Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

počasna

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 05 November 2015, 18:27
Počasna, pod zgornjo ali spodjo vzpenjačo  ?  Kaka višina cirka ?

bolj spodaj ... včeraj spet en lepi  :D

tinček

LP
Hvala vsem za informacije.Včeraj sem nabiral sneške na Goričkem,in sem zelo zadovoljen z najdenim,no ja včasih je bilo še bolje.Na določenih predelih pa je že suho v gozdu.Na enem placu sm jih našel za ćetrt košsre in ko to zagledaš se ti oči zameglijo od veselja haha.Seveda je pa še ostalih gob veliko .Marel je bilo tudi nekaj vendar gredo proti kraju.Našel sem pa dudi enega lepega jurčka.
Verjetno še grem jutri po eno rundo .
Še veliko užitkov pri nabiranju gobic vam želim. Ne se prepirat za ne  pomembne stvari ,raje si delimo iskušnje in nasvete in če to obje združimo nam bo še lepše na tem gobarskem forumu.
Martin

ižanc

kako pa dolenci kej naberajo gobe  ???
al so že v trdem stanju?

frodo

Citat od: tinček dne 06 November 2015, 11:56
LP
Hvala vsem za informacije.Včeraj sem nabiral sneške na Goričkem,in sem zelo zadovoljen z najdenim,no ja včasih je bilo še bolje.Na določenih predelih pa je že suho v gozdu.Na enem placu sm jih našel za ćetrt košsre in ko to zagledaš se ti oči zameglijo od veselja haha.Seveda je pa še ostalih gob veliko .Marel je bilo tudi nekaj vendar gredo proti kraju.Našel sem pa dudi enega lepega jurčka.
Verjetno še grem jutri po eno rundo .
Še veliko užitkov pri nabiranju gobic vam želim. Ne se prepirat za ne  pomembne stvari ,raje si delimo iskušnje in nasvete in če to obje združimo nam bo še lepše na tem gobarskem forumu.
Martin

Pred mnogimi leti, ko še je bilo  veliko gob, sem hodil snežke nabirat tudi blizu Ormoža, ne boš verjel:" Po dobri pol uri sva z nečakinjo nesla že polni veliki košari snežk v avto!".....
hitro preložit v zaboje pa nazaj nabirat. Tega ne bom nikoli pozabil, od čiščenja doma se mi je pa že meglilo pred očmi.
::) ::)

"

msimerus

Nekaj se je pa našlo včeraj....













blaz3k

zakonodajalec bi moral napisat v zakon da naj pristojni vsako motorno vozilo ki se ga najde zunaj ceste v gozdu zapleni. amen

počasna

 :o predvidevam, da ni msimerus podrl teh dreves  ::)

tinček

Nekaj utrinkov gobarjenja od četrka in danes iz goričkega.

robert11

pozdravljeni
tudi jaz sem danes še enkrat zavil v haloške gozdove. tokrat pa sem imel nekaj sreče. snežke, celo borovega gljivca sem še našel in še zadnjega jurčka letos. verjetno jih je še več, samo je verjetnost da ga vidiš v takšnem listju, relativno mala.
lp
robert

klavir

#1284
V petek sem izrabil še en lep dan in šel v smeri Prekmurja pogledat, kako kaj kaže s snežkami. Pa tudi kaj drugega me ne bo čisto nič motilo, sem si rekel. In tako smo šli. Zgodaj zjutraj, ker je dan postal že razmeroma kratek... Tokrat me je zanimala nova smer, kjer še nisem bil - tako s pohodniškega kot gobarskega vidika. Ker imam rad, da poleg gobarjenja še kaj novega vidim in se naučim, sem izbral naravoslovno pohodniško pot Tromejnik - Neumarkt an der Raab, vas, ki meji z Dolnjim Senikom (z nekdanjim porabskim imenom Stankovci). Pot dolžine slabih desetih kilometrov poteka  po gradiščanskih gozdovih ob avstrijsko-madžarski meji ter je trojezična in dobro označena. - Z okolice Kuzme sem se najprej povzpel na Tromejnik...



Nato pa nadaljeval po pohodniški poti. Gob je bilo precej, jemal sem zlasti vijoličaste kolesnice, marele, tudi kakšna golobica se je še našla in morda še kaj. Obenem pa sem zmeraj kaj novega prebral...



Lepo je prikazan tudi vzorec, kako je nekdaj zgledala "železna zavesa" med sovjetsko cono in "kapitalistično" Evropo... Ni kaj, vedno bi se naj zavedali, da takšno svobodno gibanje po večjem delu Evrope, kot ga poznamo danes pod šentgenskim imenom, ni samoumevno... Nove ograje pa so nam tudi zmeraj bolj pri srcu...



Pa se vrnimo raje h gobarjenju! V nadaljevanju se je zvrstilo nekoliko borovih gozdov z izrazito podrastjo borovnic, tipično rastišče za cigančke, ki so se res izkazali. Za njimi pa še sirovke, take velike in še mlade, pa en črni jurček in nato turek. Proti koncu gobarjenja so se prikazala še obsežnejša rastišča različnih kolobarnic - od snežk, mišk, do zloveščih zelenkastih kolobarnic (vitezovk)...



Sledila je še večerja (ti sliki sta posebej zate Slavko, ti veš, kje je to :)).






uli

Lep pozdrav
Kje pa je ta lepa gostilna
Hvala

ned

Pozdravljeni msimerus - na katerem koncu Slovenije pa ste našli tako lepe jurete.

msimerus

Osrednja slovenija...južna pobočja Janč...sam jih je zelo teško najti...listje !!!

msimerus


Citat od: počasna dne 07 November 2015, 16:01
:o predvidevam, da ni msimerus podrl teh dreves  ::)

Bravo počasna...res nisem ta drvar :)

robert11

pozdravljeni
današnji sprehod po gozdovih je bil prav sproščujoč. koliko vrst gob se še da videt. kot za konec pohoda pa me je pričakal še lep jesenki goban.
lp
robert