Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

blaz3k

Citat od: everton dne 13 Oktober 2018, 23:00
Pozdravljeni,
Utrinki današnjega gobarjenja.
Zanima me,katera goba je na prvem posnetku.Gobe nabiram že 40let,vedno na istih mestih,vendar jo nisem videl še nikoli-do včeraj.?
Drugače pa,kot vidite, jurčki kar dobro poganjajo.
Lp















Tudi jaz sem našel neko nejasno čudo.

slavko

Mislim, da tudi v tem primeru gre za starejši, s plesnijo napaden primerek črnega kuštravca.

Lep pozdrav,
Slavko

janko

Citat od: slavko dne 16 Oktober 2018, 07:29
Mislim, da tudi v tem primeru gre za starejši, s plesnijo napaden primerek črnega kuštravca.

Lep pozdrav,
Slavko

Zakaj je ta kuštrovc " vesoljskih barv kot v filmu. Na slikah je siv kosmat... Od kje taka sinje morda barva...

Janko  

janko

LP

Danes popoldne sem si vzel nekaj časa za sprehod po gozdu.
Na moje presenečenje so se marele in gobani končno zbudili.
Vsaj 4 x sem bil na istem mestu. Pa nič.
Rastejo na cci 600m. Nabrano v Okolici Ljubljane. Pa ne kar vsi v hosto.
Hodil sem cci 4 ure. So skriti...

Janko



Gobarka89

Lp
Čestitke vsem,ki še kaj najdete lepe slikice.Ja gobani so ponovno pognali samo ne povsod.Pohorje šumik,areh,haloze nič od nič vsaj na mojih placih.Danes pa sma z mojim šla po kostanje Pohorje cci 600m in se je najdlo kar lepo gobic vendar moraš vstrajat in prehodit kar dosti,ker rastejo tu in tam pa še skriti so.Tak,da ko že misliš,da je zadni te ponovno preseneti lepotec in greš še dalje... :angel:
   
        Lp
  Gobarka89

Gobarka89

 :angel:

Gobarka89

Te so pa z prejšnjega tedna z mojega domačega kraja ;)

TopCat

Res je, gozd in gobe še zdaleč niso rekle zadnje besede!  ;D  :-*
Je pa res, da je potrebno prehodit kak kilometer več.  :laugh:

Vso srečo tistim, ki se še podajate v gozd!

Lp.


Triglav

Pozdravljeni,
letošnja gobarska sezona je pa res neverjetna
LP Peter

blaz3k

#505
Bil danes pod  Pohorjem, našel štiri marele pa tudi tri bete, dva gobja in enega alfa-






http://www.rtvslo.si/slike/photo/317617

počasna

Citat od: blaz3k dne 18 Oktober 2018, 16:30
Bil danes pod  Pohorjem, našel štiri marele pa tudi tri bete, dva gobja in enega alfa-



http://www.rtvslo.si/slike/photo/317617

kje pod Pohorjem so marele? nujno jih rabim! hvala!

današnji ulov zgleda tako:

slavko

janko #497, sinjemodra barva je zaradi plesni, ki je napadla gobo.

Lep pozdrav,
Slavko

Triglav

Pozdravljeni,
lepa jesen, gobe da jih vikaš, pa še gobarjev je bol malo.
LP Peter

Ta Pravi Gobar

Triglav pa ostali ki nabirate vsaka čast.  Kdaj ste imeli nazadnje dež ? Triglav vidim tla mokra kot ravno po nalivu ??

Tu okoli Pohorja dolgo ni bilo nič, sem bil danes na 600 m Pohorje suho kot poper tak da mi ni jasno kje naj kaj nabiram.  Včasih je bil dež vsake 2 - 3 dni pa tudi  po 2 - 3 dni skupaj je znalo lit kot iz škafa.  Letos je to minimalno padavin - pravo čudo da sploh kaj raste  ???

Ali ste vedeli da v Nemčiji gozdovi vsak dan gorijo zaradi ekstremne suše ?  Tla so popolnoma suha do globine  180 cm - torej meter in 80 cm globine !!

Na Saškem so kazali napad več vrst lubadarja na cca  400 hektarjev vse gotovo - ne samo smreke, tudi Bor je napaden do amena - je druge vrste lubadar velik okoli 10 mm.  Sploh nisem vedel da so drugi lubadarji razen smrekovih ???

Aja pa spet sem gledal eno drugo oddajo o bukvah in se zadnjič nisem zmotil - ena velika bukev letno proizvede do 46 kubikov kisika, kar je za enega človeka za dihat dovolj za celih 13 let - mislim da se Nemci ne hecajo ko javno objavljajo te podatke - mi je tu nekdo pisal drugače ... 3 mesece  ??

Vsekakor dober ulov še naprej, jaz sem zgleda proti koncu Septembra zaključil - Areh ... pa še naprej bo suho suho suho ... suuuuuuuuuuhhhooooooooooooo ...