Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

Gobarka89

 :)

gobojed

#421
Danes sem nabral gobane, golobice in gabrove dede. Našel sem tudi dve zeleni mušnici in celo vražje gobane. Dva jurčka iz današnjega nabora sta na spodnjih slikah. Mislim, da je na pripetih slikah en črni goban, drugega pa ne poznam. Danes sem pričakoval bolj prazne place ampak so me presenetile mlade gobe iz veliko vrst.





gobojed

Imam eno vprašanje. Zanima me razlika med zeleno golobico in zeleno mušnico. Opazil sem viličasto obliko lističev na zeleni golobici. Vprašanje pa je, ali ima zelena mušnica vedno nerazcepljene lističe? Hvala za odgovor že vnaprej in lep pozdrav.

Triglav

#423
Pozdravljeni,
Nekaj današnjih fotografij gob, ki bodo povsej verjetnosti prenočile v gozdu.
LP Peter

Martin

 :o
Tako je rast se umirja in z njo tud množica ljudi v gozdovih ......No sam sem kar nekaj gobaril na pohorju pa tud proti koroški in seveda doma ob hiši hja gobic je bilo polno doma večina poletni gobani drugot pa jesenski gobani ....zdaj pa čakam na padavine ter na drugo rundo ki bo manj bogata a bodo bolj kvalitetni trdi čakam na borove gobane za vlagat ter na Kozjenoge mesnatovce ki večina poženejo začetku oktobra..............................................................

Gobarka89......lepi primerki .............kje si pa našla ta črnega kenončka na našem terenu al ........................................

Lp
Martin
GOBAN

Martin

 ::) :o

Nekaj utrinkov iz zadnjih dni.........................

Martin

 ;)

Martin

 :P :P :P :P

Ta majhne ki rasejo v gnezdih sem pusto v gozdu za čes dva dni hja sem našel še sam treblence negdo si jih je prvoščo....................

Gobarka89

Martin čudovite slikice :o.Ne črnuhara sem pa najdla v Halozah po doolgem sprehodi ;).

     

blaz3k


slavko

gobojed #422, razlika med golobicami in mušnicami je v tem, da golobice nimajo lupine v dnišču beta, niti obročka, kar je značilno za mušnice.

Zelena golobica (Russula aeruginea), je po okusu pekoča, zelena mušnica pa ne. Zelena golobica raste pod smrekami, zelena mušnica pa praviloma v mešanem gozdu, še raje pa pod listavci.

Lep pozdrav,
Slavko

počasna

kraljeval je med dvema bukvama

počasna

letos radi rastejo po tri ali pet skupaj, a ne?

počasna

ta teren je sedaj uničen, tu poteka red-line za kolesarje  ???
ves ta mah so postrgali nekaj metrov gor

gobojed

Danes sem šel spet na ''svoj'' plac, našel sem nekaj jurčkov, ogromno golobic, nekaj marel, sirovk in gabrovih dedov. Za gobjo juho imam material, zelene golobice katere sem nabral bom pa prihranil za jutri. Nabral sem okoli kilograma in pol gob. Gobjo juhico že pripravljam  ;D