Gobarjenje 2019

Začel/a klavir, 01 Januar 2019, 20:10

Prejšnja tema - Naslednja tema

klavir

Danes je bilo na Goričkem odlično. Možno je bilo nabrati miške, sirovke, kukmake, vitezovke, marele, pozne polževke in lijaste lisičke. Super! Edino snežke nobene.

platar

Tudi kakšen jurček se še najde.

anica


Danes spet malo akcije. Nekaj mladih snežk in en mladi j..... , ki mi je
polepšal dan!

LP A.

snežka

Anica, čestitke! :) Pa je le prišel čas tudi za vas, me zelo veseli! Narava naredi tako, da je za vsakega nekaj. Upam, da bodo snežke še rastle, saj so to moje najljubše gobe.

anica

 
Snežka hvala za čestitke! Malo pozno je prišlo to deževje - za kaj več.
Danes sem bila na severu Goričkega. Raste vse živo. Tudi marele so pognale.
Zanimivo tam nisem našla niti ene snežke. Zato pa nekaj čudovitih jurčkov.
Če bi bilo še nekaj časa toplo bi mogoče še ........

LP. A.

počasna

#410
Citat od: platar dne 18 November 2019, 09:27
Tudi kakšen jurček se še najde.


platar, nekaj takšnega sem našla danes, 22. 11. ... samo enega  ;D

kaj mislite, je za pojest ... a ni bil mogoče ponoči zamrznjen? nič ne spremljam temperatur

Perice

Trenutne temperature pod 1000 metri so krepko v plusu, tudi višje so temperature pozitivne.

klavir

V soboto dopoldan na hitro na Goričko... Sedaj pa so zrasle snežke...



Na Goričkem so praviloma borovi gozdovi, zato je pestrost gob v mahu res velika. Prizori so nekaj temu podobnega...



Snežke, vitezovke, gobani, sirovke,... Ne vem, ali še kdo nabira vitezovke po teh dogodkih v Franciji. Jaz se zelenkastim kolobarnicam nisem čisto odpovedal. Jih pa vedno mešamo z drugimi kolobarnicami, da je manjša koncentracija in nikoli več kot enkrat na teden. No, včasih vidim tudi otrebljena rastišča, tako da mislim, da jih nekateri Prekmurci še poznajo...





tinček

Čestitam klavir,ami lahko prosim poveš približno lokacijo kje je to lahko pa tudi preko meila.

klavir

Seveda ni skrivnost, ker tudi ni točne lokacije. Jaz hodim po snežke in vitezovke kamorkoli na sever goričkega v bližino madžarske meje, pa tudi čez vse do monoštra, povsod, kjer vidim, da so lepi borovi gozdovi, saj le tam v mahu poleg snežke najdem enako čislano zelenko... Še vedno odkrivam nove terene...

tinček

Klavir:hvala za odgovor.vrjetno bom šel v četrtek malo srečo iskat.

anica


Gobarske sezone na Goričkem še ni konec :laugh:

Lp. A.

anica


Pa še moja najljubša goba - zajetna polževka. Že dve leti je nisem našla, pa tudi
zdaj samo eno.

tinček

Zanimivo včeraj sem bil na Goričkem:o jurčkih ne duha ne sluha ,snešk za vzorec,marel precej in ostalih gob pa veliko,ki ji ne poznam.
LP

grgr

Tudi na Dolenjskem dogaja: še vedno velike tintnice, končno sirovke in ponovno marele...