Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

kragulj

Sem mislim, da je pretekli teden bil moj zadnji letošnji goban, pa sem se zmotil.... Danes, lep mlad dvojček..., pa lisičke in tudi sivke so še bile...
lp,

X51Y

Klavir peče tintnice, sirovke, vitezovke, spodaj desno mislim da je pšenična poprhjevka; pete pa ne najdem !
Kjub lemu se mi cedijo sline. :)

klavir

Snežke, zelenkasta kolobarnica, navadna sirovka, sluzasta koprenka in navadna tintnica

:)

mika

Ali nič več ne gobarite, jaz še zmeraj kaj najdem v gozdu.
Lp Marija

grgr

Oja, sirovke in tintnice rastejo kot da je oktober! :)
Sem pa ravno minulo noč sanjal, da kostanjevke nabiram?!? :-o Mmmm, moji najljubši, sladki gobančki...

kragulj

Zanimiva jesensko, zimska družba tega vikenda...
lp,

mika

Tudi moji pozdravi iz gozda.
Lp Marija

Martin

 :P
pozdrav vsem

Kragulj a je pr tebi na sliki kozjenogi mesnatovec al se motim

Marija lepa najdba

lp

kragulj

Citat od: Martin dne 16 December 2014, 18:18
:P
pozdrav vsem

Kragulj a je pr tebi na sliki kozjenogi mesnatovec al se motim

Marija lepa najdba

lp

Ja, sem našel 3 komade.

lukar

Tudi žolte trobente se najdejo... :)
na drevoredu na divjem kostanju pa sem našel tole, več kot 20cm premera, kaj te je to ?

klavir


lukar

tudi rastejo na divjih kostanjih al kaj ? :O

slavko

Tudi na kostanjih. Gobe so pač oportunisti.

Lep pozdrav,
Slavko

martinko

Letos sem se prvič oglasila. Na primorskem je bila sezona jurčkov obupna, štorovke pa berem še sedaj.
Gospod Slavko ali se lahko nadejam drugo leto boljše sezone, kajti letos sem mogoče nabrala 12kg jurčkov v celi sezoni. Zelo veliko je bilo marel in to zraven moje hiše, nekaj sem dobila tudi lisičk, zato upam da pride čimprej nova sezona.


Vsem skupaj pa lepe pozdrave in vesele praznike.

slavko

Napovedovati gobarsko sezono je čista špekulacija. Po dosedanjih izkušnjah iz gobarskih društev lahko rečem, da so izjemne gobarske letine vsakih 5 do 7 let. Vmes pa so povprečne letine. Vendar so tudi povprečne letine za marsikoga izjemne.

Lep pozdrav,
Slavko