Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

sLOVEnia63

Spet lep pozdrav! Imam nekaj vprašanj --- spet  ??? se boste morali kar navadit!  Bil danes v gozdu ... našel kar nekaj rumenih ježkov! Vprašanje ... očistim samo spodnji del klobuka al je potrebno tudi zgorni del klobuka? Namenjeni v kis!! Nadalje nadalje .... našel cel kup črnih trobent ... kako z njimi za vlaganje, večji del sem dal sušit, zanima me pa če jih je že gdo vlagal? Kakšne je njihova vrednost (beri užitnost v kisu) ??

Se zahvaljujem za čimprejšnje odgovore ... kis že vre    :police:

Lep pozdrav!

mihab

trobente se lepo vlaga v kis, enako kot ostale gobe.
ko očistiš bodice pač probaš če še ježki grenijo. če grenijo jih zavržeš

Lojze07

Pa še nekaj današnjih...

Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

počasna

Lojze, kje rastejo ti lepotci?

Šla sem samo do 3-kotne jase po kostanje, a sem našla več jurčkov kot kostanjev  :o

veronika

meni osebo so črne trobente tako dobre, da mi bi bil skoraj greh jih vložiti v kis, kjer se bi nalezle tistega okusa po kisu in izgubile svoj lasten okus.

štajercMB

Citat od: uli dne 18 Oktober 2012, 06:54
Lep pozdrav
Gobe še kar veselo rastejo.Našli smo tudi veliko starih jurčkov,ki pa so ostali kar v gozdu.

Koliko pa vas je nabiralo? 2kg na osebo...meni deluje to za ene 6 oseb vsaj...

robertino

Katera gobe je tole?
Polno jih imam na travniku.



Lojze07

#1147
Počasna. v gozdovih nad Šmartnim. Teh je pa za malo morje...  :)

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

slavko

robertino, na posnetkih je goba iz rodu hrčkov (Gyromitra). Nekoliko podoben je pomladanskemu hrčku (Gyromitra esculenta), ki raste zgodaj pomladi. Prosim vas, če lahko gobo posušite in nam jo pošljete v naše društvo (Gobarsko društvo Lisička Maribor, Preradovičeva 1, 2000 Maribor), da bi jo natančneje preučili.

Lep pozdrav,
Slavko

Slim Shady

Včerajšnja mala bera, nisem imel cajta prej objavit
evo pa vendarle, nabrano v mešanem gozdu nadmorska
višina 300-400m


http://shrani.si/f/3G/Fg/4JmG3yWg/img20121018140048.jpg

http://shrani.si/f/1c/iX/4Vu4A1Kd/img20121018140117.jpg

Pohorc

Kaj mislite, bom še kaj našel, če grem jutri na Pohorje na višino ok. 1.100 m, na sicer z gobami bogat in neshojen plac? Ali je že prepozno za takšne višine?
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

ajezovnik

Citat od: Pohorc dne 19 Oktober 2012, 17:18
Kaj mislite, bom še kaj našel, če grem jutri na Pohorje na višino ok. 1.100 m, na sicer z gobami bogat in neshojen plac? Ali je že prepozno za takšne višine?

Pozdravljen,

jaz sem danes zjutraj šel po gobe na Areh. Štartal sem on 6.40 iz Frama. Bilo je 6 stopinj celzija ! ko sem prišel na Areh ob 7.00 je bilo na Arehu, oz, malo pod njim 17.5 stopinj !!! Totalna inverzija. Gozd je suh. Niti rose ni bilo, in to že par dni. Gobe sicer rastejo, a redko. Našel sem 10 jurčkov, a vsi stari, očitno izpuščeni, a zdravi. Svežih gob trenutno na Arehu ni ! Ko sem se spuščal sem se ustavil v Rančah nad Framom da bi nabral kostanje. Tam je bilo 12 stopinj (ob 10.30h), gozd je vlažen ! Tam sem še našel par jurčkov na standardnih lokacij, ostale gobe rastejo kot nore !! Menim da je zdaj prava lokacija nekje okrog 600m nadmorke. Višje je suho.

Lep pozdrav, A

murrober

pozdravljeni
tudi jaz sem bil danes zjutraj presenečen na treh kraljih ko sem stopil iz avta. bilo je 17 stopinj. nisem mogel verjet. v gozdu ja prav suho. kjub temu sem našel kar nekaj gobanov, so sicer zdravi, samo lahki kot pero. se pozna da ni vlage. no pa še nakaj slikic, ter pogled iz treh kraljev na boč.
lp
robert m.

robertino

Citat od: slavko dne 19 Oktober 2012, 05:45
robertino, na posnetkih je goba iz rodu hrčkov (Gyromitra). Nekoliko podoben je pomladanskemu hrčku (Gyromitra esculenta), ki raste zgodaj pomladi. Prosim vas, če lahko gobo posušite in nam jo pošljete v naše društvo (Gobarsko društvo Lisička Maribor, Preradovičeva 1, 2000 Maribor), da bi jo natančneje preučili.

Lep pozdrav,
Slavko

Bom poslal par gob.
Kako naj jih posušim - v pečici na cca 60 stopinj Celzija?

slavko

Lahko jih posušite v pečici. Trosi se bodo tako ohranili, kar bo pomembno za mikroskopiranje.

Lep pozdrav