Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

sabincica

Pozdravljeni.
Tako je, na zadnji sliki je borov goban. Kravljevih je res bilo ogromno v začetku oktobra, sedaj pa jih nisem videla. Je pa res, da je listja ponekod do kolen. Tudi trobente sem našla ko sem lisje odkopala na mestih kjer sem dejansko konstanj nabirala.

Lp, S
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

msimerus

Danes pa cele 4 ure v gmajni...pa se še vedno najde


Sent from my iPad using Tapatalk

Triglav

Pozdravljeni,
tudi sam sem imel svoje čase po obisku gozda redno klope, poskušal sem se jih ubraniti z različnimi spreji, razredčenim kisom in vsem mogočim, bil sem za gobarjenje primerno oblečen, pa sem skoraj redno po gobarjenju našel na sebi do tri klope. Potem sem šel v Merkur kjer sem hotel kupiti posodo z razpršilcem, za razredčen kis, ki se je do takrat izkazal kot najbolj učinkovit. Pa mi prodajalec, ko sem mu omenil za kaj potrebujem razpršilec omenil, da ima "odganjalca  klopov" , malo nejeveren kot sem sem ga vseeno kupil.
Od takrat je moj redni spremljevalec, tudi na vrtu, saj me imajo klopi zelo radi. Odganjalec klopov, ki ga uporabljam se imenuje "BajBaj"
najcenejše ga lahko naročite v spletni lekarni "Žužemberk" če zahtevate predračun in nakažete denar, spleta cena je 13,99 €.
Za tiste gobarje pa, ki jih klopi ne "obožujejo" pa naj bodo hvaležni, da te nadloge, oziroma nevarnosti nimajo. 
Lep gobarski pozdrav
                               Peter   
P.S.
V navodilih piše, da odganjajo skoraj vse klope, in to drži, povprečno v zadnjih letih sem navkljub  odganjalcu v žepu, dobil v sezoni tri klope   .

Ta Pravi Gobar

Bil danes in predvčerajšnjim pod Arehom 1000 m in višje do Zarje... Na določenih delih jurčki najlepši skupaj rastejo mešano jesenski in borovi gobani ... vmes pa dolgo nič ... Danes sem jih nabral samo pol košare in hodil 5 ur, za predvčerajšnjim v dveh urah bom pa raje tiho ... pa nikjer nikogar, nobenega gobarja sploh ... morate pa med bukve pogledat, kjer je debelo listja se kape na 10 m vidijo kak ven stojijo, med smrekami ni nič in tam je tudi suho, pod listjem pa je vlaga zelo dobra  ... najlepši, zdravi, nič polža ... dedeki na 1100 m med brezami krasni ... danes sem celo na enem mestu lisičk nabral ... Žametastih gobanov pa je tisoče ... Jih kdo rabi ?  Mi lahko javi tukaj mu jih 2 kg podarim nimam kam več ... Bi slikal ampak to je vse isto, kot pri ostalih, samo zanimivo da še rastejo nad 1000 m

lep pozdrav, dober ulov vsem

blaz3k


anica


Dečki ne mi tega delat. Gledam te prečudovite jurčke in potem drugo jutro v gozd z upanjem, da se tudi meni
uresniči želja najti vsaj 5 kom. in nato razočaranje.  In čes 3 dni ponovim vajo. Nič od nič razen marel. Če nebi šla
na Pohorje po kostanje letos ne bi videla mušnice. Suho, suho, suho.
Peljem se na sever (120 km) Goričkega pa najdem 1. turka. Danes na jugu 1 miniaturni jurček in 3 sirotice.
Zdaj vam pa že zavidam!!!

Glede klopov sem na žalost tudi jaz med tistimi, ki so naredili prav vse ukrepe pa kljub vsemu letos kar
2 krat Borelioza. Antibiotiki v žilo, boleči sklepi itd. Hvala za informacijo glede zapesnice. Splača se poskusit.

Lepo pozdravljeni! A.

počasna

petnajsti november je že, jurčki pa še kar rastejo, mladi in stari in srednji

Triglav

 :)

solatar

Citat od: anica dne 15 November 2018, 21:35

Dečki ne mi tega delat. Gledam te prečudovite jurčke in potem drugo jutro v gozd z upanjem, da se tudi meni
uresniči želja najti vsaj 5 kom. in nato razočaranje.  In čes 3 dni ponovim vajo. Nič od nič razen marel. Če nebi šla
na Pohorje po kostanje letos ne bi videla mušnice. Suho, suho, suho.
Peljem se na sever (120 km) Goričkega pa najdem 1. turka. Danes na jugu 1 miniaturni jurček in 3 sirotice.
Zdaj vam pa že zavidam!!!

Glede klopov sem na žalost tudi jaz med tistimi, ki so naredili prav vse ukrepe pa kljub vsemu letos kar
2 krat Borelioza. Antibiotiki v žilo, boleči sklepi itd. Hvala za informacijo glede zapesnice. Splača se poskusit.

Lepo pozdravljeni! A.

Anici bi po okužbi Z Borelijo priporočil še zdravilno kuro z tinkturo Ščetice, da se bolj zagotovo pozdravi. Sicer to malo dlje traja je pa precej učinkovito.
pa Lep pozdrav

janko

LP

Msimerus si pustil še kaj za zame.

Hvala za info. Nekaj bi moralo morda še biti.
Pri meni na vrtu se vedno rastejo mlade travniške gobe.
Morda se kaj najde ta vikend.

Janko

kobanc

Kljub belini, ki se nam obeta v naslednjem tednu, gobe še vedno vztrajajo v pravih jesenskih barvah.
http://www.hribi.net/slika.asp?razmerekomentar=441186

msimerus

Janko, sem kar dosti pustil, samo malo velliki in mehki so :)
Mislim da sem videl tvoj avto pre ca 10 dnevi pod M.... kmetijo


Sent from my iPad using Tapatalk

počasna

danes devet prekrasnih jurčkov ... pa zelo mrzlih, na Pohorju je bilo 3 stopinje in severni veter

janko

Citat od: msimerus dne 17 November 2018, 15:59
Janko, sem kar dosti pustil, samo malo velliki in mehki so :)
Mislim da sem videl tvoj avto pre ca 10 dnevi pod M.... kmetijo


Sent from my iPad using Tapatalk

Če si videl "lestev" potem je pravi. Dobro služi tudi pri nabiranju gob.

Janko

klavir

Kobanc, jaz mislim, da bo ta belina, ki jo omenjaš, mogoče končno spodbudila rast pravih poznojesenskih gob, kot so najprej popularne snežke, one napol strupene vitezovke, pa vijoličaste kolesnice, pozne livke, meglenke (ki jih osebno sicer ne maram preveč) in podobno. Saj nekaj je že bilo, a vsaj jaz nisem našel še ene snežke. Res pa je, da nisem niti šel pogledat na Goričko, a po poročanju sodeč je bilo zelo malo teh vrst, čeprav morebiti več česa drugega. Če se bo sneg seveda sploh prijel po tem toplem obdobju. No, če se bo, bom v Stražunu še vedno v četrtek našel polževke (gozdne in suhe so dobre) ter morebiti rumeneče kolobarnice, ker vem, kje jih je polno. Takole za eno juhico... Do vikenda bi ga moglo nato že pobrati, te pa ma Goričko še "zadnjo šanso", da se izkaže - tako kot naši fuzbaleri v ponedeljek, hahaha. Če pa ga ne bo pobralo, gremo še vedno lahko za vikend na morje, pa se tam nekaj vzame mimogrede.

:)