sivke

Začel/a janja, 23 Oktober 2010, 18:14

Prejšnja tema - Naslednja tema

janja

Zanima me, kako je kaj s sivkami na različnih koncih Slovenije. Po Gorenjskem že malo rastejo. Nisem najboljši gobar, zato ne vem, ali so na začetku, ali na koncu.
Lep pozdrav, Janja

slavko

Danes smo gobarili na Goričkem in lahko rečem, da so tam počasi na koncu.

Lep pozdrav,
Slavko

tdk

Se strinjam,mladih primerkov sivk je v gozdu vedno manj...g.Slavko...in kje na Gorickem ste gobarili?


lp tdk

slavko

Malo na naši strani, malo pa na madžarski strani. Potem smo v Monoštru pripravili razstavo gob.

Lep pozdrav,
Slavko

anže

Očitno niso še čisto na koncu, sm nešel (sicer samo dve) čisto frišne sivke in celo košaro lijastih lisičk. Okolica Domžal.
lp

tine.d

Citat od: janja dne 23 Oktober 2010, 18:14
Zanima me, kako je kaj s sivkami na različnih koncih Slovenije. Po Gorenjskem že malo rastejo. Nisem najboljši gobar, zato ne vem, ali so na začetku, ali na koncu.
Lep pozdrav, Janja
[

quote]
Mene pa zanima,kje na gorenjskem rastejo sivke?
lp Tine

as

V okolici Kamnika, kjer jih jaz nabiram še rastejo.

mato2

Jaz sem jih danes naseu c halozah kake pol kile vecina mladih tako da upanje je tudi jurcki so se najdli cez vikend v manjsih kolicinah.   Lp matej

Tič

#8
Citat od: tine.d dne 15 November 2011, 15:08
Mene pa zanima,kje na gorenjskem rastejo sivke?
lp Tine

To nedeljo (13.10) sem sivke našel na svojih rastiščih pod Polhograjskimi dolomiti. Točneje na širšem območju pod Sv. Jakobom, Katarino, Jetrbenkom v smeri Medvod. Rast je bila dobra in v bolj na začetku. Prejšnjo nedeljo (6.10) jih na teh rastiščih še ni bilo. So pa že takrat rastle v nižinskih gozdovih na Sorškem polju, tudi v začetni fazi rasti. Po izkušnjah sodeč bodo rastle še najmanj do 1. decembra. Do sedaj je bila rast najmanj povprečna.

Na istih rastiščih po navadi naberem še pesniške polževke in črne trobente. Letos praktično nisem našel (skoraj) nobene. Sem pa to nedeljo našel lepe dežnike. Tudi v začetni fazi rasti. Precej zaprtih sem pustil rasti. Bom videl, če bodo preživele jutranje negativne temperature.

Rastle še bele in pozne polževke, rumeni ježki in nekaj golobičjih kolobarnic od gob, ki jih nabiram. Pa še meglenke, zelenkaste mušnice, milnate kolobarnice in žveplenke.

L. P.: Tič