Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

blaz3k

Citat od: Martin dne 18 Julij 2018, 20:42
:D
:o :o :o :o
Blaz3k.................lepi primerki reci samo koliko približno višina pa katera stran pesek..belvi saj ves malo namigni...............

lp
Martin
GOBAN

... okoli Areha 900- 1.000 m

alenka29

Pozdravljeni.
Po doooolgem času se javljam tudi jaz. V soboto sem gobarila na Osankarici(ogromno starih jurčkov, dosti tudi mladih, a vsi pojedeni od polžev pa še črvivi).
V torek sem pa bila v gozdu pri nas(šentilj). Jurčki  brez črvov, lisičke se tudi najdejo.
Pozabila sem kje že se slike naložijo
Lp
A.

TopCat

Pozdravljeni!

Sam sem uspel iti malce v gozd SZ od Ljubljane. Ogromno število lisičk; kot je zapisal že nekdo pred menoj (mislim da blaz3k), je bilo vse v znamenju rumene barve.  ;) Sam bi dodal, da je to poletje za vse ljubitelje lisičk.  :-* Najdejo pa se še kakšne golobice (če imaš srečo celo lepe in zdrave), kostanjevke ter korenjak v priloženi sliki. Poleg tega pa me je kar nekajkrat zavedel žolčasti grenivec (Tylopílus félleus); ko že misliš, da si nekaj našel...  :-\
Da ne pozabim; tudi borovnic je ogromno!

Lp.

Martin

 ::)
Hvala blaz3k grem vrjetno jutri malo v akcijo predn se hosta cist izsusi ...ce ne pa v torek .........................
lp
Martin
GOBAN

Ta Pravi Gobar

Martin sem glih bil pod Arehom in na Arehu.  Spodaj sem pobral kakih 30 malih jurčkov, pustil kakih 50 - preveč grdi.

Na Arehu pa prvo nič na mojih dobrih placih pa same stare velike prestare ... Mislim da jih je za par prikolic polnih. Vsake 2 m en velik Jurček  !

Kaj sploh nihče ni hodil nič ?  Niti eden na moje place za Ruško kočo ob potokih proti vodnemu zbiralniku, ob poteh ... kjer ponavadi kot mravljišče  naroda ?   Ja kak te to  ?

Se suši vse skupaj ne verjamem da bo kaj pred obilnim deževjem.   Od tistih 30 lepih sem 5 narezal ostalo gre vse v gošo vse črvivo do amena mali črveki.

Tudi lisičke so do amena posušene. Sem pa videl danes dve mladi rdeči mušnici. Pa našel rižo par sto Črnih trobent.

Menda bo bolj jeseni veselo ko bo 10 stopinj ne pa 25 na Arehu.

Martin

 :o
žal dans nisem utegnil it gobarit na pohorje planiram pa drug tedn v torek hja tam pr ruški koči sicer niso moji tereni a sem že tud nabiral za ruško kočo lepe komade bol glboko v gozdu...............hja temperatura po mojih izkušnja sploh ni tako pomembna za rast gobanov temveč dež dež dež vlaga....to je to pa rastejo zdravi gobani no poročam drug tedn stanje

lp
Martin
GOBAN

dverbnik

Okoli Vitanja --lisičke, jurčki redki, marele-- vse raste kake 2kg, vendar 90%- črvivo

klavir

Začele so rasti sirovke. Ampak škoda, da pri nas ne raste taka modra sirovka z barve indigo mlečka, ki bi naredila modro juho (Lactarius indigo z ameriških in azijskih gozdov). Našli so jo pa že na jugu Francije, mogoče se še zaseje kdaj pri nas..:)




blaz3k

Mene zanima kaj je najbolje da storiš če najdeš staro gobo. jurčka.

I- pustiš pri miru

II-razrežeš in jo razmečeš po gozdu

III- obesiš na kako suho vejo da veter raznosi trose

IIII- ???

... vsak ima svojo teorijo, kaj pa pravi uradna stroka?

Martin

 ??? ??? ??? ???

Moje mnenje glede starih gob ...............Še vse česar se človek loteva in poumlja,da bo- je tako boljše ,da kao pomaga v tem primeru za rast gob mislim ,da je totalna bedarija narava si sama kroji že tisoče let svojo usodo zelo uspešno. Le ko  ljudje posegamo v ta proces ji bolj škodimo kot koristimo............... Ne znam si predstavljat da bi vsi gobarji pričeli naprimer stare gobane pikat vesit na drevesa veje, da hodim po šumi in je več gob po vejah kot na tleh bedarija totalna..

Goba ko se na tleh postara se jo lotijo razne živalce. Med drugim črni hroščeki ki so bistvenega pomena za razmnoževanje gob -če je goba v zraku napikjena hrošč ne mora do nje vsaj ne tako množično

Da poenostavim jaz ko vidim gobo ,da je res stara se je niti ne dotaknem če pa že nisem sigurn pa jo primem samo za klobuk da probam če je dovolj čvrst ...To pomeni če je klobuk mehak da ga z prstom zlahka stisnem je niti slučajno ne vzamem jemljem samo zdrave čvrste gobe.....................

Seveda pa vsak dela po svoje tako da bres zamere

Lp
Martin
GOBAN




rotor

Ena in edina današnja  ::)


rotor



rene

Pozdravljeni!
V sredo sem po dolgem času pregledal "place" na Mb pohorju. Vse do 800-900 m.n.v. suho ko poper, gobe nimajo pogojev za rast.... Nad 1000 metrov pa je povsem druga zgodba. Med Belvijem in Arehom je bilo kar nekaj avtov in prav tako gob. Veliko starih in tudi nekaj podmladka. Še največ jih je rastlo okoli Areha, prav tako na visini 1346 metrov( če kdo ve kero visino mislim). Ogromno očišenih in tudi nekaj pozabljenih od drugih govarjev. Vlage je več kot dovolj.
Vsem želim gobarsko srečo

simon33v

Citat od: Martin dne 20 Julij 2018, 20:39
:o
žal dans nisem utegnil it gobarit na pohorje planiram pa drug tedn v torek hja tam pr ruški koči sicer niso moji tereni a sem že tud nabiral za ruško kočo lepe komade bol glboko v gozdu...............hja temperatura po mojih izkušnja sploh ni tako pomembna za rast gobanov temveč dež dež dež vlaga....to je to pa rastejo zdravi gobani no poročam drug tedn stanje

lp
Martin
GOBAN

GOBAN MARTIN,jaz pa deklina sva bila na Arehu 22.7,v roku 2 ur sva nabrala košaro jurčkov pa lisičk,tolko da  veš  :P
poglej moj vzdevek  :P
LP vsem gobarjem