Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

janko

lp

Slavko hvala za temeljit odgovor.

Danes sem bil dopoldne v hosti. Kar nekaj se je našlo lepih gobanov.
Rastejo novi, kljub temu, da ni dežja, pa tla niso pretirano suha.
Rastejo na severnih pobočjih 400m Nmv. in več.

Janko

Nagi Bator

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 19 Oktober 2018, 17:00
Aja pa spet sem gledal eno drugo oddajo o bukvah in se zadnjič nisem zmotil - ena velika bukev letno proizvede do 46 kubikov kisika, kar je za enega človeka za dihat dovolj za celih 13 let - mislim da se Nemci ne hecajo ko javno objavljajo te podatke - mi je tu nekdo pisal drugače ... 3 mesece  ??

Jaz sem ti napisal, da ti, vsaj kar se tice porabe kisika povprecnega cloveka, matematika ne drzi.

Ta Pravi Gobar

#512
Povprečen človek rabi za dihat 0,5 do 2 kg kisika dnevno. 46 kubikov je 46 tisoč litrov kisika. Kolk zdaj tehta 1 l kisika čist točno ne vem. Verjetno cca 1 kg.  Imaš strani na netu, kjer lahko vse prebereš - na eni strani piše eno drevo daje kisika za okoli 10 do 20 ljudi dnevno za dihat.

Na tvojem linku se gre o zraku in ne o količini tekočega kisika - čisto spodaj pa na tvojem linku piše da NASA pravi povprečje je 0,84 kg na dan.

Ob vročih dneh izhlapi eno drevo 400 l vode - na dan da ne bo pomote.   Drugače bo menda dobro odpret novo temo s to vsebino, da ne bomo med gobarjenjem o tem glih ...

robert11

pozdravljeni
zanimivo, da so gobice ponovno poglane. pravi užitek je bit v gozdu.
lp, robert

Nagi Bator

/off topic

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 19 Oktober 2018, 20:1446 kubikov je 46 tisoč litrov kisika. Kolk zdaj tehta 1 l kisika čist točno ne vem. Verjetno cca 1 kg.  Imaš strani na netu, kjer lahko vse prebereš

Moras se potem izjasnit ali govoris o tekocem kisiku ali kisiku v plinastem stanju. Clovek diha plin, zato domnevam, da je govora o kisiku v plinastem stanju. Sicer pa iz drevesa ziher ne tece kisik, saj bi sicer zmrznilo, tako da...

Si sploh kliknil na link? Cela stran zadetkov s prve strani govori povsem isto. Clovek porabi dnevno okrog 550 litrov kisika! Dobrega pol kubika! Daj zdeli to potem s 46m^3. Novinarji nakladajo, ne jim verjet na besedo. Priznam pa, da ne vem koliko kisika proizvede drevo v enem letu in zdaj nimam casa preverjat. Lahko pa odpremo tudi topik na to temo, da ne smetimo tukaj.

Edit: vmes si popravil in vidim da imas v mislih tekoci kisik? Ne vem zakaj? Mimogrede koliko vode izhlapi na drevesu je irelevantno. Tisti kisik ni proizvod drevesa, saj je ze bil prisoten v okolku....

everton

Pozdravljeni,
danes sem bil spet v gozdu in...  ;D ;D ;D Letos je res noro leto,kar se jurčkov tiče.Se bojim,da jih zdaj ne bo 5 let.Drugih gob pa praktično ni.No tu pa tam se najde kakšna golobica ali marela.
Lp







[/url

[url=http://shrani.si/?N/cL/Y0PwghX/20181019093057.jpg]





počasna

Everton, po slikah sodeč si nabiral ob robu gozda ... imam prav?

everton

Citat od: počasna dne 20 Oktober 2018, 08:56
Everton, po slikah sodeč si nabiral ob robu gozda ... imam prav?

Nekaj sem jih nabral tudi ob robu gozda,večino pa ne.Slučajno sem slikal ravno te,mogoče zaradi svetlobe.
Lp

počasna

ta dvojčka sta bila kar na potki




slavko

1. lovkasta mrežnica
2. maslena lupljivka

Lep pozdrav,
Slavko

Cvicekboy

Slavko hvala za hiter odgovor sem takoj preveril njihovo uporabnost ... prva je neuzitna lahko je tudi strupena ... druga je pogojno uzitna ...

http://www.gobe.si/Gobe/SuillusLuteus

Triglav

Pozdravljeni
letošnjo jesen si bomo verjetno nekateri zapomnili, saj nam je podarila veliko lepih trenutkov in izrednega veselja v tem čudovitem gozdnem svetu.
Lep gobarski pozdrav
                              Peter    

Gobarka89

Lp vsem
Čudovite slikice.Pohorje prejšnji teden cci 600m .
   
            Lp
     Gobarka89