Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ta Pravi Gobar

Počasna, moje sožalje za place, je hudič ja ko ti vse razorjejo - gozdarji, Kroserji, zdaj še za kolesarje goše nastradajo - ???

So pa na mojih placih okoli Areha lani oktobra nove vleke napravili, sem preklel vse kar jih je ... tam je bilo vedno jurčkov kar ... zdaj sem bil 4 - 5 krat tam pa jurčkov 5 krat toliko kot jih je kdajkoli prej bilo - po vleki, ob robu, kjer nikoli ni bilo enega zdaj 5 - 6 komadov skupaj, se pripognem že gledam naslednje par metrov naprej, sami lepi mladi ala 15 cm zdravi minimalno polža ... tak da se tudi iz sranja nekaj dobrega dobi upam da na tvojih placih tudi.

Lep pozdrav vsem  :)

Aka

Čeprav po številu pojenjujejo, se pa obseg nekaterih močno povečuje. Oba kapitalca popolnoma zdrava! Poljanksa dolina okrog 800 nmv

Triglav

Pozdravljeni,
po dežju posije sonček, in pogled na rastoče gobe je veliko lepši.
LP Peter

počasna

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 23 September 2018, 18:59
Počasna, moje sožalje za place, je hudič ja ko ti vse razorjejo - gozdarji, Kroserji, zdaj še za kolesarje goše nastradajo - ???

So pa na mojih placih okoli Areha lani oktobra nove vleke napravili, sem preklel vse kar jih je ... tam je bilo vedno jurčkov kar ... zdaj sem bil 4 - 5 krat tam pa jurčkov 5 krat toliko kot jih je kdajkoli prej bilo - po vleki, ob robu, kjer nikoli ni bilo enega zdaj 5 - 6 komadov skupaj, se pripognem že gledam naslednje par metrov naprej, sami lepi mladi ala 15 cm zdravi minimalno polža ... tak da se tudi iz sranja nekaj dobrega dobi upam da na tvojih placih tudi.

Lep pozdrav vsem  :)

hvala!

a res? jaz pa potem tam okoli razrutih terenov ne hodim več ... žalost, jeza pa to ...

Martin

 ;)
Pozdrav gobani so se umirli....no se še in se bojo našli lepi primerki sigurno ..................sem pa šel v nedeljo preverit teren proti koroški za kozjenoge mesnatovce gobarili smo z tamalim in nabrali res res lepe primerke..............

Lp
Martin
GOBAN

Martin

 ;) ;) ;) ;)
In ker smo bili trije smo lahk vse pobrali talepe za vlagat res so rastli norooo.........................

Cvicekboy

Pozdravljeni ... je letosnja polna luna kej dvignila gobane ... glede na mraz se bojim da bo sla mimo ....

Triglav

#442
Spoštovani  Odgovori #441

Moje včerajšnje gobarjenje je bilo kljub polni luni slabo, efekt je bil ravno nasproten, v ponedeljek gob kolikor hočeš, včeraj sem našel  tri turke, gabrove dede in dve mareli. Enako "usodo" so doživeli tudi ostali gobarji na istem terenu. Pa roko na srce letošnji september je bi izredno lep, vsestranski
LP Peter


gobojed

#444
Katera goba je na spodnji sliki 443? Hvala za odgovor že vnaprej in lep pozdrav.

slavko

Na spodnji sliki #443 je rjavi ježevec, ki je užitna vrsta.

Lep pozdrav,
Slavko


Ta Pravi Gobar

Ravno z Areha ... Se precej suši teren, jurčki ob koncu, mora spet dež priti, pa ni nujno, da potem še kaj bo ker rastejo zdaj ravno 3 tedne in to je ponavadi dolžina ene glavne sezone za jurčke.  Ena najboljših sezon, vsake dva dni polno jurčkov, danes še samo 10 komadov ... Raste pa precej Sirovk, Bisernic, Žametastih gobanov ogromno na  1000 m nekje  ...

Gob polna skrinja, vloženih, celo posušil sem jih količino, tak da ne bo zmanjkalo.   Čakam pa še na velike slinarje, pa če bo čez mesec kaj več Snežk - zadnje leta na Pohorju nič kaj ...

gobojed

Pravkar iz gozda, nabral nekaj gob. Dva jurčka, 3 marele, 4 golobice ena sirovka. Marele poganjajo, našel sem še stare golobice pa bolj stare gobe, je bolj malo mladega...




sabincica

Gobojed...bom prva, ki se bo dregnila ob vašo sliko, in verjetno ne edina...gob se ne nabira v plastično vrečko. Tudi slučajno, mimogrede in kar tako na hitro ni izgovor...in gobe se očisti v gozdu.
Mogoče sem nesramna, ampak to mi res pritisk dvigne. Dajmo malo spoštovanja naravi in njenim darovom pokazat! Ali?

LP, S.
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica