Gobarjenje 2023

Začel/a klavir, 23 Januar 2023, 19:05

Prejšnja tema - Naslednja tema

Triglav

Uspešen pohod

everton

 Intenzivna rast jurčkov se nadaljuje.Veliko je tudi turkov, dežnikaric in golobic.
Včerajšnji in današnji jurčki.
Lp

kobanc

To so pa res krasni jurčki. Uživajte še naprej v nabiranju.

Triglav

Sprehod po gozdu

rene

Ki ste Pohorci ;D
Noben nič kaj ne objavla, kot da nebi bilo gob. Včeraj malo pogledal po placih nad 1000 m.n.v.
Bilo je sledeče:





Suho ko poper, ljudi nič. Glavno da ne rastejo :laugh:
Lp ;)





Ta Pravi Gobar

Rene nekaj je ampak za to se mi pa res ne splača vozit 50 km ... Evo ena fotka kak je bilo včasih 8 kg veselo :

rene

Nevem kje točno nabirate, ampak včeraj je bilo preko 100 komadov. Šest velikih drugi sami mali(bela trosovnica), nič črvivi, edino kaj me je zmotilo da so bili beti malo porumeneli. Še polžev ni več videt. Tu pa tam keri. Za naslednji vikend kaže dež, tako da upam v nižinah kaj več požene.

kobanc

 Kdo pravi, da ne rastejo? :) Sicer nisem Pohorc, jih pa tudi tam nabiram, med 400 in 800m.
Sem pa bil zadnji čas bolj v hribih, ker je prekrasna jesen. Tam se je še sedaj mogoče posladkati z borovnicami in brusnicami, v čudovitem svetu Karnijcev.
Sem pa včeraj preveril v gozdu in nisem ostal praznih rok, kljub temu, da je suho. Cca 15 lepih gobanov in lep trening.

klavir

#113
Poznam gobe, ki so na obronkih Pohorja še veliko bolj dosledno pobrane kot jurčki, sploh če prideš v soboto. Trije avtomobili v soboto popoldan, jaz sem bil četrti, pa vsi na lovu za kozjenogimi... V gozdu vidiš točno, kje so rasli, ker so porezani črvivi deli. Ker jih je letos bolj malo, jih še manj ostane. Za eno manjšo košaro je vseeno bilo možekov, ostalo pa druge gobe, od jurčkov predvsem nemodreči gobani...

TopCat

Pozdravljeni,

tudi nižinski osrednjegorenjski gozdovi ponujajo obilico raznovrstnih gob. Košara je bila polna v zelo kratkem času. Upam, da se bo tako nadaljevalo...  :D

Vso srečo vsem!

probst

Zdravo. Prišel sem iz Izraela in zdaj živim v Sentjur. Ne razumem, kje rastejo jurčki. Plezal sem po okoliških gorah in nisem našel ničesar. Povej mi, kje rastejo gobe. na zemljevidu in navodilih. Hvala vam

Triglav

Gobe rastejo

everton

  Res je,Triglav.Po nekaj dneh odsotnosti sem danes spet obiskal moje priljubljene terene...
  Uživajte v gobarjenju in veliko sreče.
  Lp

Triglav

Nekaj se najde

TopCat

Triglav, se najde se (tudi širša okolica Ljubljane)...  :D
Je pa res, da so gobice kar željne današnjega deževja.

Vs srečo!