Determiniranje 2016

Začel/a Lemedis, 03 Januar 2016, 15:47

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Mislim, da je na posnetku pegasta koprenka (Cortinarius subvalidus), ki je užitna.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

#301
Ta Pravi Gobar #298, oboje ste pravilno določili.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

BubikolRamios #297, opisane značilnosti izkazujejo mlade gobe, podobno kot tribarvna zvitocevka.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

enastajerka #296, veseli me, da sem vam lahko odgovoril v živo na razstavi gob.

Lep pozdrav,
Slavko

gobar00

#304
Prosim za katero vrsto gob gre v beri na sliki in ali je uzitna?



Hvala za pomoc in lep gobarski pozdrav! ☺

slavko

Zdi se mi, da je v posodi več vrst gob. Tista s cevkami (luknjicami) in rjavim klobukom je ovčarska lupljivka (Suillus ovinus) in je užitna. Za druge vrste je premalo podatkov.

Lep pozdrav,
Slavko

gobar00

#306
So rasle skupaj ena poleg druge, mislim, da so iste sorte pri manjsih so se na trosih nabirale bele kapljice kar sedaj berem je znacilno za omenjeno ime, verjamem v vaso pravilno tezo, so rasle med bori na obrobju gozda v skoraj primorski klimi zato hvala in dober tek!

meganboj

#307
prosim za derterminacijo naslednjih gob predvidevam da gre za rumenega gobana





lp

slavko

Na posnetkih so rumeni gobani (Boletus appendiculatus), ki so užitni.

Lep pozdrav,
Slavko

Lojze07

Pozdravljeni!

Mislim, da so ene izmed neužitnih kolobarnic - nisem pa prepričan: je bresadolova ali katera druga. Po betu ima sive luskine...

Že vnaprej hvala za odgovor.

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

enastajerka

Citat od: slavko dne 18 September 2016, 07:06
enastajerka #296, veseli me, da sem vam lahko odgovoril v živo na razstavi gob.

Lep pozdrav,
Slavko
:) Hvala se enkrat za vse...je bilo zelo poucno. Mekinasto mlečnico ze susim in  jo bom cimprej poskusila:) za pegasto koprenko pa nekako nisem mogla dolocit kaksen okus ima - ali mi je vsec...jih bom ziher enkrat nasla in vecjo kolicino poskusila,da bom lazje ocenila ;)
Lp,Mojca


slavko

Na videz sta si gobi podobni. Težko pa je reči, če gre za isto vrsto. Potrebno bi bilo mikroskopiranje.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

Lojze07 #309, na posnetkih so milnate kolobarnice (Tricholoma saponaceum), ki so pogojno užitne. Nikoli jih nisem jedel, zato ne vem kakšnega okusa so. Tudi tisti, ki jih poznam, jih ne jedo.

Lep pozdrav,
Slavko

ižanc

a je na dolenskem kdo kej nabral?