Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

anica


G. Brincelj privoščim van, me  pa res zanima na katerem zeljniku oz. delu Goričkega
so že snežke. Na jugu pravgotovo ne, pa čisto na severu, kjer sem bila danes ne.
Verjetno nekje vmes. Za snežke je še čas, vsaj eno rundo jesenskih juretov si še želim!

Pa lep pozdrav. A.

brincelj

G.Anica,snežke sem nabirala v okolici Križevcev!!Lep pozdrav!

anica


Hvala, sem si mislila, da je tam, ker je veliko maha v gozdovih. Jaz jih ponavadi nabiram
v Kuštanovcih, to pa je blizu.
Upam, da še bo kaj dežja, da bi se listje malce usedlo, ker jurčkov praktično ne vidiš.

LP. A.

gorenc

Citat od: klavir dne 05 November 2016, 13:17
To sem še našel, zahvaljujoč Jankotu...

Izgleda, da so mraznice, kar se tiče količine nabranega, izjema, ker rastejo včasih v izredno velikih količinah (poglejte spodaj):


U R E D B O
o spremembah in dopolnitvah uredbe o zavarovanju samoniklih gliv (Prenehala veljati z Uradnim listom RS, št. 57/98)

1. člen

V 5. členu uredbe o zavarovanju samoniklih gliv (Uradni list RS, št. 38/94 in 44/95) se doda novi drugi odstavek, ki se glasi:
"Gob vrste štorovka (Armillaria mellea s.l.) lahko posameznik nabere dnevno do 5 kilogramov. Če posameznik nabere poleg gob vrste štorovka tudi gobe drugih vrst, skupna dnevna količina nabranih gob ne sme presegati 5 kg gob, pri čemer se upošteva določba prvega odstavka tega člena."
Sedanji drugi odstavek postane tretji odstavek.
Pa smo prišli tudi štorovkam do dna...danes jih je bilo zopet polno.. na domačem dvorišču...kot sem pa napisal kakšen dan nazaj pa sem nabral (nekaj komadov) tudi snežke nabrane pod Pohorjem...Upam da bo malo več dežja da snežke poženejo v svoji količini...
pred leti pa sem našel tudi 7 kg težko borovo  in kaj naj v avto in domov..

klavir

#934
Torej, ta uredba o petih kilogramih ne velja več, kot me je pravilno popravil Luka...

Pa pustimo to teoretiziranje tistim, ki so poklicani za to, je lepše v gozdu...

brincelj

Ha,ha,ha,gospa Anica,verjemite,da sem se prav od srca nasmejala,ko sem prebrala vašo lokacijo-to je namreč tudi moja natančna lokacija!Možno je celo,da sva se že kdaj srečali,pa upam,da me niste grdo gledali,moja registrska je namreč MB!!!Če se še nisva,pa upam ,da se bova kdaj-seveda z nasmeškom na ustih!!!Želim vam obilo gobarskih užitkov!!!

anica


To je ta runda o kateri sem sanjala. V moji glavi je še vedno program za rjavo barvo, zato
nisem opazila, da tudi sirotice rastejo - vendar so redke.
Moram priznati, da že 10. let sanjarim  o gobah na tem placu. Nič pa nič, danes pa tole.
Presenečenja imam najrajši. Sem vztrajna kot bosanski boksar - "naletet češ".

Malo sem sicer presegla predpise, a se nisem mogla odločit katerega naj pustim.


frcaja

Bravo Anica, pa je pozabljeno razočaranje nad jesensko sezono. Saj ne rabiš količine, ti , poznojesenski so redki, ampak ga narisat nemreš tak lepo, kakši so. Grem jutri v jago za siroticami, zdaj bi se moglo začet, pa še par takih primerkov, kot jih je nabrala Anica, pa bom z veseljem plačal davek v prvi gostilni pri mojih placih.

gal

Kolk vam je luštno. Pri nas je vsega konec, na žalost

anica


Pa še malo Goričke narave.

LP A.

janko

LP

" Ančica" maš ti kaj povezav tam zgoraj. Kje najdeš take lepotce. Ti privoščim.
Sigurno se imaš lepo.

Pred dobre pol ure v Ljubljani kratko suho neurje z TOČO. Ja točo brez dežja.

Janko

dverbnik

Ta stan, spomladi in jeseni ni več realna- treba se bo mal preusmeriti

Ta Pravi Gobar

#942
Bravo Anica pa ostali uspešni.   Tak smo na Pohorju nabirali pred 1 - 3 meseci, je že daljna zgodovina ... :-\

Trenutno odkrivam kaj vse je na YOUTUBE - norišnica, ljudje vedno bolj snemajo svoje pohode.  Zanimivo je z Nemci - oni rečejo Gobe - Pilze,  Jurčki - Steinpilze ali pa Avstrijci Herrenpilze ...

Malo si tole poglejte - evo par linkov  :  pri prvem najprej milijon Žoltih lisičk, po 2. minuti pa norišnica ...

https://www.youtube.com/watch?v=jxvgBD6dObQ

Tole si obvezno poglejte - Španija ali Portugalska  ?   Neke čudne zvite male bukve, vse listje po tleh, PA NIKJER NITI ENE SMREKE  ( ALI KAKEGA DRUGEGA IGLAVCA  )  - KI NAJ BI BILA OBVEZNO PRISOTNA ZARADI SIMBIOZE Z JURČKI - TO ZGLEDA SPLOH NE VELJA - pa  stotine Jurčkov - noro  !!

https://www.youtube.com/watch?v=CHdA-h_Vp6Q

Drugače pa je tega kot smetja, Nemci s Sirovkami,  Kostanjevkami, Turki,  Borove glive - za te je treba vtipkati Krause Glucke  :

https://www.youtube.com/watch?v=S5v25RESvnU

Ali pa to kaki komad - poslušajte dobro ko ga po klobuku potolče, kakšen zvok  ??

https://www.youtube.com/watch?v=aWP2Z141Rks

Obilo veselja ob gledanju  !!

marjeta

Malo zimskega gobarjenja

počasna

#944
I, Marjeta, jaz tudi enega zaledenelega, imel je 46 dag  ;D
fotka v snegu stoječega mi ne gre s telefona dol :( zato vam pokažem ležečega