raste še kje gobe???

Začel/a smrček, 28 September 2008, 13:22

Prejšnja tema - Naslednja tema

smrček

lep pozdrav,smrček!!

slavko

Kar pogumno v gozd!

Pri gobah velja da najde več tisti, ki prehodi več rastišč.

September in oktober sta optimalna meseca za rast gob. To nam vedno znova potrdi rezultat iz razstav, kjer najdemo ogromno različnih vrst. Na obeh letošnjih razstavah v mesecu septembru je bilo skupaj čez 500 različnih vrst gob.

Lep pozdrav,
Slavko

smrček

lep pozdrav,smrček!!

smrček

zanima me ali rastejo jurčki ali kostanjevke v višje ležeči9h gozdovih ali v            nižinah.   hvala za odgovor
lep pozdrav,smrček!!

slavko

Večino gob za naši dve razstavi smo našli na više ležečih legah.

Glede na deževno vreme in relativno visoke temperature pa lahko večjo diverziteto pričakujemo tudi v nižje ležečih legah.

V društvu imamo 25.10. ekskurzijo, kjer bomo nabirali jesenske gobe, tudi zimske kolobarnice (Tricholoma portentosum) ali snežke. Verjamem, da bomo v dveh urah našli čez 100 vrst gob, kar je običajno za ta čas.

Lep pozdrav,
Slavko

smrček

danes sem bila na pohorju v gozdu-pri arehu in nisem našla nič gob :'( :'( :'(

mi lahko povete prosim za kakšen vredu plac na katerem rastejo gobe-v bližini pohorja
lep pozdrav,smrček!!

jernej

Prejšnjo soboto je na Pohorju pribljižno nad 1300 zapadel sneg, tako da me ne čudi da ni bilo prav veliko gob.

smrček

aja.........
hvala vseeno...
:)
lep pozdrav,smrček!!

smrček

jutri grem v gozd po gobe pa me zanime kje rastejo kakšne gobe pa če so še ceki-klopi v gozdu ali je že premrzlo za njih???
hvala ;)
lep pozdrav,smrček!!

wild_rose

kam pa naj se obalni človek obrne po gobe ? :D  Neki so pravli o Vremščici.

slavko

Na obali gobarska sezona traje dlje kot pri nas na Štajerskem.

Svetovati vam ne znam. Priporočam, da se obrnete na gobarsko mikološko društvo Slovenske Istre v Kopru, http://gmdkoper.blogspot.com/.

Lep pozdrav,
Slavko

smrček

kam naj pa gre štajerski človek po gobe?? :D :D :laugh: :laugh:
lep pozdrav,smrček!!

Jani

živijo, vsem,
lep pozdrav iz Istre
sem kar dolgo miroval (kakšno leto se nisem pojavil na forumu), gob pač ni bilo, oziroma, spomladi so bile lisičke, pa lupinarji, vse sorte gobanov......, ampak potem je prišlo dvije poletje, in temu je sledila suša. Štorovke so sicer nekako zrasle, trenutno je spet bolj ali manj mrtvilo; ampak, vse se mi zdi, da bo čez kakšen dan "izbruhnila" sezona.  Aja, jaz opazujem samo majhen košček gozda tako, da imajo drugi primorski gobarji verjetno boljše informacije.
Lep pozdrav vsem, upam, da bom kmalu poslal tudi kakšne slike.
Jani

olinad

Včeraj sem v okolici Domžal našel 12 jurčkov, turke, štorovke, kostanjevke, tako da ja, še rastejo.

                                                                                   lep pozdrav

Boyki

Še rastejo tudi v okolici Laškega
Zanima me katere gobe so to (po dve sliki sta isti gobi):