Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

robert11

Pozdravljeni
res se najdejo tudi mlade gobe. sicer jih je težko videt. kot recimo na sliki. tistega velikega borovega gobana sem videl na daleč, za tistega malega pa sem potem potreboval dober vid da sem ga našel skritega med listjem.
tudi mušnic je veliko mladih. pri izhodu iz gozda pa sem našel še dva velika kukmaka.
lp, robert

robert11

potem pa še pridem na vikend v halozah in zdaven mize, kjer smo pred leti podrli jablano, kar v šopih rastejo štorovke. pa ravno "taprave" velikosti.
lp, robert

anica


Pozdravljeni vsi gobarji še posebej gobarke! Po dolgem času se spet oglašam. Čestitam vsem, ki ste letos
doživeli res izjemno gobarsko sezono. Zame je žal ena najslabših z izjemo poletnega obdobja, ko se je nekaj našlo
vendar poletne črvive kvalitete. Nekaj dni v začetku se je še nekaj raslo, takrat sem žal bila odsotna.
Nato pa skoraj dva meseca brez dežja. Žalosten pogled na prelepo Goričko  - izsušena polja, vrtovi in gozdovi.
Ta zadnji dež je kot kaplja v morje. Upam, da še kaj pade, da bodo lahko vsaj  sirotice pognale.

Vsi, ki objavljate te jesenske lepotce pa naprošam, da jih raje naložite na "GLS" hitro pošto - ne na forum.
V mojem zdrzovalniku ni niti 1. jurčka. Sramota za gobarko. Še sreča, da lahko v sanjah gobarim.

LP A.

anica


Pozdravljeni vsi gobarji še posebej gobarke! Po dolgem času se spet oglašam. Čestitam vsem, ki ste letos
doživeli res izjemno gobarsko sezono. Zame je žal ena najslabših z izjemo poletnega obdobja, ko se je nekaj našlo
vendar poletne črvive kvalitete. Nekaj dni v začetku se je še nekaj raslo, takrat sem žal bila odsotna.
Nato pa skoraj dva meseca brez dežja. Žalosten pogled na prelepo Goričko  - izsušena polja, vrtovi in gozdovi.
Ta zadnji dež je kot kaplja v morje. Upam, da še kaj pade, da bodo lahko vsaj  sirotice pognale.

Vsi, ki objavljate te jesenske lepotce pa naprošam, da jih raje naložite na "GLS" hitro pošto - ne na forum.
V mojem zdrzovalniku ni niti 1. jurčka. Sramota za gobarko. Še sreča, da lahko v sanjah gobarim.

LP A.

Triglav

Pozdravljeni,
kdor išče ta najde
LP Peter

Gobarka89

Lp
Čestitke vsem.Čudovite slikice.Še se najdejo lepe in skrite.
 
      Lp
  Gobarka89

Gobarka89

 :angel:

everton

Citat od: Gobarka89 dne 01 November 2018, 20:58
:angel:

Bravo Gobarka,krasne slikce in še lepši jurčki.  ;D
Lp

vladka

ankica ,res škoda da ni gob upam da dobite tudi pri vas še nekaj dežja tako kot istra ,tudi tam se bo gobarska sezona šele začela po tem dežju . iz istre sem se vrnila pred petimi dnevi.

drugače pa sem pogrešala vaše slikice.


lep pozdrav vladka

kobanc

Jesen se opazi tudi po barvi gob. Nekateri gobani se popolnoma zlijejo z listnato podlago.

http://www.hribi.net/slika.asp?razmerekomentar=439129

počasna

#580
Citat od: kobanc dne 03 November 2018, 16:08
Jesen se opazi tudi po barvi gob. Nekateri gobani se popolnoma zlijejo z listnato podlago.

http://www.hribi.net/slika.asp?razmerekomentar=439129

krasen je ... to prvič vidim

vsak dan naberem nekaj jurčkov ... danes spet 10, rjavih in črnih  :D

Gobarka89

Še vedno se najdejo redki in lepi 8)
     
         Lp
    Gobarka89

Gobarka89

 :angel:

klavir

#583
Mene pa so po daljšem obdobju spet razveselile lisičke v gozdu v nekoliko večjih količinah (o katerih že lep čas ne pišete, da bi rasle), da si obnovim zalogo. Vsako leto v jesenskem obdobju enkrat obiščem notranjske planote, tokrat sem izbral gozdove in travnike pri Loškem Potoku. Zelo lepi mahovnato iglasti gozdovi s celim kupom vrst gob, od katerih so sicer večinoma strupene in neužitne, če odmislim črvive sirovke, rumeneče kolobarnice in miške, ki jih tokrat nisem vzel. Vsekakor bom še šel tja, vsaj dokler me kak medved ne poje...:) Lisičke so kar presenetile, da so sploh bile po tem suhem obdobju, celo kakšne pol kile žoltih, za katere je znano, da v mokrih letih uspevajo v enormnih količinah, sicer pa skorajda ne. Ostalo so bile lijaste lisičke, ki zelo rade zrasejo okoli štorov. Tako da bo nekaj za posušiti, že zdaj pa neverjetno lepo dišijo...še mama je nabrala košarico obojih, čeprav bolj poredko prav zares gobari in niti ne pozna točne razlike med obema vrstama...tako da mislim, da je bilo kar uspešno, ja...:)lp

Nekaj od lisičk sem takole slikal doma sedaj...

everton

Tudi danes se je nekaj našlo... ;D
Lp