na morju. :P

LP

iSley

Citat od: mačka27 dne 26 Julij 2012, 14:01
na kateri nadmorski višini sta pa te najdbe našla-če smem vprašat....

meni letos še nobenega jurčka ni uspelo najti....sicer precejšnjo bero smrdljivih mavrahovcov, ene 6 marel ,ene 18 dedov in ene 5 lisičk....začele so se kazati tudi golobice....nabiram pa na 351 nmv...


sicer še vedno raziskujem področja....(prej sem bila vedno samo "jesenski občasni gobar" ;)....) bi pa bila vsaka info zaželjena....
Okoli 600-700 nadmorske višine  :angel:

T1000

Zdravo vsem!

Več kot očitno se je začelo tudi pri nas!!! :D
Danes sem šel na Jelovico in dobil 40 jurčkov, 10 zelenk, 5 marel in cel kup lisičk.
Veliko je bilo še manjših jurčkov, ki pa sem jih pustil za jutri, ker me res zanima ali bodo še kaj zrasli :)  ???

lp

McBobo

Tole je pa današnja bera in obenem povabilo forumaša "gobarja" v akcijo, v kolikor ni ravno kje na dopustu. In ujel sem kapitalca, sicer je že malo črviv. Tako velikega nisem našel še nikoli.



T1000

Mcbobo po kapi sodeč imaš tam tudi ajdovčke vidim? Je bilo to nad Begunjami?

Drugače pa čestitke! :)

McBobo

Citat od: T1000 dne 27 Julij 2012, 13:09
Mcbobo po kapi sodeč imaš tam tudi ajdovčke vidim? Je bilo to nad Begunjami?

Drugače pa čestitke! :)

Ja tudi ajdovčki so vmes. In pravi kapitalec je prav ajdovček. Ta velika marela je že šla za kosilo, druga čaka za jutri. Glede kraja  ::). Drugače pa kontra čestitke .

iSley

#54
No danes sm pa že zgodaj bil v gmajni  :angel: :angel: upam da bo ta teden kaj dežja ker potem se da nardit da bo naslednji vikend 10x toliko. Upajmo da bo tako kot lansko leto ko blo tok gob da si komi nosu   :police: :police: :police:





                                                                               

gobarja

Oooooo kakšne slikce, grem takoj jutr ob 6.00h preverit na pokljuko, saj sem našel že v četrtek 5 zlo zlo malih jesenskih gobanov :) Vam jutri sporočim in prilepim kašno slikco :)

lp, Mitja

McBobo

Jaz sem danes že nazaj. Imam občutek, da se počasi zaključuje ta runda gob, ker je čez dan pasje vroče in tudi na površju v gozdu je že kar suho. Sicer sem našel slabo kilo gob v 2,5 urah, ampak za vlaganje jih je pa več kot pol že prevelikih. Se niti na svoje zdaj že stalno parkirno mesto nisem pripeljal, pa sem že sredi ceste ustavil in ob cesti pobral 2 ravno prav veliki mareli ;D.

MIČO

Zdravo

Na Gorenjskem se je začela tudi sezona jurčkov.Pred petimi dnevi so rasli jurčki in lisičke,danes pa samo jurčki.Samo malo bolj vlažno bi bilo lahko.In še fotka današnje bere




lp MIČO

T1000

Evo se danasnja bera...105 jurckov,par marel,golobice in lisicke...

Lp

McBobo


Še slikca "bratske ljubezni", kot v pravljici.