Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

gorenc

Citat od: Slim Shady dne 03 November 2016, 08:27
Grosupeljski policisti so v osebnem vozilu našli 28 kilogramov gob

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/grosupeljski-policisti-so-v-osebnem-vozilu-nasli-28-kilogramov-gob/406634#comments

Vidim da so tudi bete vagali, amaterji vzameš škarice ter jih sproti skoraj očistiš...


Kakšna bo kazen vemo, a nekaterim mraznice zrastejo doma na domačih starih panjih sliv, orehov, jabolk, itd....jaz jih nabiram doma in jih je na pretek...

blaz3k



a lastniki gozdov pa lahko v svojem gozdu nabirajo kolko čjo ali tudi veljajo omejitve?

klavir

Za vse veljajo iste omejitve.

nova gobarka

Citat od: klavir dne 03 November 2016, 21:02
Za vse veljajo iste omejitve.

Tole pa ne bo držalo. Meni je inšpektorica razložila, da lastniki gozda lahko naberejo več kot 2 kilograma na dan. Ni pa mi navedla, če so sploh kakšne omejitve za lastnike. Vsi ostali pač le 2 kg na dan, tudi, če imajo registrirano Osebno dopolnilno delo, tudi, če plačajo davek, jih lahko inšpektor za gozdove kaznuje, ker je zakon o osebnem dopolnilnem delu v nasprotju z zakonom o gozdovih. Zato pazljivo. Jaz sem ODD zaprla. Ker globa je od 400-800 evrov.

klavir

#905
V zakonski uredbi, ki ureja to področje, ni zapisanih izjem...

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiP6ejGvI3QAhXGOBoKHV3EA2YQFgggMAE&url=https%3A%2F%2Fwww.uradni-list.si%2F1%2Fcontent%3Fid%3D7610&usg=AFQjCNFR8qRCwuKrgcuIomDb0OnN2wtEXg&sig2=i25ZU2U1nhJFVxMYEIACSg

Razen če je v kateri uredbi o lastništvu gozdov kaj takega, samo bi moralo biti tudi v uredbi gliv to vsebovano, vsaj jaz pa tega ne vidim...

klavir

Vedno se najde kaj fotogeničnega...




Nagi Bator

Citat od: nova gobarka dne 03 November 2016, 21:30Meni je inšpektorica razložila, da lastniki gozda lahko naberejo več kot 2 kilograma na dan.

To si si gladko izmislila, ali pa je se en dokaz kako nase institucije nimajo same pojma po katerih zakonih se naj ravnajo.

Edit: Me je "klavir" prehitel.

nova gobarka

Citat od: Nagi Bator dne 03 November 2016, 22:52
Citat od: nova gobarka dne 03 November 2016, 21:30Meni je inšpektorica razložila, da lastniki gozda lahko naberejo več kot 2 kilograma na dan.

To si si gladko izmislila, ali pa je se en dokaz kako nase institucije nimajo same pojma po katerih zakonih se naj ravnajo.

Edit: Me je "klavir" prehitel.

Pod zasebno pošto sem ti poslala dokaz, da mi je bilo res tako rečeno od inšpektorice. Sicer mi je vseeno kdo ima prav, itak žal nisem lastnica gozda.  ;)

gorenc

Citat od: klavir dne 03 November 2016, 22:02
V zakonski uredbi, ki ureja to področje, ni zapisanih izjem...

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiP6ejGvI3QAhXGOBoKHV3EA2YQFgggMAE&url=https%3A%2F%2Fwww.uradni-list.si%2F1%2Fcontent%3Fid%3D7610&usg=AFQjCNFR8qRCwuKrgcuIomDb0OnN2wtEXg&sig2=i25ZU2U1nhJFVxMYEIACSg

Razen če je v kateri uredbi o lastništvu gozdov kaj takega, samo bi moralo biti tudi v uredbi gliv to vsebovano, vsaj jaz pa tega ne vidim...

Klavir ne govori neumnosti Pri nas je štorovk ogromno in imam tudi ODD  na svojem bom pobral do zadnje ker jih lahko, tebi pa nebi pustil niti 10 dkg več od dovoljenega.Misliš da bom gledal NA SVOJEM šope odraščenih gnilojočih štorovk ,če pa jih lahko prodam in ker imam prijavljeno prodam z računom.


klavir

Gorenc, nobene potrebe ni za burno reagiranje. V Uredbi o varstvu samoniklih gliv pri količinski omejitvi nabiranja pač niso navedene nobene izjeme. Drugih predpisov, ki bi se morebiti v tej zadevi nanašali na lastnike gozdov, pa priznam, da ne poznam.

Nagi Bator

Citat...na svojem bom pobral do zadnje ker jih lahko, tebi pa nebi pustil niti 10 dkg več od dovoljenega

Potem si najverjetneje v prekrsku, hkrati pa nimas kot fizicna oseba prav nobene pravice nekomu drugemu omejevati kolicine - ga pa seveda lahko prijavis.
Kako bos sploh preveril koliko nekdo ima? Mu bos ukazal, da pokaze, da zvagata, itd...? In kaj bos, ce te bo zavrnil?

gorenc

Citat od: Nagi Bator dne 04 November 2016, 18:38
Citat...na svojem bom pobral do zadnje ker jih lahko, tebi pa nebi pustil niti 10 dkg več od dovoljenega

Potem si najverjetneje v prekrsku, hkrati pa nimas kot fizicna oseba prav nobene pravice nekomu drugemu omejevati kolicine - ga pa seveda lahko prijavis.
Kako bos sploh preveril koliko nekdo ima? Mu bos ukazal, da pokaze, da zvagata, itd...? In kaj bos, ce te bo zavrnil?

Vi bi pustili da, v vašem sadovnjaku tujec pobere mraznic kolikor hoče ? Sadovnjak je za hišo kjer imamo dostop samo domači in še to ,v sadovnjaku se nikoli in nikdar ni škropilo z nobenimi škropivi vse je natur.Imam pač mraznic kolikor jih hočem.

Nagi Bator

Citat od: gorenc dne 04 November 2016, 19:37
Vi bi pustili da, v vašem sadovnjaku tujec pobere mraznic kolikor hoče ? Sadovnjak je za hišo kjer imamo dostop samo domači

OK. Sadovnjak ni gozd ter to, da ostali nimajo dostopa, prej ni bilo omenjeno.