Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

snežka

Zdravo Anica!

Čestitam vam za vaš "rjavi dodatek". To pa je bilo veselje, kajne? :laugh:
Zame je največji užitek prvi trenutek, ko zagledam jurčka, pa še potem si ga nekaj časa ogledujem preden pristane v košari.
Naslednji teden grem malo v vaše kraje, morda tudi v kašen gozd, če bo ugodno vreme.
Obilo užitkov v gozdu vam želim!
Aha, pa datum na telefonu bo treba popraviti, saj vam kaže januar 2012???
Snežka

Gobar88

Anica super ! Grem mogoče tudi jaz pogledat na goričko, vendar vem da je suho kot poper :)

dip08

Danes sem na sorškem polju našel precej bisernic,nekaj lisičk in celo enega jurja,kaže da se prava sezona končno začenja

zx4

pozdrav! mislim da Anica kaže že zelo stare fotke saj telefon sam naloži novi datum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pa lep pozdrav

dip08

7.januar 2012 je moral biti fenomen dan za gobarjenje,škoda da se mi je lopata ravno takrat bila v uporabi za kidanje snega......

anica


Opravičujem se vsem nevernim Tomažem, za napako! Slikano je bilo z fotoaparatom ne telefonom in
ker se mi je dan prej spraznila baterija je prišlo do tega. Potem so eno stran nazaj tiste lisičke tudi
laž, kjer je pravilen datum. Za tiste, ki lažejo pa jaz mislim takole, da najprej zlažeš sebi in potem
drugemu, tega pa ne počnem, ker se dovolj spoštujem. Je že tako, da sem žal iz generacije, ki se
na tehniko ne spozna najbolje, vendar se trudim s pomočjo mlajših.

Pa brez zamere! Lep pozdrav vsem!


dip08

Anica.jaz s tehniko nimam težav,že pred leti sva šla vsak svojo pot,moj post ni bil mišljen kot dvom,tvoje slike za januar mi nebi nihče prodal..Čestitke za najdeno in veliko gobarskih užitkov v prihodnje

ajezovnik

Pozdravljeni,

ima kdo kake izkušnje s Pohorjem ? Hočki del recimo, Ranče, Kopivnik ?
Grem v nedeljo malo pogledat če kaj žene ;-)

anica


Popravljam napako, z današnjo uspešno bero - 44 jurčkov, zadaj je pa v košari dober kg lisičk.

Vse je nabrano na takoimenovanih toplih terenih, kjer vsako leto najprej začnejo rasti gobe.
O tem me je poučil g. Milan K., bivši predsednik GD za prekmurski del gobarije. G. Slavko ga
gotovo dobro pozna.  Mladi jurčki so v glavnem čisto zdravi.
LP A.

Gobar88

V delu goričkega kjer pa jaz gobarim pa ni bilo niti enega jurčka, je pa bilo nekaj lisičk.


JANEZ L

Lp!

No končno so tudi pri nas pognele. Počasi, brez hitenja, ravno prav za malo veselja... :)





Lovski zdravo
Janez L


...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

kragulj

Te junake, pa si lahko v živo ogledate to soboto in nedeljo na gobarski razstavi GD Ptuj v Mercator centru Ptuj, Špindlerjeva ulica.
Vabljeni.

murrober

oj
tudi jaz sem včeraj nabral nekaj jurčkov in nekaj lisičk. je pa v gozdu že kar suho. je bilo zanimivo ko sem se peljal iz haloz iz sončnega vremena v Maribor kjer je lilo kot iz škafa.
lp, Robert

rotor

En par današnjih...je pa zelo suho v gozdu. Našel sem nekaj velikih, presušenih. Niso bile za vzet.











jurhakl

Rotor noro dobre slike! Bravo!   Čestitke vsem za najdbe. Jaz sem zaenkrat še pri lisičkah. Sem pa že našel tudi jureta, a sem ga pustil za seme saj je bil že precej star.