Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ta Pravi Gobar

#480
Bil danes dosti gobarjev na večini placov vse pobrano kot da jih kakih 50 dnevno gre po isti poti pa po istem hribu - tam ni nič od nič.  Se pa zgodi tudi to ... :angel: :angel: :angel: :angel: :angel:

Ta Pravi Gobar

Pa tudi to ...  ??? ??? ???

marjeta

Ta pravi gobar, čestitke... Bodi tako prijazen, pa napiši na kakšni višini si nabiral. Hvala.

Ta Pravi Gobar

Raste marsikaj - visoko zgoraj, samo ne hodit tam ko je po 6 avtov skupaj parkiranih pa v vsakem po 3 - 4 osebe sem pobrisal čisto drugam kjer nikdar nisem hodil.  Bilo je SUPER  !!!   ;D ;D ;D

ms62

Mati in hči  ;)

blaz3k

http://www.rtvslo.si/slike/photo/292328
pa poglejte kdo je velikokrat prej našel vašega jurčka kot vi

stajerc

Ja, gobarjev je na Pohorju resnično OGROMNO. Zaslediš praktično vse registracije, od KP do LJ, KR,... Na večini "placov" je posledično popolnoma pobrano in težko najdeš sploh kakega jurčka. Se pa da s sprehodom globoko v gozd vseeno lepo nabrati. Na mestih, kjer sem bil danes so jurčki padali in propadali od starosti, tako da je to bila potrditev da tja ta teden še ni stopila človeška noga. Rezultat je bil temu primeren.



Jurčki so popolnoma zdravi, v njih ni praktično nobene luknjice od črvov. Rastejo tudi še čisto mladi, tako da se bo še nekaj časa dalo nabirat. Vlage pa tako ali tako za izvoz zgoraj.  :)

blaz3k


Lojze07

Ta pravi gobar, Štajerc - iskrene čestitke. Se veselim z vama...  :-*

Kje približno pa sta nabirala - da ne bom "tacal" in teptal po vajinih bolj ali manj očiščenih in izpraznjenih micelijih...  ???  ;D

Vse dobro in dober pogled...  ;D

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

blaz3k


gobičke

Pozdravljeni
Včeraj sem bila prvič na Šumiku,nikoli nisem zahajala v tiste konce,zdaj pa sem šla malo pogledati,kako je kaj tam.
Zgrozila sem se,kaj vse se tam najde >:( pločevink piva za izvoz,raznorazne smeti,na 500m se vidijo zbrcane gobe,ko da bi prašiči rili ....katastrofa so eni ljudje,kaj delajo.Mi je bilo žal da nisem imela fotoaparata seboj,ker telefona nimam takega nobl,da bi lahko slikala  ;D.Na vsakem vogalu kjer je vsaj malo odstavno,po en ali dva avta,ljudi v gozdu je kar mrgolelo.Minlo me je da bi sploh šla kam dalje kar odpeljali smo se domov.Drugič grem raje na tiste place,ki vem da so gobe kot pa na nepoznane ki še nikoli nisem bila  :D ;)
LP gobičke-Suzana

janko

LP

Blaž3k. Videl sem enake pred par leti v Črnuškem hribu ?
Bil sem zelo presenečen.

Janko

janko

LP

Včeraj sem bil na montaži okolica Dobrnič-a na Dolenjskem.
Informacije od gospoda so bile, da jurčkov ni in hosta je suha. :(

Zato ni informacij iz Dolenjskega konca.

Popoldne sem spotoma obiskal tudi "Barjanski" gozd.
Ne raste nič, tudi strupenih gob ni. ::)

Janko

janko

LP

Msimerus kako kaj kaže gobarska navijacija... ;)

Janko

mdpohorje

Še zadnja runda od mene. Zdaj pa bo treba spet v gozd  ;)