Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

Gobarka89

Lp
Čestitke vsem,ki še kaj najdete.Gobice še vedno rastejo vendar se umirjajo kar je tudi prav naj si narava odpočije.Letošnja sezona je bila prečudovita.Moje zadne gobice pa prav tako :laugh:
   
              Lp

         Gobarka89

Gobarka89

 :angel:

msimerus

Citat od: janko dne 17 November 2018, 17:40
Citat od: msimerus dne 17 November 2018, 15:59
Janko, sem kar dosti pustil, samo malo velliki in mehki so :)
Mislim da sem videl tvoj avto pre ca 10 dnevi pod M.... kmetijo


Sent from my iPad using Tapatalk

Če si videl "lestev" potem je pravi. Dobro služi tudi pri nabiranju gob.

Janko
Je bila lestev....


Sent from my iPad using Tapatalk

kobanc

Klavir, vitezovke so že bile in so še. Jaz jih že dve leti ne pobiram, ker je drugih gob dovolj. 
Se pa spomnim, da smo jih v mladosti kar precej zaužili, brez vsakršnih težav. Meni so enako okusne kot sivke, le da pri obdelavi potemnijo.
Tudi sivke se že nekaj časa pojavljajo tu in tam.

platar

Od včeraj 8) tako pozno jih še nisem nabiral zadnje dobil za 1 november mislim da leta 2012.


janko

LP

Včeraj nedeljo sem šel spet pogledat zadnjič v tem letu. Bilo je ...hladno, veter..., zima trka na vrata.
Našel pa sem nekaj.

Janko

anica


Z manjšo zamudo pošiljam nekaj marel za tiste najbolj vstrajne gobarke in gobarje, če boste slučajno šli po snegu
v gozd. Čestitke vsem - Gobarka 89 tebe pa naslednje leto najamem za vodičko po Pohorju - letos resnično "rasturaš" z
objavami in lepimi jurčki. Pri nas na Goričkem pa so namesto jurčkov pognale "marele". Zanimivo za martinovo marele, ali bodo
za božič jurčki? Upam, da bo teh nekaj cm. snega dovolj za sirotice.

Tudi marelam je lepše v dvoje!!!

Hvala gos. za nasvet glede tinkture ščetice. Pri prvi okužbi sem jo uporabila, pravtako J. pasto za imunski s. Odlična pomoč.
Izgleda, da bom tudi tokrat morala naročit.
Prosim, če mi kdo odgovori kakšne so gobe na zadnji sliki. Slična je janeževi livki, le da je bolj sv. lila barve.
Lep pozdrav vsem! A.

vita

Lp
G.Anica,mislim da je vijolicasta kolesnica.

slavko

Se strinjam z določitvijo. Vijoličaste kolesnice so pogojno užitne, vendar okusne gobe. Ptimerne so tako za vlaganje v kis, kot za omleto z jajčki.

Lep pozdrav,
Slavko

kobanc


TopCat

Danes sem se podal v lov na snežke. Jih je bilo kar lepo število, vendar sem si jih moral razdeliti s precej črvi.  :-[ So pa me v tem času (konec novembra) presenetile povsem zdrave in številne lisičke ter čisto mladi borovi glivci. Bilo je tudi precej drugih gob (meni neznanih). Narava v gozdu še kar ni rekla zadnje beseda za letošnje leto...  :o
Pa lep pozdrav!

blaz3k


anica


Kdor čaka - dočaka. Užitek mi je kvaril dež, ki je prišel z 2. mesečno zamudo, kajti čez dva dni napovedujejo minus.

LP A.

anica

 
Še nekaj današnjih!

blaz3k


A ima kdo kako mnenje o najdbi?