Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

sabincica

Zdravi...
Tisti ki ste imeli srečoxz najdbami gobanov in marel? So že zdravi ali se še vesno skrivajo v njih beljakovine v obliki črvičkov?
Me vleče v hosto, sm nebi črvov domov nosla. Bi šla pa v soboto, če ne bo ulivalo.
Lp, S
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Ta Pravi Gobar

Sabinčica, zdaj so namesto črvov polži.  Večina jurčkov je tako požrtih da ostajajo v gozdu. Skozi je bilo mokro in so se polži do amena namnožili kar pride ven pojejo tako jih je po 5 - 7 na enem jurčku. Drugače bi danes lahko 3 košare napolnil po tamalem ...

sabincica

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 06 September 2018, 00:06
Sabinčica, zdaj so namesto črvov polži.  Večina jurčkov je tako požrtih da ostajajo v gozdu. Skozi je bilo mokro in so se polži do amena namnožili kar pride ven pojejo tako jih je po 5 - 7 na enem jurčku. Drugače bi danes lahko 3 košare napolnil po tamalem ...

Ta Pravi Gobar...hvala za info.
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Ta Pravi Gobar

Lepo je videti močerada, jaz sem jih tudi par srečal ...

Ali ste vedeli da se je v Nemčiji, Belgiji, Nizozemski pojavila vrsta gobe, ki napada te reveže in noben ne preživi - zanje smrtonosna ?   Žal so probali s cepljenjem preventivno tudi ne pomaga nič.  Preko 90 % Močeradov v teh državah je že podleglo tej gobi, katastrofa ... Prilagam link na nemško stran o tem - znanstvena stran  :

https://www.wissenschaft.de/umwelt-natur/toedlicher-pilz-bedroht-salamander/

P.S. sem pa gledal oddajo na nemški TV par dni nazaj - ali ste vedeli, da ena velika bukev letno proizvede 46 Kubikov kisika, kar je za enega človeka za dihanje dovolj za 13 let  ?

Tako da jaz ne bi ravno tako podiral raznih gozdov v imenu razvoja raznih požrešnikov.

Dober ulov vsem  :)

Triglav

#319
Pozdravljeni,
Današnji sprehod po gozdu je izpolnil moja pričakovanja, jurčki so z dodatkom beljakovin, pa saj je to kar pogost pojav. Marele so pa popolnoma zdrave in v velikih količinah, lisičk, je trenutno zelo malo, pojavili pa so se tudi turki.
LP Peter

Lemedis

Ta Pravi Gobar #318 glivi, ki povzročata bolezen imenovano hitridiomikoza sta Batrachochytrium dendrobatidis (Bd) in Batrachochytrium salamandrivorans (Bsal). Prisotni nista le v državah, ki ste jih navedli, žal jih imamo tudi na območju Slovenije. Omenjena bolezen močno ogroža populacije dvoživk na celotnem območju Evrope. Več o bolezni si lahko ogledate na povezavi: http://invazivke.weebly.com/hitridiomikoza.html slovenskih herpetologov, ki intenzivno raziskujejo omenjeno problematiko.

Lep pozdrav,
Luka Šparl
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

StaneDolanc

No, končno se je začelo. Je pa res, da je veliko tako črvov kot polžev. Po sistemu kdor prvi pride, prvi melje - oni ali mi ;D

Ivy

Pozdravljeni,sem nova na  forumu,zanima me,ce kdo ve kako je z rastjo na pokljuki in jelovici.

Hvala in lep pozdrav.

Guess

Pozdravljeni!
Tudi jaz sem nov na forumu. Rad pa nabiram gobe. ;)
Če se le da, tam, kjer so.
Kar pa je letos malo težko, saj je sezona prav čudna.
Kljub izdatnemu dežju v okolici (Polhograjski Dolomiti) ni gob niti za vzorec.
Celo neužitnih in strupenih ni?!
Je kaj bolje na visokih legah?
LP vsem na forumu.

kripta

Citat od: Ivy dne 06 September 2018, 12:59
Pozdravljeni,sem nova na  forumu,zanima me,ce kdo ve kako je z rastjo na pokljuki in jelovici.

Hvala in lep pozdrav.

Gobaril danes na Pokljuki, preverjeni placi (1100m in 1400m višine), niti enega jurčka...

Primorec

Danes bil v okolici Besnice. Našel kar nekaj lisičk in 2 mlada jurčka ter 2 malo starejša v 2 urah gobarjenja.
V začetku tega tedna pa sem bil v Brkinih in našel spet večinoma lisičke ter 1 jurčka.

everton

Pozdravljeni,
pri nas v Posočju pa še kar rastejo jurčki.Že tri tedne jih nabiram skoraj vsak dan.Zdaj poganjajo tudi jesenski jurčki.
Upam,da boste imeli tudi vi veliko sreče.
Slike so nastale od petka do danes.
Lep pozdrav









Nagi Bator

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 06 September 2018, 11:36
...ali ste vedeli, da ena velika bukev letno proizvede 46 Kubikov kisika, kar je za enega človeka za dihanje dovolj za 13 let  ?

Tako da jaz ne bi ravno tako podiral raznih gozdov v imenu razvoja raznih požrešnikov.

Dober ulov vsem  :)

Ce se dobro spomnim clovek porabi dnevno okoli pol kubika cistega kisika dnevno. Tega ne gre zamenjevati z zrakom, ki ga dnevno "predihamo".
Se pravi, da kisik, ki ga eno povprecno drevo bukeve "pridela" v enem letu (ce ga je res za 46 m^3)zadostuje enemu cloveku za 3 mesecno potrebo po kisiku. Drugace povedano, 4 bukve na cloveka!
Tako, da se potem podiranje gozdov slisi se toliko bolj neumno.  :-\

dylan22

Dajte prosim pisati na katerih koncih nabirate, da se malo bolj orientiramo kam :)

hvala in lp