Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

ksenijabb

Nekateri cigančkom pravijo šampioni! Tudi moja teta na Koroškem jih tako imenuje! Lep gobarski pozdrav!

gal

Citat od: robert11 dne 07 September 2014, 10:10
pozdravljen gal
na tej sliki ni videt šampinjonov! na sliki so cigančki oz. pšenična poprhnjenka (http://www.gobe.si/Gobe/RozitesCaperata)
je pa lepa najdba, jaz sem jih včeraj našel le nekaj.
lp
robert

Ti boga, potem pa jaz že celo življenje živim v zmoti. Moj dedek je celo življenje nabiral gobe in je tem gobam rekel šampinjoni, jaz nabiram na istih terenih kot je včasih on in sem bil siguren da so to šampinjoni. Kakšni so pa potem šampinjoni, ki rastejo v naravi, gojene poznam.

Quentaa Shiva

Lep pozdrav!

Zadnje dni najdem veliko jurčkov, ki na pogled izgedajo lepi in zdravi. A skoraj vsi so popolnoma črvivi ali strohneli. Glede na stanje vremena predvidevam, da je vzrok temu preveč dežja. Zanima me samo, če ima še kdo izmed vas kakršno koli mnenje k temu pojavu in če je letos še kakšna možnost za zdrave jurčke.

Hvala.

jurcek9

Citat od: Quentaa Shiva dne 07 September 2014, 16:46
Lep pozdrav!

Zadnje dni najdem veliko jurčkov, ki na pogled izgedajo lepi in zdravi. A skoraj vsi so popolnoma črvivi ali strohneli. Glede na stanje vremena predvidevam, da je vzrok temu preveč dežja. Zanima me samo, če ima še kdo izmed vas kakršno koli mnenje k temu pojavu in če je letos še kakšna možnost za zdrave jurčke.

Hvala.
Jaz mislim da ce se bo dez ustavil, da bojo pognali tudi zdravi gobani, no saj se jih tudi zdaj najde ampak bolj v iglastem gozdu...

slavko

Quentaa Shiva, črvivost gob običajno sovpada z razvojnim krogom določene vrste mrčesa. Kaže, da mokro in toplo vreme ne vpliva le na rast gob. Pojav črvivosti je zelo značilen za poletne gobane. Tokrat pa so na vrsti še jesenski gobani.

Lep pozdrav,
Slavko

dverbnik

Tale kragulj iz Jelendola pa je imel zihr 2kg- zraven je lisička cc 4cm-- Ker je že to preveč za inšpekcijo je gospod ostal v gozdu za seme

Lukap8

Bolj zato ker je že tako star verjetno kot zaradi kakšne inšpekcije :P 2kg velikega lepega mlajšega jurčka se nebi branil nobeden pomoje :P
Luka Prezelj

robert11

pozdravljeni
danes pa mi je uspelo skoraj nemogoče. žena je šla z menoj gobarit. no šla sva popoldan na areh in se bolj sprehajala po gozdu v smeri šmartnega. začuda pa sva našla nekaj lepih mladih jurčkov, nekaj še uporabnih, ogromno pa neuporabnih, vodenih, požrtih.
vsi čakamo na toplo vreme, saj so tla že prav močvirna.
lp
robert

janko

LP

Quentaa Shiva, menim, da še ni skrbi zaradi jesenskih gobanov. Lepi gobani še pridejo...

To leto je vse malo drugače kot nekaj let nazaj.

Najlepše gobane sem preteklo leto dobil konec septembra in začetek oktobra.

Opazil sem, da na določenih terenih to leto veliko škode dela suša.  Morda se boste smejali ?

Neurje z veliko vode v kratkem času v hribovitem terenu ne naredi nič dobrega.

Voda v trenutku odteče v potoke, vodotoke in naredi več škode kot koristi.

Dež ne pride v zemljo, ne napoji suhih tal pod drevesi, zato so tudi gobe lahko brez vode.

Izjema so ravninska področja in planote ( Pohorje, Jelovica, Pokljuka ...).


Prosim naj me kdo popravi, če imam napačno razlago.

Danes sem bil na svojih terenih, lisičk je veliko, tudi ostalih gob je nekaj. Gobani pa so redki, majhni, tudi črvivi.

Ta lepši del leta šele prihaja.


Janko   

Quentaa Shiva


msimerus

Včeraj popoldan sem šel na malo daljši sprehod po gmajni, kar dosti prehojeno (Janče) pa se je vseeno nekaj našlo

mattyy

#626
Včeraj gobaril na Pohorju. En korpec.

Ko jo tak pogledaš si misliš, da ni čisto nič črviva. Ko pa jo doma malo očistiš pa od nje ne ostane čisto nič. Groza je letos.

PS: Je pa en tip bil zmagovalec. Gobaril je z darilno vrečko. Če to bereš, sam si stisni focn.

jakajaka

Pozdravljeni!
Kako je kaj na Dolenjskem, mogoče ve kdo kaj? :)

klemen

Bog ve, kaksna bi bila kazen za 180 kg nabranih gob....v nekaj urah......

slavko

Zelo visoka.

Lep pozdrav,
Slavko