gobe ne rastejo

Začel/a Martin, 24 Avgust 2008, 19:28

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

Že trikrat sem bil na pohorju pa od gob niti duha ne sluha.  >:( Zanima me, ali hodim po nepravih terenih (Šumik, Klopni vrh) ali ob nepravem času? Tukaj na forumu pa sem zasledil, da gobe po 20. avgustu rastejo kot nore. ??????? Če bo kdo po današnjem deževju zasledil kakšnega jurčka, bi mu bil zelo hvaležen, če mi javi!! ;D

jernej

Nepravih terenov za nabiranje gob ni. ;) Gobe rastejo, tudi jurčki. Res pa je, da jih ni veliko (hvala bogu). Ste pa kakšna dva do tri tedne prepozni. Ne dvomim pa, da bo prišel še kakšen "bum" jurčkov, ko bodo pogoji pravšni. in takrat bodo vse gozdne ceste od Šumika do Kop (žal tako je na našem Pohorju!) natrpane z avtomobili, v gozdovih pa se bodo med drugim znašli ljudje, ki so zagledani le v eno stvar. Zato bi vse gobarje, ki se bodo te dni verjetno množično podali na Pohorje opomnil, da so pohoski gozdovi prebivališče številni živalskih, rastlinskih in glivnih vrst, med katerimi so mnoge tudi ogrožene in so si tu našle še svoje zadnje zavetje, kjer lahko normalno bivajo. zato bodimo ovidevni. Spoštujmo gozd in upoštevajmo gozdni bonton, na rastišča gob pa se odpravimo peš, saj številne gozdne ceste niso namenjene temu namenu!