Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

janko

LP

Pogrešam lisičke, morda kdo ve kje so...

Še  ena slikca gobana, ki je nekaj posebnega.Našel sem jih 6 s skupini.

Lep gobarski vikend, pa brez pločevink na tleh !!!!


Mitja

Citat od: BORISAN12 dne 13 September 2012, 21:43
Saj  nisem  mogel iz  gozda.....heheh

Čestitke za dobro bero.
Imam eno vprašanje: so bili nabrani pod 500m ali nad?


p.s: jih je že komu uspelo preštet? ;D

Lukap8

Čestitke vsem!! Zelo lepe bere res kar tako naprej!
Luka Prezelj

Pohorc

Danes nabiral na lokaciji južno od Vrhovega pri Radečah, na desnem bregu Save. Prvič zame gobarjenje na Dolenjskem! Višina 360-450 mnm. Čas nabiranja 3 ure na dveh lokacijah.

Našel sem 8 jurčkov, 6 srednjih in 2 mala, skupaj kakšnih 350 g, in eno lisičko. Jurčki so bili zelo lepi, nepojedeni s strani polžev, le dva znotraj malo črviva ... za na razstavo. Slikat se mi jih ni dalo pri vsej poplavi mega-kolekcij jurčkov na forumu. Pravzaprav sem zelo zadovoljen za prvič.

Za jutri zjutraj pa razmišljam o lokacijah okoli Gornjega Grada ali pa Dobroveljska planota. Ima kdo kakšne informacije glede teh lokacij?
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

marelar

danes na Pokljuki okoli 45 čisto mladih jurčkov

Lukap8

Citat od: marelar dne 15 September 2012, 14:39
danes na Pokljuki okoli 45 čisto mladih jurčkov

Bo slike tud kaj ??
Luka Prezelj

sara57

Pred dvema dnevoma v Savinjski dollini 75 jurčkov,včeraj na istih lokacijah samo 9.

mato2

Lep pozdrav danes sem biu z sodelavcema na relaciji šumik - klopni vrh. Biu je bol ko ne sprehod saj smo nabrali vsi trije skupaj 1,5kg sicer samih mladih jurčkov. Malo je biu pomoje šok za gobe ta ohladitev. tako da čakamo da se malo zagreje.

lp matej

borova

Vzorec iz okolice Celja.

medvedka

Pozdravljeni,

Pri nas na kočevskem so jurčki pognali kot za stavo. Jurčki so mali in večinoma zdravi, turki tudi, lisičke nobene (na mojem placu), ostalih gob pa tko ne poznam kaj preveč (povabim kakšnega strokovnjaka na učni pohod :) ). Je pa v gozdu polno ljudi, veliko njih s plastičnimi kantami in s sledjo smeti za seboj....katastrofa.

Lep kočevski pozdrav,
Ana

mačka27


tudi na gorenjskem se je končno pričelo na nmv 500-700. se pa pridružujem medvedki glede gobarjev z plastičnimi vrečkami in kar je bilo še lepši prizor v petek - gobar z piksno pira v roki, ki ga vrže po tleh.... to ne moreš verjet, kaj se folk gre....

kaj bo ratal čez ene 5 let iz naših prečudovitih host, ki se po videzu vse bolj pribljižujejo odlagališču smeti... :'(

rok


Moja današnja hitra (pol urna) bera...



lp

Rok

Lukap8

Ponovno lepa bera poletnih jurčkov v nedeljskem dolopdnevu ;)
lp.Luka.P
Luka Prezelj

samantha1

#763
Najlepša bera s Kočevskega














janko

LP


Gobarim v osredji SLO in občasno tudi Jesenice z okolico.


Gobarjenje na Krimu in proti Kočevju pa je izziv ali je to raca...

Zanima me kako ste gobarji in medvedje dogvorjeni !!! .


Govori se marsikaj. Bila sem na montaži na objektu v Velikem Osolniku.

V bližini ( dolini) je bila Medvedka in mladiči.

Mogoče pa lokalni gobarji na veliko govorijo, da so medvedi v gosti, da več ostane gobic za njih.

Medo ne jee gob.

Imam pa izkušnjo z ovcami na Golici. Ovca natančno zavoha, kaj je strupeno in kaj ni.


Je kdo že slišal ali videl medveda, in nabiral gobe.

Kaj je res okoli tega.


Lep gobarski pozdrav

Janko