Gobarjenje na gorenjskem

Začel/a gobarja, 07 Junij 2012, 10:01

Prejšnja tema - Naslednja tema

McBobo

Sem nazaj iz gozda. Gobe definitino bodo. Nabral za 3 pesti lisičk, jurčka pa nobenega. Se pa penzionerji že pasejo in razgledujejo teren.

iSley

Citat od: McBobo dne 16 Julij 2012, 09:27
Sem nazaj iz gozda. Gobe definitino bodo. Nabral za 3 pesti lisičk, jurčka pa nobenega. Se pa penzionerji že pasejo in razgledujejo teren.
Res je več penzionerjev kot gob kaj bo šele tale vikend :P

iglica

Citat od: McBobo dne 16 Julij 2012, 09:27
Sem nazaj iz gozda. Gobe definitino bodo. Nabral za 3 pesti lisičk, jurčka pa nobenega. Se pa penzionerji že pasejo in razgledujejo teren.
Če lahko pripomnim - pase se živina !!!!!!!!

McBobo

Citat od: iglica dne 17 Julij 2012, 14:43
Če lahko pripomnim - pase se živina !!!!!!!!


No jaz ti bom pa pripomnil, da se v gozdu nekateri obnašajo kot živina. Požrejo pivo, sok, plastenke in pločevinke pa ne odnesejo s sabo, ampak  je najlažje odvreči tam, kjer z rit... oz. rok pade. Tudi tampone sem že videl in to po uporabi nezavite na tleh. Pa ko bi jih ženska vsaj zakopala.
In še enkrat ti pritrdim tvoji pripombi; res je, pase se živina pa naj bo to kakršnakoli že.

strickorle

Se pa penzionerji že pasejo in razgledujejo teren.
Če ne želiš postati penzijonist cr..i mlad  :o

fran44

Če imaš ta privilegij, da še imaš službo, mogoče celo, da se paseš v kakšni javni, potem se ne grebi še za gobami. Kaj še ne veš, da je gobarjenje bolj šport za starejšo populacijo, ne za balavce. Pa ne pozabi, da boš z malo sreče morda nekoč tudi sam penzioner, če te ne bo prej hudič poklical k sebi.
Fran

McBobo

Kaj je zdaj penzionerji? A ste malo živčni, ko ni gob pa nimate kaj početi in zdaj na forumu živce stresate? Al ste tečni, ker je mladost šla in ste bližje Matildi ;D?

T1000

Nevem zakaj nekateri stresate svojo slabo voljo in govorite čez penzionerje?! V čem so oni drugačni kot mi ostali??
Meni je resnično v užitek kdaj s starim očetom it skupaj gobarit in vem da njemu to veliko pomeni.
Ko bodo gobe rastle, jih bo pa itak dovolj za vse, pa še ostale bodo.
Vsi mi bomo enkrat (upam) v penzionu in vsi mi bomo takrat (upam) hodili v gozd po gobe.

McBobo zate in tebi podobne je pa itak škoda vsake besede, ker se ti že po pisanju vidi da nisi končal osnovne šole
in res me čudi, kako se ti je uspelo celo registrirat na ta forum.


lp



McBobo

Citat od: T1000 dne 17 Julij 2012, 18:48
Nevem zakaj nekateri stresate svojo slabo voljo in govorite čez penzionerje?! V čem so oni drugačni kot mi ostali??
Meni je resnično v užitek kdaj s starim očetom it skupaj gobarit in vem da njemu to veliko pomeni.
Ko bodo gobe rastle, jih bo pa itak dovolj za vse, pa še ostale bodo.
Vsi mi bomo enkrat (upam) v penzionu in vsi mi bomo takrat (upam) hodili v gozd po gobe.

McBobo zate in tebi podobne je pa itak škoda vsake besede, ker se ti že po pisanju vidi da nisi končal osnovne šole
in res me čudi, kako se ti je uspelo celo registrirat na ta forum.


lp


Kar nekaj.
Ampak ne bom se spuščal na tvojo raven komunikacije.
Drugače pa proti penzionerjem tudi jaz nimam nič, dokler se obnašajo "kot se zagre".


T1000

Na mojo raven?? ;D Ta je pa dobra..
In tudi ne drži da nimaš nič proti penzionerjem, saj tvoje pisanje tukaj in drugje kot gledam sedaj kaže ravno nasprotno.

Sicer pa Mcbobo oz. Boštjan, kot je vidim tvojo pravo ime ( tvoj email je javno objavljen na tvojem profilu in iz katerega pride ven tudi tvoj
Facebook ), jaz osebno nimam proti tebi čisto nič, le ti imaš očitno nekaj proti upokojencem, saj že na tvojem facebook profilu,
ki je vidim javno dostopen, pišeš na veliko proti upokojencem in podobno.

Sicer pa copy paste iz tvoje objave na  Facebook profilu z dne 10.7.2012 :

Sramotno kdo je danes protestiral od upokojencev pred sedežem vlade: Tu se vidi da so protestirali samo bleferji, bivši partijski privilegiranci, člani represivnega organa SFRJ. Tu se dejansko vidi kako so bile visoke plače represivnih organov bivše SFRJ proti plačam v gospodarstvu v tistem času in posledično zato nezasluženo visoke penzije nekdanjim vojakom, miličnikom, članom tajnih služb ipd sranja, ki so varovale režim. Vzrok nizkih penzij večine prebivalstva Slovenije je ravno v tem da delavske plače v Jugi zaradi nizke produktivnosti, ekonomskih rezultatov so bile nizke zato posledično ne more se pričakovat visokih penzij, medtem ko je režim za ohranjanje partijskega režima ( kvazi bratstva,enotnosti, pranja možganov in ustrahovanja naroda , kršenja pravic) si izplačeval nenormalno visoke plače. Kar preverite pri bivših ex miličnikih, častnikih, podčastnikih, sekretarjih partije in priviligirancih kake dohodke so imeli proti ostalemu prebivalstvu, kar se danes kaže v razlikah in gospodarski zaostalosti ki smo jo podedovali zaradi njih.
See Translation
Like · Share · July 10 at 11:20pm ·




Nevem sicer kaj imaš proti upokojencem in kaj so ti naredili, ne zdi se mi le fer da pljuvaš po skupini ljudi, ki je vsaj pomoje čist ok!
( Seveda so izjeme, ampak to so itak povsod ane? )

lp in brez zamere!


McBobo

Naj te takoj razočaram "slo efbiajevec" :police:. Nimam Facebook profila, ker tam nisem prijavljen. Tako da to kar si copy paste-al, si močno brcnil v temo. Niti toliko te ni, da bi svoj email postavil javnosti vpogled, kaj šele s svojim imenom. Ampak kot sem že napisal. Ne bom se spuščal na tvojo raven komuniciranja. To je tudi moja zadnja replika tebi in tebi podobnim.

McBobo

Nazaj na temo. Je danes kdo bil na Gorenjskem v gozdu? Včeraj se mi je zdelo, da sem videl nekaj marel v gozdu, pa so bile še tako majhne, da meni niso bile dovolj velike za razpoznavnost.

slavko

Spoštovana uporabnika T1000 in McBobo!

Prosim, da ta forum ne uporabljata za izražanje vajinih prepričanj in medsebojnih obračunavanj. To lahko počneta na drugih forumih.

Namen tega foruma je obveščanje o gobah v najširšem smislu.

Hvala in lep pozdrav,
Slavko

Pohorc

Citat od: slavko dne 18 Julij 2012, 07:37
Namen tega foruma je obveščanje o gobah v najširšem smislu.

Nekoliko offtopica v teh gobarsko bornih časih človek še ne bi zameril, a neprijetne diskusije čisto izven tematike gobarjenja pa res niso na mestu.

Vem, da strastni gobarji že težko čakamo več kot samo sprehod skozi gozd (kar tudi ni od muh), a kdor čaka, dočaka. Bo pa zato konec avgusta toliko slajše  ;) 
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

McBobo

Bil po 3 dneh spet v gozdu in situacija je porazna. Na svojem "placu" sem našel za 1,5 pesti lisičk, ki so bile že precej suhe. Razen nekaj malih mušnic in ostalih meni nezanimivih gob je gozd prazen. Kljub temu, da je 1cm pod listjem zemlja še vedno dovolj vlažna. Očitno sedaj gobe rabijo čas, da se podgobje razvije. Bi kakšen strokovnjak to bolje razložil.