Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

počasna

niso lepi, so pa zdravi ... včeraj

kobanc

Najlepši v jeseni... Danes kar nekaj.
Spodnji, popolnoma zdrav, je tehtal 0,35 kg.
http://www.hribi.net/slika.asp?razmerekomentar=440116

Ta Pravi Gobar

Zanimivo, še kar rastejo ... sam sem bil na Arehu danes po 13. uri ... pregledal par mest pa ni nič ... pol pa nižje pod Zarjo je nekdo kak dan nazaj ogromne marele, tudi polodprte vse popipal s peclji pa pometal naokoli - te so žal ravno začele smrdeti in so ostale tam ... se samo čudiš kaj za budala ... grem še nižje malo nad križiščem Areh - Belvi tam pa neki pametnik vsakega drugega žametastega gobana spipal in odvrgel.  Res, vsakega drugega - tu pa tam sem jih našel po tri skupaj odložene ... A je bil ista prismoda ??  Sem jih še vseeno kakih 20 pobral ... lepi, trdni, mladi, prva liga.

Ta Pravi Gobar

Klopi so še zmeraj, včeraj sem hodil samo po gošah nad križiščem Areh - Belvi, ko sem prišel domov, je bil že prilepljen med peto in kolenom zadaj ... Super  !! Tak da ne hodi ravno en dan po nas preden se zapika, ampak takoj vreže  !!   Previdno  !!

janko

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 10 November 2018, 12:31
Klopi so še zmeraj, včeraj sem hodil samo po gošah nad križiščem Areh - Belvi, ko sem prišel domov, je bil že prilepljen med peto in kolenom zadaj ... Super  !! Tak da ne hodi ravno en dan po nas preden se zapika, ampak takoj vreže  !!   Previdno  !!

LP

Zanima me, ko greste v hosto imate obutev, škornje do kolen ali športno obutev.

Janko

Ta Pravi Gobar

Janko - 20 let hodim na Areh in malo nižje - nad 1000 m nekje vse -  nikoli klopa tudi noben drugi kaj sem se menil ne - letos pa že 3 klopi  !!!  Športna obutev prej tudi skozi kratke hlače ... Nikoli klopa letos 3 ...

Primorec

Obleka definitivno pomaga in visoka obutev tudi. Edino poleti je malo bolj zoprno, ker zna biti precej vroče.
Letos nisem dobil niti enega klopa v gozdu. Saj ni toliko problem sam klop, bolj je problem tisto kar pride zraven njega. Se spomnim včasih pred 30 leti, ko je tudi bilo veliko klopov, sem imel naenkrat kar 10 klopov na nogi, a takrat še niso bili toliko okuženi.

janko

LP

Ta pravi Gobar. Kot kaže, bi lahko rekli, da so se klopi "premaknili višje" zaradi toplote.
Jaz vedno uporabim škornje in kavbojke. Vedno uporabim sprej proti klopom in obesek baj baj.
Samo enkrat sem šel 10 m v hosto v supergah. Takoj sem dobil klopa. Mene pač takoj zavohajo...
V tem letu na srečo nisem dobil nobenega. Res pa je, da odmikam veje z palico in košaro, da se jih ne dotikam.

Janko

janko

LP

Včeraj sem po enem tednu spet obiskal hosto.
Še vedno se najdejo...

Janko

počasna

#609
danes Martinovanje v gozdu, 5 gobanov



Ta Pravi Gobar

Ali je kdo poskusil vložiti Žametaste gobane ?  In kak je kaj rezultat ? Imam jih precej pa bi probal ...

everton

Še vedno se kaj najde,čeprav je ponekod listja do kolena  :o
Tile so današnji
Lp


sabincica

Pozdravljeni.

Najprej glede klopov...že od kar hodim v hosto, nisrm iz nje prišla da se name nebi vsaj 1 klop napopal. Pa imam visoko obutev- gojzerji, dolge rokave tud pri 38°C in pol piksne spreja proti klopom. Jaz ga še iz mestenga parka prinesem. Preprosto me obožujejo in mojga otroka prav tako. Enako je s komarji. Za  mizi nas lahko 10 sedi, pa sm jaz in otrok boma cela popikana in potem bulasta. Ostali pa se čudijo.

In sedaj še gibe...ja se še najde. Sm sem mogla zravrn nje stat in čvekat, če ne je nebi videla
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

gobojed

Sabincica ali je na vaši predzadnji fotografiji kraljevi goban? Hvala za odgovor že vnaprej.

slavko

Na predzadnji fotografiji je borov goban.

Lep pozdrav,
Slavko