Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

mattyy

Citat od: Leonardo dne 12 Julij 2015, 12:08
V petek na Pohorju našel prve tri jurčke ! Lepi zdravi ,ta pravi !
Počasi se bo začelo !

Veliko sreče !

Koliko je v tem resnice? Ve kdo?

Snicl

Zdravo,

Moj prvi komentar tukaj :), vendar že dolgo spremljam forum. Moje področje gobarjenja je okolica Jošta (Čepulje) cca. 500-600 m nadmorca.
Bil v nedeljo na mojih placih in samo lisičke in še te stare in posušene. Teden nazaj še nabral 3 jurčke. Se mi zdi, da če ne bo dežja (najmanj 2 dni) ne bo nič od jurčkov.

Lep pozdrav,

Leonardo

Citat od: mattyy dne 13 Julij 2015, 12:53
Citat od: Leonardo dne 12 Julij 2015, 12:08
V petek na Pohorju našel prve tri jurčke ! Lepi zdravi ,ta pravi !
Počasi se bo začelo !

Veliko sreče !

Koliko je v tem resnice? Ve kdo?

Prijatelj ,bo treba zgodaj vstati in se v breg podati !

Lp. Leonardo
Le hod po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

PrviProgram

 Bil danes na Pohorju, rezultat, trije lepi rumeni gobami,  štiri bisernica in nekaj lisičk.  Je pa še  vedno zelo suho.

mattyy

Citat od: Leonardo dne 13 Julij 2015, 16:07
Citat od: mattyy dne 13 Julij 2015, 12:53
Citat od: Leonardo dne 12 Julij 2015, 12:08
V petek na Pohorju našel prve tri jurčke ! Lepi zdravi ,ta pravi !
Počasi se bo začelo !

Veliko sreče !

Koliko je v tem resnice? Ve kdo?

Prijatelj ,bo treba zgodaj vstati in se v breg podati !

Lp. Leonardo

Prijatelj, bo treba kakšno gobo nabrati in kakšno sliko narediti, da bo tebi človek lahko verjeti.  ;D

frodo

Si pa lahko takšne stvari sporočata preko ZS.

robert11

bil danes na pohorju cca. 1200 m. gobana nisem našel nobenega. je pa veliko golobic, samo so tako pojedene, da je le redko katera še uporabna.
bom šel na pohorje pogledat spet čez kakšna dva tedna. v tej vročini verjetno ne bo "množične" rasti.
lp
robert

msimerus

Včeraj našel tega lepotca, pa par starih gobanov in lisčke za eno dobro rundo...je pa res suho v gmajni

msimerus


msimerus


anica


Včeraj sem šla v izvidnico, čeprav vem da je po nevihti potrebno vsaj 10 dni da poženejo jurčki.
Šla sem preprosto preverit eno "ribiško" informacijo enega gobarja, da je v tem in tem gozdu našel
v eni uri 30 jurčkov. Rezultat je viden v košari - dober kg lisičk in nekaj sivk. Od jurčkov pa niti "j",
čeprav sem prehodila od 6-8 km.

Še sreča, da sem že na začetku naletela na mlado zeleno mušnico, drugače bi jo verjetno pojedla, ker
sem pri mojih letih tako naivna.
Moje mnenje je, če jih ne bo ta vikend ali drugi teden jih ne bo,  ker bo v gozdu spet presuho glede na vroč vikend.

LP A.

enastajerka

Citat od: anica dne 15 Julij 2015, 11:17

Včeraj sem šla v izvidnico, čeprav vem da je po nevihti potrebno vsaj 10 dni da poženejo jurčki.
Šla sem preprosto preverit eno "ribiško" informacijo enega gobarja, da je v tem in tem gozdu našel
v eni uri 30 jurčkov. Rezultat je viden v košari - dober kg lisičk in nekaj sivk. Od jurčkov pa niti "j",
čeprav sem prehodila od 6-8 km.
....

Morda je pa ta "ribič" vse pobral ;) Na "mojih" terenih veliko ljudi gobari, tako da sem tudi prepričana,da me kdaj drugi prehitijo, ko bolj malo najdem...

Jaz sem ta teden dvakrat šla in obakrat našla po enega zelo lepega jurčka - večja, zdrava, brez bilokakšnega črvička (prehitro šlo v predelavo,tako da nisem slikala) ter kar nekaj lisičk in golobic...danes pa spet poleg lisičk in golobic še nekoliko starejše pšenične koprenke... Je pa res zeloo suho v gozdu in je vsakič manjša bera,ko grem. No, danes sem potem šla še raje borovnice nabirat..no tiste ostanke, ki so jih drugi pusitli, saj je že večinoma vse pobrano (no vsaj na tem območju, cca.900 n.v.)

Lep pozdrav vsem

frodo

Vročina in suša takšna, da še lep čas ne bo nič kaj,... ???

Martin

 :)
pozdrav
Tud sam mislim,da gob nebo še hitro ne. Moje mnenje je da kaj konkretnega lahko pričakujemo komaj začetku septembra morda konc avgusta. Bo pa jesen sigurno obilna z rastjo gob,takšne sezone  so že bile, ko se je zares začela rast gobanov komaj septemra pa je trajala vse do novembra, gobe so pa rastle v izobilju. Mislim da bo letos enako. ;D

Lp
Martin

gal

Citat od: Martin dne 18 Julij 2015, 22:08
:)
pozdrav
Tud sam mislim,da gob nebo še hitro ne. Moje mnenje je da kaj konkretnega lahko pričakujemo komaj začetku septembra morda konc avgusta. Bo pa jesen sigurno obilna z rastjo gob,takšne sezone  so že bile, ko se je zares začela rast gobanov komaj septemra pa je trajala vse do novembra, gobe so pa rastle v izobilju. Mislim da bo letos enako. ;D

Lp
Martin


Iz tvojih tipk v božja ušesa al kako bi rekli