Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Tista na tretjem posnetku od zgoraj navzdol bo zelo verjetno ena od rdečelistk (Entoloma). Morda vranja rdečelistka (Entoloma corvinum).

Lep pozdrav,
Slavko

Miha89

Dragi gobarji,

danes bil na dve in pol urnem pohodu po 'mojih terenih' v Ihanskih gozdovih, pa lahko rečem samo to, da je vse premočeno, od povsod kaplja, teče, rast gob pa se je skoraj popolnoma ustavila. Rastejo samo lisičke in sem ter tja kakšni šampinjoni, o jurčkih ne duha ne sluha. Sem našel samo dva stara, črviva...
Po mojem mnenju bo potrebnih vsaj nekaj suhih in toplih dni, da se bo kaj sproduciralo...

Ta Pravi Gobar

Zanimivo, nič ne raste ?   A je bil kdo kaj danes - včeraj vrh Pohorja ?  ???

Martin, si bil kaj - akcija  ?

Če ne gobaril, pa morda surfal ?  ;D

Lp, TPG

mato2

Pozdrav jaz sem bil včeraj smer šumik nabrau 2kg jurčkov od tega polovica zanič zaradi prevelike vlage. lp mato

mihab

Oj,

Zadnje dni nabiramo praktično samo črne trobente. V gozdovih jih je ogromno. Ni čudno, da jim Angleži pravijo horn of plenty.
Nekaj se tudi lisičk najde in občasno kakšna marela.

Martin

 ;)
pozdrav

Sam nisem nič bil zdaj v akciji nameravam it naslednji teden preverit sitoacijo. Ampak če nebo nehalo deževat mislim da bo jesenska sezona zelo slaba nikol pa se ne ve. Sem pa slišal da že kostanji padajo je znanec že nabral za prvo probo.

lp
Martin

Miha89

Citat od: Martin dne 15 September 2014, 11:46
;)
pozdrav

Sam nisem nič bil zdaj v akciji nameravam it naslednji teden preverit sitoacijo. Ampak če nebo nehalo deževat mislim da bo jesenska sezona zelo slaba nikol pa se ne ve. Sem pa slišal da že kostanji padajo je znanec že nabral za prvo probo.

lp
Martin

Pred nami je vsaj nekaj dni suhega vremena, mislim, da bi lahko kaj pognalo. Ne vem koliko pa ima luna z rastjo gob za opraviti, saj bo jutri zadnji krajec. Morda pa le kaj zraste do vikenda...

robert11

pozdravljeni
sem včeraj malo pogledal v gozdove dravskega dvora in Dobrovc, pa je v gozdu kar pisano. od korenovk, preko prašnic pa tudi do gozdnih kukmakov. pa še bi se lahko našlo.
lp
robert

Ta Pravi Gobar

#668
Robert...

Pa je to vse za pojest ?

Kaj pa klopi - si jih kaj vlovil  ?  ;D

Na tem mestu bi malo omenil motoriste - kroseriste na Arehu.  Letos sem jih kar nekajkrat srečal.  Policija bi jih lahko lepo pričakala, na koncu parkirišča pri Arehu.  Tam se zmeraj podajo z asfalta levo noter, pa vse lepo razorjejo, pa po zažganem motornem olju lepo vse dolgo smrdi.  

Zakaj jih policija ne pričaka, pa ulovi ?  Koliko let bomo še to gledali ?

Je tu komu kaj jasno ?  To se že leta dogaja.  Potem se pa peljejo po tisti široki poti, kjer vsi pohodniki hodijo.  Pa ni policije, lahko bi bili tam na poti, bi jih sigurno ujeli.  Saj to ja nima rit ne glave te budale tam gledat, poslušat pa vohat.  

Vse živali prestrašijo, s svojim klumpom frocovje razvajeno pesjega dreka ne vredno !!!!!   >:( >:( >:(

Pa lep pozdrav vsem ljubiteljem narave, TPG  :)

janko71

Pozdravljeni!
Tudi pri nas je pestro v gozdu.Tu imam par slikic,če mi kdo pove katere vrste gob so to.
LP Janko

marjeta

Pozdravljeni ljubitelji narave.
Zbrala sem pogum in se prijavila na forum. Ne zdi se mi več fer, da z mojim samo prebirava in gledava
slike in seveda vohunima, če se kaj dogaja.
Praviloma je tako - grem pogledat, če je Martin kaj napisal....
In ker ta vikend ni gobaril, bom povedala jaz. Tudi naju je že malo minilo - gob je bilo ogromno a vse gnilo in črvivo.
Pa nama v nedeljo vseeno ni dalo miru in sva po kosilu šla malo v izvidnico (sva iz celjskega konca).
Peljala sva se v savinjsko dolino, kjer so najini priljubljeni kraji in to ne samo za gobarjenje ampak
tudi za pohode v vseh letnih časih.
Gobarila sva na od 1300 m do 1400 m in bila prijetno presenečena. Pognalo kar nekaj lepih mladih
jurčkov - nekateri so bili malo bolj mokri - niso pa bili črvivi. Tudi ostalih gob je veliko, tudi mladih. Glede na vremensko napoved bi ta vikend lahko bil zanimiv.
Nato sva se ustavila in pogledala še na 1000 m pa ni bilo nič (tudi drugih gob samo za vzorec).
No za začetek sem se kar dobro razpisala...
Lep pozdrav vsem

Lemedis

#671
janko71 #669 :
1. Navadna žveplenjača (Hypholoma fasciculare), strupena
2. Vrsta mlečnice (Lactarius sp.) ; mleček je na pogled rumenkast, če drži, gre za eno od neužitnih vrst
3. Iz posnetka ni mogoče razbrati za katero vrsto gre ; po izgledu beta in obliki trosnjaka bi lahko šlo za predstavnico iz rodu polževk (Hygrophorus sp.) za katere so značilni široki lističi.

Poizkusite naslednjič fotografirati bližje in prizor bolj izostriti. Pri določitvi zelo pomaga, če opišete tudi rastišče in značilnosti gobe, ki ste jo našli : velikost, barva, trosovnica, vonj,...

lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

Lojze07

Pognale so že prve štorovke...  ???

Lp



Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Martin

 ;)

Pozdravljena MARJETAin dobrodošla na forumu a sta našla gobe v iglastem al mešanem gozdu če ni skrivnost.

Lp
Martin

Martin

 ;)

na vsezgodaj sem šel gobarit proti koroški in gobe so tud jurčki a vse gnilo mehko ni nič za vzet v gozdu nenormalna vlaga tema megla v glavnem prit morajo lepi dnevi pa bo .no predn pa sem prišel do tja pa je žau kar nekaj takšnih prizorov.

lp
Martin