Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

mato2

Lep pozdrav iz stajerske pri nas v halozah je cista nula niti divjih ni tako da cakamo kaj bo javo Martin za pohorje

Lp Matej

Stukl1

Pozdravljeni!

Tudi sam se danes malo preveril gozdove in našel le 1 jurčka par lisičk in par golobic.
Zanima pa me če že kir ve iz kirega predela slovenije je uporabnik gobar666 saj me zelo firbec matra.

LP

Stukl1

Drugače se je že komu zgodilo da domačini naganjajo gobarje ven iz gozdov???
Meni je to prav smešno meni je enkrat na avto bilo puščeno sporočilo da če še kdaj vidi moj avto v gozdu da mi bo gubo spusto haha.

gobarja

jaz sem ravno prišel iz gozda in sem našel 2 dežnika in pest lisičk hehe res pa je da sem sel v gozd ob 12h hehe druge sm gledu k so hodili iz gozda so imeli polne košare marel hehe jaz pa sem pokasiru samo se ustanke :) bo pa naslednič bolje :)

Lp iz gorenjske.

murrober

oj,
tudi jaz iz morja, samo nisem takoj letel v gozd, se mi zdi zelo suho.
sem pa šel vseeno malo v gozd v okolici boča pa sem našel ne dva lepa, zdrava, velika rumena gobana, ki sta danes že končala v juhi.
torej čakamo vsi bolj ali manj na pohorja.

mislim pa da vse zanima iz katerega dela slovenije je gobar666.

enkrat mi je pripovedoval zgodbo o gobarjenu inšpektor, ki je prišel na pregled v firmo. rekel je, da se je prav tako z enim podjetjem iz KOČEVSKEGA, pogovarjal o gobah in oni so ga povabili, da ko bodo rastle gobe, ga bodo peljali. res so ga poklicali v času rasti gob in mu rekli, da si mora obvezno obleči kombinezon. malo je sicer bil začuden ampak jih je vseeno poslušal. no, vsedli so se v džipa in se zelo dolgo vozili po kočevskih gozdovih. ko se se ustavili pa so rekli: "tako sedaj pa na kolena in gobe pobirat". sicer se jim je smejal, samo je pa bilo res, na vse štiri in v trenutku je bila polna košara. pa ne samo košara. v kratkem času so imeli poln kuferam gob.
tako da si predstavljam da mora biti naš gobar666 iz kočevskih krajev.

no take sreče nimamo na štajerskem. pri nas moramo prehodit kar nekaj poti. sicer pa ni smisel gobajenja samo polna košara ampak tudi rekreacija, sprostitev, svež zrak...

lp

robert m.

Martin

 ;)
pozdrav
Ja dans sva z mojo šla gobarit na pohorje šumik kl vrh mrzlo, da te kar stisne pa sva bla ob 12.h gor. Gobe pa nobene še divje ne so pa gozdarji na šumiku spet nardili pravo upostošenje na enem od mojih placov banda.
Nato sva šla na Kaplo kjer je lilo ko iz škafe ampak je bilo precej topleje. V clem gozdu niti duha o gobah pol je pa moja le našla enega gobančka tak, da gob še ni .
Mato treba bo še mal počakat.

Zdaj pa nekaj kar mi ni jasno, kako je možno, da gobar666 edini najde kar precejšne količine jurčkov drugi pa nič, še divjih ne.
Res mi ni jasno kje je ta edini gozd ki rastijo gobe.

No vsaka čast da jih najde a men to ni jasno res.

LP
Martin

mato2

Martin kako pa je kaj Z vlago  na pohorju

Lp matej

Mitja

#352
Citat od: Martin dne 22 Julij 2012, 16:50
Zdaj pa nekaj kar mi ni jasno, kako je možno, da gobar666 edini najde kar precejšne količine jurčkov drugi pa nič, še divjih ne.
Res mi ni jasno kje je ta edini gozd ki rastijo gobe.

Pozdrav,
Lahko,da so slike prenešene od kje iz interneta tako kot v spodnjem citatu,ter lahko bi tudi bile slike od lanske gobarske sezone.Na to sem pomislil saj sem izgubil zaupanje o resničnosti objav na foromu gobarskega društva Lisička potem,ko se je uporabnik ROGLA pošalil. ;D :P

CitatCitiraj iz: ROGLA na 14 junij 2012, 18:02
To pa so danes otroci nabrali, čistili smo pa doma, da ne bo zamere saj zgledajo precej neočiščeni Wink

@ROGLA, to sliko mam tud jaz  Tongue

http://imageshack.us/photo/my-images/803/strojanovi.jpg/

je pa tudi na naslednji strani:
http://grison.blog.siol.net/2008/02/15/fenomen-na-oni-stani-alp/

Tudi, če si se šalil, si prekršil kar nekaj pravil foruma.


@Martin
Sicer je pa mogoče tudi,da ponekod gobe tako rastejo in tudi jaz bi prav rad videl ta gozd. ;D


P.S Nočem očrnit objav najdb gobarja666 ampak le težko je verjet o resničnosti slik po tem,ko se je z nami pošalil ROGLA. :laugh:



Lep gobarski pozdrav!!!!!!!!!!
Mitja

gobar666

 ;D..Nisem iz kočevja žal,sm pa že tudi tam nabiral,ampak bil sem enkrat in nič nabral,pa še nevarnost je tam zaradi medvedov,pravijo pa,da je tam dosti gob..Da še odgovorim vsem dvomljivcem te gobe so resnične in ne vem kje bi bilo fora nalagat lanske gobe ali gobe od drugih(ROGLA),to so vse od letos in ko napišem kdaj so nabrane to tudi drži..sem pa že lani začel spremljat ta forum in nisem objavil nobene slikice,ker se mi ni dalo,medtem ,ko sm gledal vaše sem si pa mislil ,da ,kaj bi kdo rekel,ko bi videl koliko jst naberem oziroma moje slikice..In vidiš,nekateri že dvomijo,mislim ,da je najbolje ,da se počasi umaknem,ker bodo dvomi postali še večji ::)..Ewo ,da vam povem ??? ,sm pa iz dolenjske,nabiram pa na 600m nadmorske višine..meni ni tok važna polna košara,ampak hodim predvsem zaradi rekreacije :laugh:..lep pozdrav

rene

Pozdravljeni!
Na Pohorju še res ni gobic, je pa zadnji teden zelo namočlo. Takoj, ko bo bolj toplo verjamem, da bodo tudi pri nas gobe pognale. Glede gobarja666 pa menim, da nabira v Kočevskih gozdovih ali pa v bližini Nuklearne- Elektrarne Krško  ;D
Letos je prvič, da sem nabral več gob v juniju kot pa v juliju. Julij ima še samo 9 dni in res upam, da se v zadnjem tednu situacija izboljša!
Lep pozdrav :)

Mitja

#355
Citat od: gobar666 dne 22 Julij 2012, 18:13
;D..Nisem iz kočevja žal,sm pa že tudi tam nabiral,ampak bil sem enkrat in nič nabral,pa še nevarnost je tam zaradi medvedov,pravijo pa,da je tam dosti gob..Da še odgovorim vsem dvomljivcem te gobe so resnične in ne vem kje bi bilo fora nalagat lanske gobe ali gobe od drugih(ROGLA),to so vse od letos in ko napišem kdaj so nabrane to tudi drži..sem pa že lani začel spremljat ta forum in nisem objavil nobene slikice,ker se mi ni dalo,medtem ,ko sm gledal vaše sem si pa mislil ,da ,kaj bi kdo rekel,ko bi videl koliko jst naberem oziroma moje slikice..In vidiš,nekateri že dvomijo,mislim ,da je najbolje ,da se počasi umaknem,ker bodo dvomi postali še večji ::)..Ewo ,da vam povem ??? ,sm pa iz dolenjske,nabiram pa na 600m nadmorske višine..meni ni tok važna polna košara,ampak hodim predvsem zaradi rekreacije :laugh:..lep pozdrav

@gobar666 ti verjamem zdaj,da so letošnje.Ampak res je težko verjet nekaterim slikam na foromu po tisti objavi od uporabnika ROGLA.Upam,da mi ne zameriš..... Verjetno se je dvom glede resničnosti objav pojavil pri marskikateremu uporabniku po tisti objavi od uporabnika ROGLA,ko se je pošalil. Drugače pa nikoli nisem dvomil o objavah tvojih slik le danes sem se spomnil na ta članek,ki je verjetno marsikoga presenetil o količini nabranih gob na Pohorju,ter po tem,ko se je kasneje razkrila resničnost tistih slik.

želim ti še obilo gobarskih užitkov še naprej in seveda dobro bero!!!!!!!!
lp Mitja

Martin

 :P
gobar666
Jaz nisem rekel da niso gobe resnične ali, da so od lani nikakor ne. Ampak ker drugod ni gob se čudim .da tam tako rastejo .
Prav je, da ste se na forum prijavili in da vsako najdbo z slikami objavite to sem že lani vspodbujal, da naj gobarji tud kakšno sliko objavijo tak ,da kar tako naprej in ni se treba umikat .
No zdaj vsaj vemo kje gobarite tud to nekaj pove.

MATO vlage je dovol na pohorju in še pravi dež je pa premrzlo.Jaz mislim,da bi se prvi jesenski gobani mogli v roku dveh tednov že najt.
Sam grem v četrtek spet na izvidnico ti sporočim morda že z kakšno sliko.

Lep pozdrav vsem

mato2

Oh super Martin tudi jaz mislim da se bo začelo konec tedna oziroma v naslednjem tednu kakor se malo otopli glavno da je vlaga na terenih pol se ni kaj bati  ;D ;D.

lp matej

Mitja

@gobar666 jaz tudi nisem rekel,da so slike neresnične le omenil sem možnost,da bi lahko bile neresnične in to v pozitivnem smislu(saj sem omenil,da nočem nikogar očrnit,ter prav tako si trdit: te slike pa niso resnične. :P
Le bolj za šalo sem omenil: ,da so lahko prenešene od kje iz interneta,....saj kot je vidno iz članka(ROGLA) je verjetno razumno pomislit na to možnost..... :P
Tudi jaz želim,da ostaneš in še naprej deliš slike z nami,ter predvsem obilo gobarskih užitkov,ter dobre bere še naprej.
lp





T1000

#359
Zdravo vsem!

Gobar666,
najprej čestitke za ta gobarski uspeh v tem času :) Res se že sprašujem ali ti gojiš vse te gobe za svojo hišo? :)
Kakorkoli že, gobe so fantastične in kjerkoli že imaš ta "plac" ti res privoščim da bo ostal vedno le tvoj :)

Vidim da imate nekateri dvome in vprašanja glede slik, ki so objavljene na forumih.
Ker vsaka ( digitalna ) fotografija v sebi nosi marsikatero informacijo, se s posebnimi programi in analizami da preverit, kdaj in s čim je bila slikana, sem si danes za hec in pobližje pogledal slike uporabnika Gobar666 ( upam da ne zameriš ) :).

Da pa bo verodostojno in prosim če uporabnik Martin, ki je tudi danes objavil sliko to potrdi, sem za primerjavo najprej analiziral njegovo sliko, ki je bila objavljena danes.
Torej Martin, sliko katero si danes objavil tukaj si slikal s telefonom Xperia x10i danes ob 14.00 uri.

Naprej na slike uporabnika Gobar666

Njegove slike so narejene s telefonom znamke Samsung Galaxy Mini in sicer dne 22.07.2012 ob 11.33:36 uri.

V kolikor te gobe niso iz zmrzovalnika ali uvoz iz Kitajske  ;D, predvidevam da so slike resnične.


Lep pozdrav,