Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

nivesp

Citat od: robertino dne 19 Junij 2012, 22:44
Še par današnjih.






Krasni,četudi so že malo posušeni. Nekaj takega sem tudi jaz nabrala včeraj.lp Nives

kragulj

Gobar66, tole je pa bilo v Halozah, vendar so zelo navrtani, tako, da se mi smilijo pobirati in jih sedaj več sploh ne pobiram. Naj ostanejo za "seme".
lp,

gobar666

Aha,pol pa niso moji placi ;D..Pri nas pa niso čisto nič črvivi,tudi zelo stari,so brez črvov.Res super kvaliteta so letos,mi je kar malo čudno kako to..Ewo današnja bera dobrih 20 jurčkov in tri lisičke,ampak so veliko lepši in mlajši kot včeraj,skoraj vsi so vrhunski,samo 3 ali 4 so bili stari..Zdj pa do ponedeljka ne bo nič,ker na morju ne rastejo..haha..bo pa če bo vse po sreči kaka že v ponedeljek ::)..lep gobarski pozdrav



rajc0028

#273


to pa je izplen iz Gorjancev-očiščene niso žal ker sm pozabil nož doma  ???
Dolenjska do Ribnice in Žužemberka je pa suha južneje pa se najdejo lepe

Slim Shady

Jaz osebno nebi objavil hehe :police:

Pohorc

#275
Citat od: Slim Shady dne 21 Junij 2012, 17:59
Jaz osebno nebi objavil hehe :police:

Zakaj ne? Najbrž je gobar vesel, da mu je uspel tak ulov in želi veselje deliti še z drugimi. Sicer vizuelno ni na ravni drugih gobarjev zaradi neočiščenosti gob, a razen tega spoštovanja vredne lepe gobe.

(Res pa je, da bi večina nas najbrž pustila del gob, ki so v zgornji tretjini slike, v gozdu, saj si s takimi starimi gobami žal ni kaj početi.)
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

gobarja

POHORC mene bi bilo sram objait toliko gob neučisčenih!!!! Tudi ce si pozabiv nož doma imas sigurno malo nohta in se spraska dol!!!
No ja tut pacienti morjo obstajat! Ko bo sezona na nasi Pokljuki, pol bot pa frajer pa nesi take gobe dol k ce te dobijo nebi bilo lih vredu!
PA ZAme nisi GOBAR!!

lp

Pohorc

Citat od: gobarja dne 21 Junij 2012, 22:43
POHORC mene bi bilo sram objait toliko gob neučisčenih!!!! Tudi ce si pozabiv nož doma imas sigurno malo nohta in se spraska dol!!!
No ja tut pacienti morjo obstajat! Ko bo sezona na nasi Pokljuki, pol bot pa frajer pa nesi take gobe dol k ce te dobijo nebi bilo lih vredu!
PA ZAme nisi GOBAR!!

lp
Kot rečeno, se strinjam glede neočiščenosti. Seveda tudi jaz sam vedno očistim v gozdu. A svet ni črnobel. Ni vse samo slabo in ni vse samo dobro. Pri kolegu je slaba neočiščenost, dobra pa je lepa zbirka čudovitih gob. Prav je, da znamo videti več kot tisto, kar nas moti. Zato sem pohvalil vsebino slike. In malo strpnosti nam gotovo ne škodi. Saj smo gobarji. Verjamem, da kolega sicer skrbno očisti gobe v gozdu.

P.S. Brez zamere prosim, vse je rečeno dobronamerno.

Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

Martin

 :-\
upam da bodo v kratkem prišle padavine da bodo gobice lažje pognale .

Rajc0028
Našli ste res lepe gobe za ta suh čas čestitam . A vseeno drugič noža ne doma pozabit ker čiščenje je pomembno na licu mesta najdbe.

Da se men to ne zgodi imam vedno v avtu dva rezervna noža tak ,da ni problema če ga pozabim.

Lep gobarski pozdrav


robertino

Je dobra bera na dobrih terenih res prehuda skušnjava, da bi tu in tam kakšno gobo tudi postili v gozdu? Se je to že kdaj zgodilo? Vsaj staro!
Jaz jurčku, ki izgleda star, še na tleh izrežem košček klobuka in pogledam kako zrel je. Če je trosnjak preveč zrel, ga lepo pustim, naj zgnije tam kjer je zrastel.
Tudi tiste najmanjše, ki so veliki manj kot par centimetrov pustim, naj rastejo naprej in jih pridem obiskat kakšen dan kasneje. Res, da večinoma niso kaj prida večji, velikokrat so še obžrti od polžev, a vseeno. Nabiranje mi je v užitek. Ne prodajam jih, ne gre mi za preživetje, da bi jih pobiral kot krompir za ozimnico. Samo za užitek. In to skušam privzgojiti tudi svojima otrokoma, ki gresta za enkrat še rada z menoj v gozd.

foca

Citat od: robertino dne 24 Junij 2012, 15:33
Je dobra bera na dobrih terenih res prehuda skušnjava, da bi tu in tam kakšno gobo tudi postili v gozdu? Se je to že kdaj zgodilo? Vsaj staro!
Jaz jurčku, ki izgleda star, še na tleh izrežem košček klobuka in pogledam kako zrel je. Če je trosnjak preveč zrel, ga lepo pustim, naj zgnije tam kjer je zrastel.
Tudi tiste najmanjše, ki so veliki manj kot par centimetrov pustim, naj rastejo naprej in jih pridem obiskat kakšen dan kasneje. Res, da večinoma niso kaj prida večji, velikokrat so še obžrti od polžev, a vseeno. Nabiranje mi je v užitek. Ne prodajam jih, ne gre mi za preživetje, da bi jih pobiral kot krompir za ozimnico. Samo za užitek. In to skušam privzgojiti tudi svojima otrokoma, ki gresta za enkrat še rada z menoj v gozd.

Kapo dol :angel: Jest počnem podobno, razen otrok še nimam :laugh:

gobarja

ROBERTINO vsi se zgledujemo po tebi!!! Svaka cast!!!!

Pohorc

Kar je povedal Robertino, je nekako osnova gobarske kulture, gobarskega bontona (poleg ostalih reči kot: nesmetenje gozda, čiščenje gob v gozdu, vsaj okvirno spoštovanje določil iz 'Uredbe o varstvu samoniklih gliv' ipd.).

In veseli me, ko opažam, da nas je vedno več takšnih, ki nam je takšno razmišljanje blizu in ni zgolj črka v zakonu.

P.S. So pa takšne debate jasen znak časa kislih kumaric ali bolje kislih gob.
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

27jagrov


Sosed mi je prinesel ogromno gobo,ki jo je našel ob deblu bukve, ali jo prepoznate?

Martin

 :P
pozdrav
Ni lepšega v poletnih časih kot, da začno lepo deževat kot dans suprca.

Pravo razmišljanje Robertino super.
Tud jaz starih gob ne jemljem jaz jo probam sam stisnit za bet in ,če je mehak jo kar postim stat na mestu. Čist tamalih pa itak ne jemljem ker jih rabiš sto za juhco.
Komaj čakam, da bodo pognale zelo se veselim golobic noro dobre so.

Lep deževen pozdrav
Martin