Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

RaxhXephon1

Saj veste ko vas kdo skozi prosi, da ga vzamete s seboj na gobarjenje, ko jih pa povabis pa nimajo časa, je prezgodaj ipd.

No je bilo kar sladko po današnjem sprehodu in čudovitem dnevu mu poslat to sliko :)

sabincica

Pozdravljeni.

Prilagam slikice današnjega sprehoda v gozdovih v okolici Žalca med 245 in 440 m NV.
Rezultat 1 jurček in okoli 30 marel...od tega sma jih s tamalim okoli 6 nesla nazaj v gozd za nove rodove
..na videz zelo lepe, notri pa je mrgolelo...
Malo mi je žal da nisem šla naKope...pa drugič...

Lp, s
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

msimerus

Tudi pri nas se dogaja


Sent from my iPad using Tapatalk

sabincica

Msimerus.... :o :)
Kje je to pri vas?
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

blaz3k

http://www.rtvslo.si/slike/photo/316784

Črni kuštravec Mb- Pohorje spodaj : 06.09.2018


blaz3k


Našel sem novo možnost da objavljate fotografije ki jih ta stran ne sprejema zaradi velikosti-

Jaz objavim fotografijo na FB, tam mi zniža na 300 kb in potem jo lahko objavite tu.

Če noče Mohamed k gori se bo pač gora preselila.

Pa veliko gobarske sreče in lepe fotke!

nova lisicka

V petek sem bila v okolici Grosuplja. Našlo se je nekaj malega, marel pa je bilo res zelo veliko. Včeraj pa sem bila na Lazah in sem šla iz gozda presrečna (res obilna bera)  :) :). Vsi so zgledali vsi zdravi. Ko pa sem jih doma čistila so bili skoraj vsi črvivi. Me danes žespet mika da bi šla, samo da ne bom potem čisto razočarana  :( :(

Lep gobarski pozdrav.

p.s. Žal slikic nimam, ker sem pozabila mobi doma.

Ta Pravi Gobar

Kaj pa Pohorje na vrhu - Šumik, Klopni vrh, Trije Kralji, Areh ... vse tiho ?  Pa tisoče gobarjev gori skače niti en pa nič ne napiše  ??? Avti povsod ob cesti  ???

MIČO

Danes sem tudi sam šel pogledati če že kaj raste.V nižini cca 800 mnv so rastle marele.Od 800 - 1100 mnv pa je bilo nekaj jurčkov - v ozkih pasovih 50 m drugače pa jih ni bilo popolnoma nič.Upam da je to šele začetek in da bo v prihodnjih dneh kaj boljše.

lp
MIČO

gobojed

Danes sem nabral okoli 10 marel, mladih, orjaških. Gobova juhica bo 8). Našel sem marele, jurčkov medvedjih tac golobic pa nič.

Ta Pravi Gobar

#355
No sem šel malo preverit pod Arehom in za Arehom - en sam Jurček lep ostalo nema ništa, že postaja suho - pod Zarjo.  Avtov pa na tisoče še naprej po makadamu od Areha - menda je 10 avtov imelo 2 Jurčka če me kdo vpraša.  

Kolega javil na Šumiku 4 ful stare našel, ostalo nula ...  Nisem našel niti enega trebljenja nikjer, tako da mi niso nič pobrali.

No, zdaj imam mir ne rabim na vrh Pohorja 10 dni ziher, če bo tako vroče Pa 3 tedne ali več.  :)

Gobarka89

Lp
Čudovite slikice čestitke vsem.Danes Pohorje 600m lepa bera.Areh,Šumik,Klopni vrh ljudi več ko na kramari tako ,da me višje ne vleče,ker so mi pričele rast nižje in tud gobarjev je sicer dosti ampak če ves kje rastejo se najdejo zelo lepe je pa treba tud lepo se sprehodit in vstrajat pa je ;).Slikice naložim kasneje.
 
       Lp
Gobarka89
     

Ta Pravi Gobar

Gobarka89 čestitke, samo na Pohorje 600 m ne grem ker je klopov ko smetja  :(

Gobarka89

Ta Pravi Gobar-zaenkrat še klopov nisem zasledila.Je pa res,ko pa so pa jih je ogromnooo.
 

Gobarka89

 :angel: