Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

Gobarka89

 :angel:

grgr

Ja, gob je še polno, sploh marel - da še nikoli toliko. Tudi tintnice so še, čakam/o pa na masovni pojav mraznic, sploh pa sirovk, saj jih pri nas sploh še ni bilo. Torej bo še užitkov, dela in polnega trebuha :)

celjanka

Lep pozdrav vsem skupaj.Hvala za vse vase cudovite slike gob.Res jih z uzitkom pogledam.Cestitam vsem ki se kaj najdete,saj je pri nas na Celjskem taksna susa v gozdu,da ni nic od nic.

blaz3k


Če kdo iz Mb rabi črne trobente za zdravilo mu jih jutri lahko pokažem in si jih pobere.






everton

Nekaj utrinkov od včeraj in danes  ;D ;D
Lp

















enastajerka

Citat od: blaz3k dne 22 Oktober 2018, 20:42

Če kdo iz Mb rabi črne trobente za zdravilo mu jih jutri lahko pokažem in si jih pobere.




Za zdravilo? To pa prvič slišim... sicer jih je pa res veliko na nekaterih terenih.
Jaz sem tudi bila na Pohorju pred par dnevi - okoli 1200 n.v., v nizjih predelih Pohorja niti ne poznam kakih terenov. V dvoje sva nabrala eno večjo košaro jurčkov. Menda sem za letos bila zadnjic gori, ker v tem mrzlem vremenu mi ni za hodit... sicer je pa bilo nekaj mladih, vecinoma pa starejsih.
Drugace sem pa v okolici mb hodila po nizinah in nasla veliko razlicnih gob - od crnih trobent, lijastih lisick, marel, nekaj starejsih sirovk itd...se cakam na enem terenu za sirovke, ki so ponavadi bolj pozne...upam da bodo letos....

Lp, Mojca

celjanka

EVERTON   Preprosto čudovito!!

everton

Citat od: celjanka dne 23 Oktober 2018, 07:56
EVERTON   Preprosto čudovito!!

Hvala,grem pogledat kakšna situacija je danes.  ;D

počasna

Citat od: enastajerka dne 23 Oktober 2018, 00:10
Citat od: blaz3k dne 22 Oktober 2018, 20:42

Če kdo iz Mb rabi črne trobente za zdravilo mu jih jutri lahko pokažem in si jih pobere.




Za zdravilo? To pa prvič slišim... sicer jih je pa res veliko na nekaterih terenih.
Jaz sem tudi bila na Pohorju pred par dnevi - okoli 1200 n.v., v nizjih predelih Pohorja niti ne poznam kakih terenov. V dvoje sva nabrala eno večjo košaro jurčkov. Menda sem za letos bila zadnjic gori, ker v tem mrzlem vremenu mi ni za hodit... sicer je pa bilo nekaj mladih, vecinoma pa starejsih.
Drugace sem pa v okolici mb hodila po nizinah in nasla veliko razlicnih gob - od crnih trobent, lijastih lisick, marel, nekaj starejsih sirovk itd...se cakam na enem terenu za sirovke, ki so ponavadi bolj pozne...upam da bodo letos....

Lp, Mojca

prepisujem: Uporabljajo jo pri zdravljenju sladkorne bolezni, visokega krvnega tlaka, inkontinence, težavah z libidom. Vsebuje poleg aminokislin še vitamin A. Črna trobenta je poleg še drugih zdravilnih gob sestavina zdravila Gacoca, ki je v klinični uporabi v Tanzaniji za prej omenjene težave.

enastajerka

#534
Hvala Počasna...sem samo tukaj na gobe.si brala in nisem dalje raziskovala...dobro vedet..

No sicer sem pa bila danes spet malo v okolici mb v gozdu in nasla nekaj marel, par sirovk in vijolučastih kolesnic...ter kostanja...je bil prijeten soncen popoldan in je ful pasalo, ceprav ni blo jurckov :)
Pa kostanji so se v nahrbtniku, ne samo v tej kosari  na fotki;)

Lp

robert11

pozdravljeni
takšna gobarska sezona kot je bila letos, je pa res čudovito.
danes sem nabral tako zdrave in črvste in velike jurčke, kakšne nisem še letos.
lp, robert

blaz3k

#536
Na Pohorju- Areh se najdejo kapitalci


http://www.rtvslo.si/slike/photo/317739#slika




TopCat

Pri današnjem pohajkovanju in gobarjenju, sem naletel že na snežke (zimske kolobarnice)!! Juhu!!  ;D  :laugh:

Lep pozdrav in vso srečo pri gobarjenju!

Lojze07

Citat od: robert11 dne 23 Oktober 2018, 20:12
pozdravljeni
takšna gobarska sezona kot je bila letos, je pa res čudovito.
danes sem nabral tako zdrave in črvste in velike jurčke, kakšne nisem še letos.
lp, robert

robert11, kje si jih nabiral?

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

počasna

Robert, fotka 4402 je seksualne vsebine  ;D