Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

mato2

Uh lepo eni še najdete kake zamržjene jurčke. a ima kdo kak predlog kam v prekmurju iti po snežke -sivke. lp matej

tdk

No danes sem spet malo odpravil v gozd. Zjutraj je rosilo,radarska slika je napovedovala skorajšnje prenehanje dežja...pa ni bilo tako.Po dveh urah sem šel iz gozda;kar solidno namočen.
Gobaril sem na lokaciji,ki je do letos jeseni nisem obiskoval;letos pa ene 4x.Do sedaj tam našel kar nekaj jurčkov,turkov....no današnja bera pa 4 lepi kar veliki in zdravi jurčki,3 dedi...in pa ob pogledu v košaro....3/4 košare zimskih kolobarnic.Ko sem se vračal proti avtu sem kakih 20 metrov stran naletel na količino snežk,da je bilo veselje.Jutri upam na lepše vreme...pa nazaj na to lokacijo...je pa zanimivo da sem videl kar nekaj pobrcanih snežk...očitno gobarji ne poznajo te odlične gobe;kot sem že napisal so zame marčevke in snežke najboljše gobe...ali z jajci;najraje pa jih imamo vložene.

lp tdk

@mato2...Hm,kam iti po snežke v Prekmurju;Goričko,jih pa sedaj zelo verjetno našel praktični v vsakem gozdu.

Richard

Pozdravljeni,

a mogoče kdo ve, katera goba je na sliki?

LP
Riki

danijel.hajdinjak

Tele sem pa jaz srečal v sredo :)






slavko

Richard, mislim, da ste našli poprhnjeno livko (Clitocybe nebularis), po domače meglenko, ki je pogojno užitna. Naslednjič fotografirajte celo gobo, ne odrezano, ker se potem ne vidijo vsi pomembni deli.

Lep pozdrav,
Slavko

Leon

Danes pa sem prvič našel bukove ostrigarje. :) Zanimivo je da so rastli na zelo starem bezgu in ne na bukvi.

Lp Leon

sonci

Leon, kako zelo lep bukov ostrigar. Če ni skrivnost, na katerem koncu Slovenije ste jih našel? tudi jaz imam željo, da jih najdem v naravi, vedno sem jih našla samo v Spar-u v hladilniku. Nam so zelo dobri. LP

Leon

Pravzaprav sem jih našel po naključju. Včeraj smo se vozili, pa sem iz avta tako na hitro videl nekaj kar bi lahko bil bukov ostrigar- rastli so na bezgu blizu ceste.(gozdne). Danes pa sem šel še enkrat pogledat in jih nabral. Aja pa našel sem jih blizu Dravograda. Pač take lepe sem prvič našel.. sicer sem kdaj poleti našel kak posamezni ostrigar(vrjetno poletni) ampak toliko pa še ne. :)

slavko

Gobe so oportunisti in tudi bukovi ostrigarji izbirajo različna drevesa, kljub temu, da je v nazivu gobe bukov ostrigar. Jaz sem ga našel na jelši.

Se pa opazi, da je ta, ki raste v naravi, drugačnih barv kot tisti gojeni. Pa tudi v okusu je razlika.

Lep pozdrav,
Slavko

snežka

Danes v Prlekiji :
6 prelepih zdravih jurčkov (1,20 kg) :laugh:
pol košarice snežk :P :P :P
veliko mladih kostanjevk,
nato se je vlilo kot iz škafa in sva pobegnila na suho! :-\
Želela sem pripeti slikce, pa so prevelike. Če mi jih uspe zmanjšati, jih pošljem!
Lep pozdrav Snežka

(Končno so začele rasti tudi "moje" gobice  SNEŽKE!!!)

anica

NEKAJ PRAZNIČNIH JURČKOV!

KDO PRAVI, DA SIJAMSKI DVOJČKI NE MOREJO IMETI NASLEDNIKA?

LP

Stukl1

gospa anica a vi ste slučajno iz Zgornje Velke doma??

Mariana

A so beti kozjenogih mesnatovcev lahko rumeni? Lp Mariana

počasna

Mislim, da je ta letos zadnji  :D

anica

Počasna ne se prehitro predajat! Jaz sem lansko leto zadnjega jurčka našla 18. decembra!
Trenutno so pri nas na Goričkem snežke kot jim eni pravijo odgnale jurčke. Danes sem našla le
3 komade in dober kg snežk. Gobarjev z reg. t . MB pa je bilo več kot gob. Upam,da bodo tople
noči prinesle spremembe!

lp