Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

McBobo

Gobarja, hvala za namig, kako romantično zaključiti večer. Ob pivu mogoče še kakšne vložene gobice pa malo narezane salame, sira pa je to to. Čeprav je zdajle precej oblačno nebo. Upam, da se kaj zjasni.

Mitja

#496
Meteorski roj perzeidov 12,13 avgusta 2012. Povezava: adl.si/node/277
p.s. Do zdaj sem videl samo en utrinek ::) ;D


lp

murrober

oj
danes sva s hčero šla v snežno jamo na raduhi. ni bil namen nabiranja gob. sem pa videl veliko sirovk in to tistih taptravih za spečt. saj verjetno če bi se prav pognal v gozdove bi našel kakšnega jurčka.
no pa lep pozdrav do naslednjih obilnih padavin, ki jih vsi še čakamo.
robert m.

Knedel

Dober večer.

Tudi danes sem šel v gozd, vendar se od prejšnjič ni kaj dosti premaknilo na bolje, kljub temu, da sem hodil cca. 6 ur. Potrebno bo počakati na obilne padavine.



LP, Knedel

Knedel

Pozdravljeni!  ;)

Danasnja bera. Tu in tam se najde kakšen jurček in lisička...

Lojze07

Bravo, Knedl!

Kar sline se mi pocedijo...  :-*

A kje jih najdeš v tej suši?

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Martin

 ;)
pozdrav vsem glivarjem
Dans sem bil na sejmu in tam sta imela dva štanta gob koker češ jurčke čist majhne lisic pa enih 20kg. Tid jurčkov je blo precej in sami sveži .No ker enga poznam mi je namignil naj se peljem nad1500mnv.Tam baje se začenja baje je tud deževal na teh višinah. Hja morda pa je kaj bom v naslednjih dneh preveril.

lp
martin

Knedel

Pozdravljeni!


Skoraj težko verjamem, da je prodajalec navedel resnične podatke glede nabranih gob. Tudi sam imam terene na višini od 1200-1500 nmv, pa se ne dogaja. Jurčki na sliki so bili nabrani na teh višinah. Hoje po gozdovih je bilo več kot 6 ur, kar pomeni, da je bil v povprečju najden jurček na uro.
Na forumu sem opazil, da smo gobarji iz vse Slovenije, kar pomeni, da če bi v katerem delu Slovenije jurčki in lisičke tako "lepo" pognali, bi nas sigurno z slikami razveselil kateri gobar.
Imam pa en predlog. Opazil sem, da ogromno ljudi obiskuje forum in prebira informacije kaj se dogaja po gozdovih. Informacije so dobrodošle, vendar predlagam, da je možno prebiranje foruma samo v primeru, da se registriraš in občasno komentiraš stanje v gozdovih glede gob.
Na forumu ste gobarji, ki pridno, natančno in sproti navedete informacije kje rastejo gobe. Nekdo pa samo prebere in, ko vidi, da se nekaj dogaja, gre v akcijo oziroma v gozd. Smisel pa je v tem, da vsi napišemo naša opažanja in delimo slike, ne pa samo, da čakamo, kaj bo kdo napisal in pokazal...

LP, Knedel

ROGLA

Skoraj težko verjamem, da je prodajalec navedel resnične podatke glede nabranih gob. Tudi sam imam terene na višini od 1200-1500 nmv, pa se ne dogaja. Jurčki na sliki so bili nabrani na teh višinah. Hoje po gozdovih je bilo več kot 6 ur, kar pomeni, da je bil v povprečju najden jurček na uro.
Na forumu sem opazil, da smo gobarji iz vse Slovenije, kar pomeni, da če bi v katerem delu Slovenije jurčki in lisičke tako "lepo" pognali, bi nas sigurno z slikami razveselil kateri gobar.


lp tebi nazaj....sam sem nabiral jurčke prejšnji teden na rogli-do planine na pohorju,verjeten veš kje je to....

nabral skoraj vsaki dan do 50 malih,sam kaj to pomaga ,če vse skupaj še kilo ni bilo...
gledal teren ..opazil tu pa tam kako mušnico ,drugih gob nič..mogoče ciganček ali sivka stara...

sem iz konjic,drugače nabiram največ .. med bistrico in konjicami...spodnje grušovje-ličnica
drugi rajon..konjiška gora...sojek
pa vitanje. raskovec,vse do rogle

najraje pa na osankarici..hmelakova GOŠA,MAL PRED KLOPNIM VRHOM


SAM ČE NE BO DEŽJA DO 1 SEPTEMBRA,bo z gobami konec ,edino spodaj.. še bodo kot vsako leto

darkoh

Na Rogli na žalost jurčkov le za vzorec! Dodajam dve slike za skomine!




Lp Darko

Knedel

Darko, zelo lepe tri "komade" si našel.  :)

Pohorc

Danes nabiral na lokaciji Mislinjsko Pohorje, med 990-1020 mnm. S 3-letno hčerko sva hodila po gozdu, ki je bil bolj suh, vendar se je našlo kar nekaj lisičk, na koncu sva jih nabrala točno 200 g. Ker so dokaj suhe in lahke (sicer zdrave), jih v bistvu niti ni tako malo, za kakšni 2 kosilci - prilagam fotko. Jurček le eden, ga ne poznam, prijatelj s Pohorja pravi, da je "macesnov goban" - morda kdo ve ... tudi prilagam fotko. Morda kdo ve, kateri je ta goban in če je užiten? Premer klobuka je ok. 6 cm.

Taisti prijatelj, sicer Mislinjčan, pravi, da je žena nabrala prejšnji vikend eno košaro lisičk. Koliko vem, nabira med 1100 in 1200 mnm. Torej zahodno Pohorje je trenutno v lisičkah, če imaš srečo ali znanje, jih je lahko kar lepa bera. Gozd je kot rečeno sorazmerno suh, vendar ne povsem. Kjer je nekoliko bolj mahovnato, je takoj pod površjem kar vlažno, tudi na jug izpostavljenih legah, kar niti ni čudno, saj severna Slovenija v zadnjih tednih redno dobiva kakšne nevihte.

Glede jurčkov pa bo treba počakati na september. Zaradi mlade družbe (ne smem ji vzet volje s predolgimi pohodi) sicer nisem šel na najboljši plac za jurčke, a se mi zdi, da jih ne bi kaj preveč nabral.
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

Lojze07

Pozdravljeni!

Martin, pobaraj tistega znanca, v kateri državi jih je nabiral... Za Avstrijo vemo, da je imela v preteklem obdobju ogromno dežja... Pa tudi to vem, da gor rastejo gobe kot nore... Jih pa menda ne smeš povsod nabirati...

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

slavko

Lojze, na avstrijskem koroškem imajo podoben zakon kot pri nas, nabereš lahko 2 kg po osebi dnevno. Ne smeš pa nabirati v privatnih gozdovih.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

Knedel, naš namen ni omejevati uporabnike foruma, četudi niso člani. Forum je vendarle tudi baza znanja, ne le kažipot kaj in kje nabirati.

Predlagam, da lokacije natančneje opisujete le pri najdbah gob, ki jih ne poznate. Taki podatki so za nas v gobarskih društvih zelo pomembni, saj izvajamo monitoring rasti gob.

Omejitev na forumu smo naredili, ko je en od članov foruma izbrisal celo temo, ki jo je začel. Sedaj to ni več mogoče.

Lep pozdrav,
Slavko