Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

enastajerka

Zdravo,

se spet malo javljam, čeprav bi  morala it spet čistit gobice namesto da krčim slikice in pišem po forumu (kar mi vzame kar nekaj časa). Prej prišla iz gozda in spet je bila norišnica...v smislu bujne rasti gobanov...tudi ljudi je bilo kar nekaj, čeprav so že odhajali, ko sem jaz komaj začela :) Ze vec kot en teden-mislim da od cetrtka, skoraj vsak dan nabiram jurcke in še jih ni konec. Enostavno ni za verjet...o količinah raje ne bi...ampak menda se letos tak noben ne drži zapovedanih 2kg...Prve dneve prejsnji teden na tem terenu (okolica mb) rastli res samo jurcki! Šele v zadnjih dneh se najdejo se druge gobice- od bisernic in drugih mušnic, cigančkov, raznh gobanov in polstenk, črne trobente.... Sem mislila da bo zadnje dneve vedno manj,, ampak ne-se kar nove in nove gobice...neverjetno...sicer pa spodaj nekaj slikic v dokaz ;)
Lp
Mojca

enastajerka

Še par slik...in razlog da sem morala predčasno odnehat danes  ;D in to najkice...

nova lisicka

Citat od: jurcek9 dne 13 September 2018, 12:50
Pozdravljeni,

ali mogoce kdo ve kaj se dogaja v Besnici, seveda glede gob ;D


Sem nabirala na Lazah pa je bilo res veliko vseh vrst gob, samo je bilo 70% črvivega. Na Vnajnarjih pa ne tako veliko, vendar vsi zdravi.

Lp, B

rotor


sabincica

Dragi gobarji/gobarke...sem se podala v hosto. Goba pri gobi...prilagam nekaj slikic. Lokacija je okolica Trojan, na cca 400m NV.
Beti so cca 1/3 črvivi, klobuki pa zdravi.
Prilagam nekaj slikic
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

sabincica

Našla sem tudi nekaj orjakov...res enormni...načeloma zdravi, so bili pa źe malo v dnevih
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Ta Pravi Gobar

Ja gob res je dosti ... Skozi nekaj malo delam pa sem že zašvican, enako pri gobarjenju ... starejši so govorili ko je soparno rastejo gobe in štima ...

Me pa zanima ali je bilo probano kak kup Jurčkov izmeriti z geigerjevim števcem ?  Imam občutek da je vse precej radioaktivno po veliki nesreči pred ala 2 letoma, ko je v Rusiji eksplodiral laboratorij in je veliko radiacije potovalo na zahod točno preko naše Slovenije.

Ali kdo ve če se je to preverilo ?  Mislim da bi bilo dobro ...

Slim Shady

černobilski časi
13 Okt 2017 12:34
Sem še iz časov Černobila. Takrat so javno opozarjali predvsem na gobe, da potegnejo nase radioaktivnost bolj kot ostale rastline. So pa takrat odsvetovali tudi pobiranje vrtnih pridelkov. Kako močno je tokratno sevanje v primerjavi s Černobilom, ne vem, nisem kemik, za takrat so pravili, da je bilo močno povišano. Nekaj kar je 200 x večje od običajnega, meni deluje močno. Goba mi definitivno ni živilo sorte, zaradi katerega bom trpela, če je ne bo na mojem jedilniku.




Citat od: Ta Pravi Gobar dne 15 September 2018, 14:23
Ja gob res je dosti ... Skozi nekaj malo delam pa sem že zašvican, enako pri gobarjenju ... starejši so govorili ko je soparno rastejo gobe in štima ...

Me pa zanima ali je bilo probano kak kup Jurčkov izmeriti z geigerjevim števcem ?  Imam občutek da je vse precej radioaktivno po veliki nesreči pred ala 2 letoma, ko je v Rusiji eksplodiral laboratorij in je veliko radiacije potovalo na zahod točno preko naše Slovenije.

Ali kdo ve če se je to preverilo ?  Mislim da bi bilo dobro ...

Ta Pravi Gobar

Slim Shady ravno to mislim - da se ne bo narod kje zagiftal s tem hudičem - bi bilo res res dobro izmerit ali sevajo močno ... Sigurno tega še niso naredili.

Tudi po Černobilu so gobe rasle par let kot zmešane  !!

blaz3k

#399

rotor

Današnje popoldansko potepanje in nabiranje kostanjev...in gob :)











https://www.flickr.com/photos/155653468@N08/albums/72157698146186292


sabincica

Zopet bila v akciji...včeraj....sami mali gobani. Nabrala 2 košari, vložila jih pa vseeno nisem veliko...bet v večini cel bet črviv. Klobuki so pa razmeroma zdravi.
Prilagam še nekaj slikic
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

jurcek9

Danes sem bil v Besnici, gobarjev ni bilo veliko tudi gob ne, jurckov sem pa nesel cca 40kom. v 3 urah

markok

Ta Pravi Gobar, a se ti mal hecaš, a ne? Če si hotel s tvojim trolanjem koga prestrašit, bi raje napisal, da po Pohorju in Pokljuki  medvedi napadajo gobarje. ???