Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

rotor

Gob, kot že dolgo ne...

Nekaj od danes:











Ostale slike na povezavi:

https://picasaweb.google.com/114357224221000408501/Dole3

počasna

Najdite tri jurčke  ;D

kragulj

Nekaj lepših mojih najdb tega tedna...
lp,

Trocki

A kdo ve, če kaj raste v Polhograjskih Dolomitih na okoli 700-800mnv? Pri nas (Notranjska) je prve runde počasi konec in se bi malo preselil na kak drug konec.  ;D
Notranjska - 550 m.n.v.

dip08

Citat od: Trocki dne 13 Julij 2014, 09:50
A kdo ve, če kaj raste v Polhograjskih Dolomitih na okoli 700-800mnv? Pri nas (Notranjska) je prve runde počasi konec in se bi malo preselil na kak drug konec.  ;D

Na Osolniku (Šk.LOka) je kljub ogromnem obisku še vedno mogoče napolnit košaro  ;D

mato2

Tudi v halozah se nabere še košara samo z več hoje kot prejšne dni ;D . A je biu kdo na pohorju višina 1000+ lp mato

janko

LP

Danes sem končno našel čas za obisk gozda.

Več kot zadovoljen sem bil. Našel sem dovolj lišičk, ki jih iščem celo sezono. Nekaj lepih in velikih gobanov. Tudi vražji so že priši ven. Ostalih gob je bilo malo.  Pričelo se je.

Slik tokrat ne bom objavljal. Pojdite na sprehod po gozdu. Volitev, nogometa je konec.  Čas je za izlet v naravo.

Lep gobarski pozdrav vsem

Janko

sara57

nič kaj dosti slikc ne pošljete,čeprav gobe rastejo kt nore...hehe

babolat89

Tudi sam sem šel včeraj v gozd za kakšno uro in pol. Nabral sem okoli 2 kg lisičk ter štiri brezove gobane. Nabiral sem na koroškem - blizu Košenjaka (višina okoli 1000-1200 metrov). Kljub temu, da nisem nabral nobenega jurčka, sem vseeno zadovoljen saj sem šel kar tako na "blef". :) Drugače je pa res veliko lisičk (čisto tamale sem pustil, drugače bi jih bilo še kar precej več). ;)

Danes skočim na "plac" kjer je običajno kar precej jurčkov. Če najdem kaj lepega, objavim slike.  8)

Lp

jurcek9

Mene pa zanima ce kdo ve kako kaj rastejo gobe v Besnici-Gorenjska?

sabincica

Zdravo,

Zopet v akciji. V soboto sem šla malo po dolini- in čeprav pravijo, koliko se najde...ne vem, očitno sem bila na napačnem mestu. Bera je bila 8 jurčkov in nekaj malega lisičk. So bili kar precej obžrti od polžev, ali pa napaden od črvičkov. No na zunaj so zgledali zelo lepo.

Evo nekaj slikic:)

Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

sabincica

In še nekaj iz 1000 m nadmorske. Čeprav je deževalo je bilo precej suho. Lisičke so v polnem razmahu in isto je z gobarji. Na enem parkernem prostoru, so bili naenkrat po 4. avtomobili. No bera je bila vseeno odlična. 1,5 kg lisičk, kar je bil tudi prvotni cilj in za bonus še 3-je čudoviti jurčki:).

Lep gobarski pozdrav vsem,

Sabincica :)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Gobar88

Prelepe slike lepotcev, upam da me bo zjutraj pricakalo kaj podobnega v gozdu :)

lukar

Zdravo

Danes sem hodil po gozdovih okoli Grosuplja in nabral kar nekaj dedov , lepih zdravih gobanov , pest lisičk.

Lp, Luka

anica


Čeprav slišim od več različnih oseb oz. gobarjev, da na Goričkem slabo rastejo jurčki sem se po nekaj
dneh premora sama šla prepričat.
Dober kg lisičk in precej "bakrenih" jurčkov, ki pa so bili skoraj v celoti zdravi! Pomeni, da rastejo, le
na pravi plac moraš iti!

Čakam da "proradi" moj iglasti gozd. To bo uživancija!  LP.